Оцінка


Іноді власники земельних соток чи гектарів мають державний акт на ділянку старого зразка, і коректні відомості про їхні володіння досі не відображені у Державному земельному кадастрі.

 

Експерти Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України підготували інструкцію, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки за 4 кроки.

 

Крок 1. Подбайте про те, щоб ділянці було присвоєно кадастровий номер. Це, так би мовити, ідентифікаційний код землі, без наявності якого сьогодні неможливопровести будь-які юридичні операції з ділянкою.

Для цього треба звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж ділянки в натурі (на місцевості).

 

Крок 2. Коли кадастровий номер присвоєно, а коректні дані про ділянку відображені в Державному земельному кадастрі, час вирушати до місцевого виконавчого органу, найближчого нотаріуса чи центру надання адмінпослуг.

 

Крок 3. Для державної реєстрації права власності на землю подайте необхідний пакет документів, зокрема паспорт і документ, який є підставою виникнення права на ділянку (наприклад, держакт на правовласності на землю, договір купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтво про спадщину).

 

Крок 4. Отримайте витяг із Державного реєстру прав про держреєстрацію права власності на земельну ділянку.

 

Варто врахувати, що загальний термін розгляду поданих для реєстрації документів складає 5 робочих днів. Цей час можна скоротити, але розмір адміністративного збору суттєво збільшиться.

 

Важливо: так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає, але сьогодні головною умовою для офіціалізації статусу власника землі є присвоєння ділянці кадастрового номеру, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок — оцифрування відповідних відомостей: внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Переглядів: 137
Дата добавлення: 2020-11-04
Добавив: Robot Home24