Оцінка


При встановленні трубопроводу в своєму будинку, практично кожній людині доводилося згинати металеву трубу, що без певних навичок і необхідних інструментів зробити це своїми руками не так вже й просто.

Як зігнути металеву трубу в домашніх умовах

Існує багато різних методів згинання металевої труби, ось наші корисні поради :

 1. Для вигину металевої труби будуть потрібні дві речі, пісок, який засипається в трубу, і заглушки, які надінуть на обидві сторони труби. Це необхідно робити для того, щоб не пошкодити трубку, адже вона запросто може зіпсуватися або навіть зламатися. Якщо під рукою немає заглушок, то цілком підійдуть Чопик. Якщо матеріал труби досить м'який, то ви без праці зігнете її власноруч, а їли твердий, то на допомогу прийде ще одна труба, але з великим діаметром. Вона послужить важелем, тільки її треба вкопати в землю.

 2. Якщо ж вам необхідно зігнути трубу з алюмінію або сталі, то газовий пальник вам допоможе, а також паяльна лампа. Принцип роботи досить простий, для початку необхідно наповнити трубу піском, також як і в першому методі, один кінець труби потрібно міцно затиснути, і далі розігріти трубу в певному місці. Для того, щоб не отримає опік, потрібно дотримуватися правил безпеки, адже температура розжарювання буде досить високою.

 3. Якщо ж ви зіткнулися з металевою трубою квадратної форми, то вам також знадобитися пісок, і пальник, якщо необхідний великий кут вигину. А якщо не великий, то гумової киянки цілком достатньо. Варто лише поставити обидва кінці труби на опору і зробити вигин.

 4. Профільну трубу найкраще згинати за допомогою пружини, вміщену всередину труби, до передбачуваного місця вигину. Тільки не забудьте її прив'язати, щоб потім з легкістю її дістати з труби.

Як правильно зігнути металопластикових труб

Кілька найефективніших і простих способів зігнути трубу з металопластику:

 1. Дуже повільного згинайте трубу в ручну. Тільки пам'ятайте, що на кожні два сантиметри труби допустимий кут вигину повинен бути не більше п'ятнадцяти градусів.

 2. Також можна скористатися невеликими шматками дроту, яку потрібно позначити всередину труби, для того щоб вигин вийшов максимально рівним. Далі все, як і в першому методі, повільно згинайте трубу власноруч.

 3. Якщо не виходить зігнути вручну, то вам буде потрібно метод вигину металевої труби, тобто пісок, заглушки і паяльна лампа. Труба заповнюється піском, надягають заглушки, трубу нагрівають до певної температури і згинають.

Згинаємо поліпропіленову трубу своїми руками

Такі труби не рекомендується згинати будинку, але робити це все ж можна двома способами:

 1. Для цього нам знадобиться труба, розігріта феном до ста п'ятдесяти градусів за Цельсієм, і не більше. Далі потрібно почати згинати трубу, тільки простежити за тим, щоб більш товста частина труби перебувала зовні. В кінці роботи варто перевірити трубу на наявність вад.

 2. Також можна згинати трубу, що не розігріваючи її при цьому, але кут вигину при цьому повинен бути не більше восьми градусів.

Пластикова труба

Для того щоб зігнути пластикову трубу необхідно:

 • Зробити оправу за допомогою деревоволокнистих плит, для перекази необхідної форми.
 • Обробка оправи наждачним папером.
 • Створення необхідної оболонки для пластику.
 • Установка пластикової труби в створену оболонку.
 • Міцна фіксація деталі.
 • Набуття необхідної форми.
 • Витяг з оправи, охолодження.

Всі перераховані вище методи вигину труб з різних матеріалів не вимагають ніякого додаткового обладнання. Але якщо придбати трубогиб, то робота значно полегшиться. Трубогиби розрізняють за методом гнуття і по виду приводу.


Переглядів: 642
Дата добавлення: 2019-06-10
Добавив: Vitaliy HOME