Оцінка


Терміни здачі будинку переносять: що робити?

При взаємовідносинах із забудовником для початку слід керуватися положеннями договору, укладеного з ним. Це може бути договір купівлі-продажу майнових прав, договір пайової участі в будівництві і т. д. Практично завжди в зазначених договорах прописується період введення будинку в експлуатацію, період підписання акта приймання-передачі квартири і передачі документів для реєстрації права власності на зазначену квартиру.

Якщо дані строки порушено, то можна, в порядку встановленим договором, ініціювати процедуру розірвання з поверненням покупцю коштів і оплатою забудовником штрафних санкцій. Якщо ж договором одностороннє розірвання не передбачено, то тоді слід звернутися до суду з позовом про розірвання такого договору та стягнення із забудовника сплачених грошових коштів та штрафних санкцій, посилаючись на недотримання забудовником покладених на себе зобов'язань. Бажано, попередньо проконсультуватися з юристом, оскільки в договорі може бути різна формулювання термінів будівництва і наслідків одностороннього розірвання. В кінцевому підсумку, може так статися, що за дострокове розірвання договору відповідальність понесе якраз покупець, а за порушення термінів будівництва, якщо і буде передбачена відповідальність,

Якщо порушення термінів будівництва не критично, розривати договір покупець не хоче, але переживає з приводу причин зриву термінів і перспектив завершення будівництва, то можна звернутися із запитом до забудовника для уточнення ступеня готовності будинку, причин порушення термінів будівництва і періоду фактичного закінчення будівництва з урахуванням що виникли складнощів. Після отримання такої інформації можна приймати рішення про необхідність розірвання договору, або все-таки вирішити дочекатися закінчення будівництва з вказаною забудовником затримкою.

Де отримати інформацію за фактичними термінами будівництва?

Найчастіше забудовники не надають інформацію з приводу причин порушення термінів будівництва, а якщо і надають, то не в повному обсязі. У зв'язку з чим, покупцеві слід самостійно перевірити компанію доступними для цього методами.

Для початку можна скористатися єдиним державним реєстром судових рішень і сервісом в месенджері телеграм OpenDataUABot. У зазначених сервісах потрібно здійснити пошук за назвою або кодом ЄДРПОУ забудовника, генерального підрядника, адресою будівництва і т.д. В результаті пошуку можна з'ясувати, які судові суперечки існують, можливо ряд інвесторів вирішили розірвати договори, або судовим рішенням будівництво призупинено, а може бути, по відношенню до забудовника, ініційована процедура банкрутства і т.д.

Крім того, в реєстрі прав власності можна перевірити, чи не змінився власник земельної ділянки, який забудовується, а також на сайті dabi.gov.ua можна отримати інформацію з приводу замовника будівництва і генерального підрядника. Можливо, що якийсь із зазначених суб'єктів змінився.

Крім вищевказаного, можна запросити інформацію з державної архітектурно-будівельної інспекції з приводу заявлених забудовником термінів будівництва і введення будинку в експлуатацію. Зазначена інформацію має бути присутня в документах, які надаються в ДАБІ під час процедури отримання дозволу на будівництво. Також в ДАБІ можна уточнити, чи здійснювалися перевірки суб'єктів, які беруть участь в будівництві.

Аналіз отриманої інформації з відкритих реєстрів, а також у відповідь на запити до суб'єктів будівництва та уповноваженим органам, дасть певне розуміння причин порушення термінів будівництва. І далі, з урахуванням наслідків, встановлених договором на покупку квартири, кожен повинен для себе вирішити, чи варто ще почекати або краще припиняти взаємини із забудовником і повертати вкладені гроші.

Переглядів: 231
Дата добавлення: 2019-04-11
Добавив: Vitaliy HOME