Оцінка


Все частіше люди задумуються над питаннями, пов'язані з вибором електричного котла для опалення замість газового, твердопаливного або як альтернативний запасне джерело тепла для опалення. HOME24 розвіє міф про унікальну економічність електричних котлів. Порівнюючи систему опалення електрикою з аналогічною системою га газу, ваші рахунки будуть нижче при опаленні газом. Як не крути, газова система опалення, при існуючих розцінках в Україні, залишається більш привабливою. Виняток можуть становити лише системи опалення, робота яких налаштована за спеціальним нічним тарифом з використанням трьох тарифного лічильника. Детально в статті нашого блогу - про переваги і недоліки опалення електричним котлом.

При розрахунку вартості витрачених ресурсів, при використанні звичайних тарифів 2019 року, система опалення газом буде дешевше, ніж аналогічна система, що працює на електриці. Давайте перевіримо. Для початку, нам потрібно подивитися стандартні, ГОСТівські характеристики теплотворення природного газу та електроенергії.

1 кВт.год електроенергії (теплотворність) - 864 ккал

1 кубометр газу - не менше 7600 ккал (за вимогами ГОСТу).

Порівняйте свої поточні витрати газу і порахуйте, скільки ви витратите на електроенергію, якщо встановите замість газового, електричний котел.

Наприклад, будинок споживає 400 куб метрів газу на місяць. При тарифах 2018 роки 8,55 грн за куб це 3420 грн.

Порахуємо, скільки виділено енергії при спалювання газу

400 кубів * 7 600 ккал = 3 040 000 Ккал за місяць.

З урахуванням різниці ККД (газового і електричного котла), можна відняти з цього показника 10-15%.

3 040 000-15% = 2 600 000 ккал за місяць необхідно отримати за допомогою електроенергії

2 600 000/864 = 3 000 кВт / год за місяць необхідно витратити

Стандартний тариф на 2018 рік 1.68 грн за кВт / год

Відповідно, сума рахунку за опалення електрикою складе приблизно 5040 грн. Тобто, приблизно в 1,5 рази більше, ніж аналогічний рахунок за газ.

Але, незважаючи на це, система опалення з електричним котлом має свої незаперечні переваги. Розглянемо їх у даній статті.

Перше - це високий ККД електричної системи опалення, яка доходить практично до 100%. Це означає, що втрат практично немає, всю витрачену енергію електрокотел передасть в нагрів води, не втративши при цьому, як у випадку з газовим котлом, де частина енергії обов'язково полетить в трубу.

Друге - невисока ціна електричного котла. Звичайно, можна вибрати модель вищого ешелону і заплатити практично стільки ж, як і за газовий котел, але все ж, найпопулярнішими залишаються моделі низького цінового сегмента.

Третє - відсутність зобов'язань по офіційному оформленню електричного котла. Це суттєва економія, якщо вам належить оформити всі дозволи на газовий котел, ви переконаєтеся, що мова йде про великі суми і великих тимчасових витратах. У той час як електричний котел можна просто встановлювати і включати. Головне, переконатися, що потужність котла не перевищує вашого ліміту на максимальну виділену потужність електроенергії.

Четверте - простота конструкції електричного котла. За своєю конструкцією електричні котли для опалення приватного будинку досить не складно, в порівнянні з газовим і при цьому набагато більш безпечні. Як правило вони складаються з:

теплообмінника (представляє собою бак з нагрівальними ТЕНами);

блоку регулювання і управління котлом;

насоса для циркуляції води в системі;

розширювального бака;

запобіжного клапана;

в деяких моделях в комплектацію входить ще і програматор або його можна підключити окремо.

П'яте - невеликі габаритні розміри і відсутність обмежень у виборі місця установки.

Шосте - можливість використання двох-або трьох-тарифного лічильника. Тоді, правильно налаштувавши автоматику управління опаленням, можна домогтися набагато менших рахунків на електроенергію.

Сьоме - електричні котли безпечні для навколишнього середовища. Вони не мають шкідливих викидів і не отруюють повітря. Хоча це відносно, адже для виробництва електрики, як правило, використовується атомна енергетика, яка зовсім небезпечна для навколишнього світу. Інша справа, якщо ви встановили сонячну електростанцію і повністю заміщаєте свої витрати електрики. Тоді можна сміливо використовувати цей пункт як перевага електричного котла.

Все це робить вибір електричного котла для опалення будинку цілком виправданим. Але це ваш вибір. HOME24 рекомендує також проконсультуватись у відповідних сервісних центрах та спеціалізованих магазинах.

Переглядів: 199
Дата добавлення: 2019-01-21
Добавив: Vitaliy HOME