Оцінка


Напруга в розетці повинна бути 220 вольт, але далеко не завжди її показники відповідають нормі. При великому навантаженні напруга може знижуватися навіть нижче 200 вольт. А в разі якихось перемикань або аварій підвищуватися вище 250 вольт. Такі перепади дуже шкідливі техніці, яка не має імпульсних перетворювачів напруги. До такої техніки відносяться холодильники, пральні та посудомийні машини. І якщо ця техніка працює не завжди, то холодильники включені 24/7.

 

Тому саме холодильники найбільше потребують захисту. Які є способи?

Для захисту пристроїв від стрибків напруги використовуються реле напруги. Найкращий варіант, це установка такого реле в квартирний електричний щиток. Однак не завжди в ньому вистачає місця, а також для цього швидше за все потрібно буде запросити електрика.

Тоді можна використовувати компактні реле напруги, що підключаються безпосередньо до розетки. Вони нагадують пристрої в схожому форм-факторі: таймери або лічильники витрати електроенергії. Всі настройки реле винесені на лицьову панель: а це поріг відключення зниження напруги, перевищення, а також затримка включення при повному зникненні напруги мережі.

 

Для більшості випадків будуть оптимальними настройки:

Нижня межа - 200 Вольт
Верхня межа - 240 Вольт
Затримка включення - 3 хвилини (це дуже важливо для холодильників, їм шкідливо стартувати відразу після відключення)

Приклад таких реле, які продаються в місцевих магазинах: РН-116, RBUZ R116y, Robiton РН-2. 

 

Переглядів: 150
Дата добавлення: 2021-01-26
Добавив: Robot Home24