Оцінка


Забудовникам хочуть дозволити будувати будинки та об'єкти соціальної інфраструктури з відхиленнями від містобудівних норм. Але тільки у виняткових випадках, коли забудовник чітко вкаже причини і обставини, через які неможливо (або дуже важко) дотримати будівельні нормативи.

Відповідний законопроект оприлюднили на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

І хоча деякі позиції будівельні компанії могли аргументовано і за погодженням з чиновниками порушувати в своїх проектах і раніше, в новому документі не тільки оновили список, а й посилили перелік обмежень, які забудовники повинні будуть враховувати при подачі нових проектів на затвердження.

Як розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, рішення про можливість відійти від стандартів ДБН в кожному конкретному випадку приймає заново сформована комісія Мінрегіону, в яку увійшли, в тому числі, представники громадськості.

"Комісія півтора року не працювала, оскільки до роботи попереднього складу був ряд питань, в тому числі, і по частині виправданості видачі тих чи інших дозволів для відступу від будівельних норм. Зараз же ми зібрали нову комісію, виписали так званий" червоний список "норм , відступ від яких стане неможливим. здебільшого вони стосуються безпеки. Ризики зловживань зведені до мінімуму. Новим форматом ми вводимо публічний прозорий процес узгодження відхилень від ДБН ", - запевнив він.

За словами заступника міністра, коригувати списки можливих і неприпустимих відступів від містобудівних норм потрібно через те, що деякі будівельні норми і технології морально застаріли. Гірше того, вони робили завершення ряду довгобудів фізично неможливим. Але поблажки дадуть далеко не всім, і тільки якщо забудовником будуть запропоновані відповідні компенсатори, каже чиновник.

Переглядів: 187
Дата добавлення: 2019-01-05
Добавив: Vitaliy HOME