Оцінка


Приходячи додому після важкого дня, людина повинна відчувати, що йому стало легше. Кажуть, вдома і стіни лікують. Однак це працює не завжди. Часом буває так, що, приходячи додому, відчуваєш ще більший приплив втоми, ніяк не можеш виспатися і відпочити, або ж сонливість виникає без видимої причини.

Якщо таке відбувається, але проблем зі здоров'ям немає, можливо, справа в деяких деталях інтер'єру. Є речі, які самі по собі викликають втому. І це зовсім не езотерика, а факт! Ми розповімо, як облаштувати квартиру, щоб в ній було затишно і добре.

Як облаштувати будинок

1. Постільна білизна поганої якості

Білизна з синтетики краде твій сон. Вона неприємно прилягає до тіла, заважаючи тобі добре відпочити уві сні. Тілу буде некомфортно, і частину ночі ти будеш крутитися, підшукуючи зручне положення. Перевірено досвідом: на такій білизні неможливо виспатися.

Те ж стосується і одягу для сну, якщо воно зроблено із синтетики, то буде лише заважати сну. Краще вже зовсім без одягу. Краще вибирати одяг та постільну білизну з натуральних тканин, тоді твій сон буде в рази краще. Втому як рукою зніме.

2. Погане освітлення

Ми часто не звертаємо на це уваги, але освітлення сильно впливає на наш настрій і самопочуття. Найкраще на людину впливає денне світло. Тому тримати штори закритими весь день - погана ідея. Завдяки сонячному світлу ти зможеш зарядитися енергією і гарним настроєм.

Однак в зимовий час жителі наших просторів не можуть похвалитися достатньою кількістю сонячного світла. Саме тому потрібно створити в квартирі гарне, яскраве освітлення і не сидіти в темряві. Недолік світла погано позначається на настрої. У напівтемряві складніше прокидатися вранці.

3. Цілодобово включений телевізор

Шум телевізора погано діє на психіку, особливо якщо він проводиться цілими днями. Працюючий телевізор також впливає на вироблення мелатоніну, який відповідає за повноцінний відпочинок і сон.

Якщо весь час перебувати в приміщенні з включеним телевізором, можна стати нервовим і неспокійним. Через це може виникнути тривожність, постійна втома і проблеми зі сном.

4. Холодні тони в інтер'єрі

Колір стін і меблів теж грає важливу роль в нашому самопочутті. Якщо тони будуть занадто холодними, це може викликати втому або сонливість. Взагалі подібні відтінки впливають на нас заспокійливо, сповільнюючи серцевий ритм і знижуючи тиск.

Також варто орієнтуватися на свій темперамент. Якщо ти людина запальна і активний, холодні відтінки будуть тебе заспокоювати, а не присипляти. Орієнтуйся на свої відчуття.

Щоб завжди залишатися бадьорим, вибери для інтер'єру теплі тони. Добре впливає на нервову систему білий колір, так що не варто ним нехтувати.

5. Безлад

Безлад в квартирі не дає твоєму мозку повністю розслабитися і добре відпочити. Згодом від цього розвивається стрес, а втома накопичується. Щоб відчути себе бадьоро і легко, потрібно лише гарненько все прибрати.

6. Неправильна температура

Якщо в будинку неправильна температура, це може вплинути на твою бадьорість і активність. Тут потрібно орієнтуватися на свої відчуття і переваги. Хтось бадьорий і активний, якщо в кімнаті прохолодно, а хтось відразу хоче укутатися в плед і заснути.

Створи в кімнаті максимально комфортну температуру, при якій ти будеш відчувати себе добре. Добре, коли приміщення постійно провітрюється, це дозволяє свіжому повітрю циркулювати в кімнаті.

7. Ароматичні засоби

Тут теж все залежить від особистих переваг. Потрібно правильно підібрати запах по ситуації. Наприклад, запах лаванди розслабляє. Якщо він буде присутній в квартирі весь день, то неодмінно викличе сонливість. Гарні запахи цитрусових, вони бадьорять і знімають втому.

Вибирай на свій смак, а головне - не перестарайтеся. Занадто насичений запах призводить до головного болю, зайвої сонливості і почуттю спустошеності.

8. Гаджети біля ліжка

Ноутбук, планшет і телефон - це не найкращі друзі відпочинку і розслаблення. Вихідний від них синє світло негативно впливає на вироблення мелатоніну, що заважає тобі повноцінно відпочивати. Клади телефон на тумбочці поруч із ліжком і намагайся не сидіти в соціальних мережах хоча б за годину до сну.

Все це непомітно на перший погляд, навіть не замислюєшся про те, що такі дрібниці можуть впливати на самопочуття. Але коли ти позбудешся цього, помітиш, наскільки приємніше стане перебувати в будинку. Затишку і комфорту тобі!


Переглядів: 238
Дата добавлення: 2019-07-31
Добавив: Robot Home24