Монтажну піну часто використовують для герметизації швів і заповнення різного роду щілин. Існує небезпека щось забруднити при роботі з нею. Щоб не страждала естетичність, піну необхідно обов'язково видалити. Не менш важливо знати способи, як прибрати монтажну піну з будь-яких предметів, в тому числі й шкіри людини.

Як позбутися від застиглої піни

 

Якщо піна встигла застигнути, перш ніж її приберуть, то буде потрібно чимало сил і часу для її усунення. Найпростіший спосіб - механічний. Коли шукають, чим видалити монтажну піну, часто звертають увагу на різні гострі предмети, якими склад зіскоблюється.

 

Однак далеко не завжди є можливість прибрати монтажну піну механічним способом. Якщо поверхня легко пошкоджується, то процес повинен бути максимально щадним. В цьому випадку пляму від монтажної піни змочують димексидом і закривають її м'якою тканиною, просоченою ним же. Цю антисептичну рідину слід придбати в аптеці.

Через кілька хвилин піна стає м'якою. Вона легко видаляється жорсткою щіткою або тупим ножем.

 

Як видалити з поверхні свіжу монтажну піну?

 

Якщо монтажна піна ще не встигла застигнути, тобто процес полімеризації не завершився, то видалити її з поверхні досить легко. Спочатку склад знімають шпателем або ножем. Звичайно, на поверхні залишається невелика кількість матеріалу. Його прибирають за допомогою спеціальної рідини для промивання монтажних пістолетів.

 

Цією рідиною змочуємо ганчірочку й протираємо невелику ділянку з краю забрудненої поверхні. Такий тест необхідний, щоб перевірити, як відреагує фарба, лак або інше покриття на досить агресивний склад. Якщо лак не змився, а фарба не поміняла колір, то можна прибирати залишки піни.

 

Чим відмити монтажну піну

 

Допоможуть зняти незастиглу монтажну піну й інші розчинники. Це може бути ацетон, уайт-спірит, рідина для зняття лаку та ряд інших розчинників. Діяти треба так само, як і в попередньому варіанті. Спочатку на невеликій ділянці перевіряється вплив речовини. Якщо все в порядку, то можна її застосовувати і на великій ділянці.

 

Допоможе видалити монтажну піну й розігріте масло. Ним змочується ганчірка або губка і залишки незасохшого складу витираються. 

 

Після застосування розчинників оброблені зони промивають мильною водою. Вона видалить залишки агресивних речовин, щоб вони не пошкодили поверхні.

 

Якщо піна потрапила на кахельну плитку, то для її видалення найкраще підходить оцет. Він прибирає свіжий склад з плитки легко та швидко.

 

Відтираємо монтажну піну з підлоги

 

Щоб прибрати монтажну піну з поверхні підлогових покриттів, можна використовувати різні засоби:

 

-Ще не застиглий склад прибирають шпателем, витирають сухою губкою або із застосуванням розчинника. Для застиглої піни використовують спеціальний очищувач.
-Димексид - аптечний знезаражувальний засіб, є сильним розчинником. Легко розм'якшує монтажну піну.
-Спеціальні засоби, що розчиняють піну.
-Вода теж допоможе зняти залишки монтажної піни. Вона розм'якшує склад і він відносно легко забирається.

 

Чим знімається монтажна піна з одягу?

 

Якщо монтажна піна потрапила на одяг, то ймовірність, що її можна буде прибрати невисока. Речовина відмінно прилипає до всіх поверхонь. У випадку з тканиною вона проникає між волокнами, що додатково ускладнює процес.

 

Спробувати відчистити одяг все ж можна, тільки не варто застосовувати розчинники, які містять ацетон. Вони пошкоджують тканину. Якщо вибирати способи, як видалити монтажну піну з одягу, то можна звернути увагу на наступні варіанти.

 

Обробити розчинниками для монтажної піни. Один вид справляється зі свіжим складом, а для затверділої піни потрібно вже інший. Спочатку з тканини видаляють значні частини піни. Їх збирають або зрізають. Потім наносять очищувач. Якщо піна свіжа, то вона видаляється відразу, якщо ж затверділа, то треба почекати чверть години до розм'якшення. Після очищення одяг перуть або протирають місце обробки вологою тканиною.

 

Потрібний ефект можна отримати за допомогою бензину або уайт-спіриту в комплексі з засобом для виведення плям для одягу. Спочатку місце з монтажною піною обробляється розчинювальними речовинами. Деякий час слід почекати, поки піна стане м'якою. Потім наноситься засіб для виведення плям. Після всіх цих етапів одяг треба випрати.

 

На піну можна впливати низькою температурою. Для цього забруднений одяг кладуть в поліетиленовий пакет і поміщають в морозилку. Там піна замерзає і легко відділяється від тканини за допомогою ножа. Залишається її невелика кількість, яка проникла між волокнами. Позбутися від цих залишків допоможе рідина для зняття лаку або будь-який розчинник. Треба вибрати такий засіб, що не зашкодить тканині та не призведе до її вицвітання. Після такої обробки одяг перуть.

 

Монтажна піна на шкірі: що робити?

 

Очистити руки набагато простіше, ніж видалити монтажну піну з дверей або з одягу. По-перше, піна до шкіри прилипає гірше. По-друге, на шкірі є верхній шар ороговівших клітин, які безболісно видаляються разом з частинками прилипшого складу.

 

Способи видалення монтажної піни з рук такі:

 

Якщо монтажна піна не встигла застигнути, то її відтирають скрабами, щітками, тобто механічним способом. Щоб спростити процес можна скористатися розчинниками, які відносно безпечні для шкіри. Це може бути бензин, засіб для зняття лаку або ацетон. Найбільш безпечним варіантом є розчин солі. Звичайну кухонну сіль розводять у воді й опускають руки в цей розчин. Коли піна розмокне, її відтирають за допомогою жорсткої губки.

 

Якщо піна на руках застигла, то позбутися її можна тільки механічним способом. Затверділий склад просто відтирають з поверхні шкіри. Іноді для цього потрібно кілька днів.

 

Природно, такі проблеми легше уникнути, ніж виправляти. Тому всі навколишні поверхні при роботі з монтажною піною слід укрити, використовувати спецодяг та рукавички.

Переглядів: 230
Дата добавлення: 2020-02-03
Добавив: Robot Home24