Оцінка


Точити кігті - це обов'язкова потреба будь-якої кішки. Але що робити, якщо ви не хочете, щоб нові меблі була подряпана, а шпалери порвані? Кігтеточка - це можливість зберегти цілісність речей у вашому домі, а також відмінний тренажер для кішки. Крім цього вихованцям до душі доведеться затишний будиночок, в якому можна грати і спати. Після того як у кошеняти буде все необхідне і він навчиться цим користуватися, господар назавжди забуде про витівки.

Зробити будиночок для кішки самому або краще купити?

Звичайно, можна піти в магазин і придбати вже готовий будиночок. Але якщо ви хочете, щоб кігтеточка поєднувалася з вашим інтер'єром, подобалася кішці і при цьому мала невелику вартість, зробіть її самостійно. Будиночок для кішки батьки можуть спробувати зробити разом з дітьми, щоб навчити їх піклуватися про тварин, а також освоїти ази роботи з різними інструментами. Не купуйте для даного проекту дорогі матеріали, будиночок-когтеточку легко змайструвати з того, що є вдома або купити залишки будматеріалів на ринку.

Будиночків з кігтеточками або без в зоомагазинах досить багато. Найчастіше конструкції стоять в розпір між стелею і підлогою, тому витримують вагу тварини. Творці подібних комплексів не завжди враховують активність і вагу котів, тому якщо у вас кілька активних вихованців, то такий будиночок точно не підійде. У типових будиночків в якості опор використовують пластикові труби, тому конструкція виходить нестійкою. Недолік куплених будиночків також в тому, що вони не розраховані для розміщення в квартирах з високими стелями. Це означає, що власнику такої квартири доведеться замовляти будиночок з Когтеточку у виробника. Купити будиночок або змайструвати самому своїми руками - вибирайте самі, головне, щоб ваші вихованці перестали псувати предмети інтер'єру.

Матеріали для когтеточки або будиночка для кішки

Спочатку визначитеся, де в квартирі буде розташований будинок для кішки. Відведений для конструкції місце виміряйте. Ви можете заздалегідь намалювати проект будиночка і слідувати точно за планом або фантазувати по ходу робіт. Для покриття рекомендується використовувати ковролін, так як даний матеріал зручний для сидіння і досить міцний.

Для стовпів знадобиться джутова мотузка, також купите саморізи, фанеру для платформ, опорні стовпи і куточки.

Як стовпа-опори можна використовувати звичайний брус, який доведеться розпиляти на кілька частин, в залежності від габаритів будиночка-когтеточки. Найдовший опорний стовп в конструкції може бути до 2.20 м. Коли будете вибирати фанеру, зверніть увагу на її якість, адже кішка буде стрибати з платформи на платформу. Найкраще купити цілий лист фанери 1.5 × 1.5 м і розрізати його на шматки по 0.75 × 0.50 м.

Ковролін - не самий дешевий матеріал, тому можете попросити у продавців обрізки або ж купити найдешевший з асортименту. Мотузку знайти можна на ринку або в будівельному магазині.

Але тут є невелика складність: часто джутову мотузку продають бухтами, в яких близько 400 м. У деяких магазинах відрізають необхідний метраж, однак, і вартість 1м істотно зростає. Якщо ви плануєте використовувати джутову мотузку на дачі, купіть цілу бухту, якщо немає, то розрахуйте довжину мотузки, вимірявши довжину стовпів і приблизну кількість витків. Діаметр мотузки повинен бути 1см, для того щоб її було зручно намотати на стовп.

Для будиночка потрібно придбати також куточки для збірки, страхувальні, для несучих конструкцій, а також парочку трикутних для кріплення «гамака». Після того як всі матеріали куплені, можна приступити до остаточного проектування будиночка.

Для будиночка із Кігтеточкою потрібно буде зробити 3 опорних стовпа і 3 платформи для того, щоб кішка могла по ним стрибати і лазити. Каркас самого будиночка являє коробку, а вгорі на найдовшому стовпі будемо розміщувати «гамак» і найменшу платформу. При проектуванні будиночка враховуйте особливості характеру своїх вихованців. Наприклад, якщо у вас два кота, один з яких більш активний або агресивний, то розташуйте платформи так, щоб кіт не міг дістатися до свого спокійного друга. Якщо у вас всього лише один вихованець, розміщуйте платформи рівномірно, щоб кошеня стрибав з одної горизонталі на іншу до самого верху. Всі три стовпа повинні стояти на одній підставі, тому їх потрібно з'єднати першої полицею. Друга полку зв'яже довгий стовп з коротким, а третя з'єднає довгий із середнім. У кожній полиці потрібно зробити отвори для опор. Платформи потрібно розкреслити, щоб прорізати дірки для стовпів. Це зробити можна за допомогою олівця і лінійки або трафарету.

Щоб тваринам було цікаво стрибати на новий будиночок, зробіть першу платформу не прямокутну, а з невеликим вирізом. Потім випилюють отвори на прямокутнику, намальованому на дошці. Після цього електролобзиком приступають до випилювання пазів для стовпів. Зробіть так з усіма платформами. Потім можна спробувати зібрати конструкцію, щоб переконатися, що стовпи входять в пази.

Фанеру потрібно оббити ковроліном. Робити це за допомогою молотка і цвяхів досить непросто, тому рекомендуємо використовувати електріческійстеплер. Завдяки цьому інструменту можна оббивати вже пригвинчені елементи і не розбирати конструкцію.

Якщо хочете привнести в конструкцію різноманітність, то гамак замість ковроліну обейте тканиною по типу гобелена. Тільки враховуйте, що оббивна тканина менш міцна і можливо, незабаром знадобиться її заміна.

Залишилося закріпити платформи до опор. Зробіть точну розмітку, в яких місцях будуть кріпитися куточки, щоб полички вийшли паралельними один одному. Куточки для першого поверху пригвинтите прямо до опори, кріплення до решти платформ прикручуєте до фанери.

Майстер-клас будиночок для кішки

Тепер настав найцікавіший етап - виготовлення будиночка для кішки. З 2-х шматків фанери 0.75 × 0.50 м потрібно зробити стінки, полки і стеля у формі прямокутника. Прикрутите маленькі куточки до дна і стінок за допомогою шуруповерта і з'єднайте всі частини будиночка. Не переживайте, якщо стіни вийшли не зовсім рівними, адже конструкція теж буде оббита ковроліном. Найкраще через центр будиночка провести опору, так як якщо тварини почнуть битися або активно грати, конструкція може впасти.

Степлером обтягніть будиночок ковроліном зовні і зсередини. Після цього затягніть, повернувши до основної конструкції шуруповертом. Найкраще використовувати електричний шуроповерт з різними насадками, які дозволяють працювати в важкодоступних місцях.

Візьміть джутову мотузку і обкрутить стовпи. Закріплюйте періодично степлером. Після цього закріпіть залишилися полички-платформи.

Залишилося зробити з фанери гамак і обтягнути його тканиною. Прикріпити його можна на звичайні куточки або на куточки з посиленим ребром жорсткості. Повісьте шматочок мотузки між поверхами - буде додаткова іграшка для котів.

Вийшов гарний і надійний будиночок для котів. Собівартість його нижче, ніж у подібних конструкцій на ринку в 6-7 разів і при цьому він прослужить довгі роки


Переглядів: 445
Дата добавлення: 2019-07-05
Добавив: Robot Home24