Оцінка


Репутація забудовника

Перше, на що зверніть увагу – наявність недобудованих об'єктів. Якщо у забудовника заморожений хоч один проект – на репутації сміливо ставиться хрест. Уважно поставтеся до того факту, якщо виявиться, що компанія причетна до довгобудів. Якщо минулі будівництва здано, але з затримкою від вказаного строку більше трьох місяців – можливо, вам варто знайти інший об'єкт для інвестування. Другий фактор – публічність будівельної компанії. Так, періодично з'являються компанії-новачки. Вони пропонують цікаві ціни або вигідні умови. Але разом з підвищеною вигодою вони несуть підвищену загрозу стати банкрутом. Важливо для оцінки репутації компанії-забудовника – наявність дозвільної документації. Це і установчі документи та свідоцтво про державну реєстрацію та ліцензії, та інші папери, що входять в обов'язковий список.

Перевірка партнерів і співвласників будівельного процесу. Нерідкі випадки, коли забудовник отримує урядове лобі в силу присутності в числі партнерів представника місцевої влади. З тим же успіхом ви можете виявити серед партнерів забудовника одіозних діячів міського бізнесу, у яких на руках кілька скандальних довгобудів. Подібне знання про партнерів компанії допоможе вам зберегти гроші.

Правильність вибору будівельної компанії підтверджує наявність кобрендингових програм у вигляді, наприклад, подання банками кредиту на придбання житла від цієї фірми-забудовника. Незайвим буде дізнатися дані про статутний фонд забудовника. Це допоможе визначити, чи є у будівельної компанії необхідні фінансові можливості для завершення проекту.

Якщо вони сподіваються тільки на залучення коштів приватних інвесторів, будівництво може бути заморожено, а борги не будуть виплачені. Необхідні дані можна запозичити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відвідування офісу забудовника і будмайданчика Приміщення, в якому знаходиться офіс будівельної компанії (або вона вся) може багато що розповісти майбутньому клієнтові.

Якщо забудовник знаходиться у невеличкому вагончику біля автомобільної стоянки або в багатоквартирному будинку потрібно кілька разів подумати, перш ніж купувати нерухомість в такому місці. Враховуйте при виборі забудовника наявність у нього окремого приміщення, його внутрішнє і зовнішнє оздоблення, розташування в межах міста.

 

Після того, як забудовник пройшов вашу внутрішню перевірку на презентабельність, можна переходити до більш нагальних питань.

 

А саме:

-Хто буде обслуговувати будинок? ЖЕК, ОСББ чи всі повноваження будуть надані керуючій компанії.

-Що входить у вартість квартири?

-Буде виконана чорнове оздоблення?

-Чи не зажадають від вас додаткової оплати за вікна?

Та інші подібні питання.

Задавайте їх до підписання договору. Це дозволить вам зберегти не тільки гроші, але і нерви.

 

Важливі не тільки відповіді на всі ваші питання, але і те, яким тоном менеджери їх дають. Якщо всі дозвільні документи вам з легкістю надають, а доброзичливий тон залишається навіть при відповіді на незручні питання – це характеризує забудовника з позитивної сторони.

 

Відповідальність забудовника

 

До можливих порушень, за які несе відповідальність будівельна компанія, відносяться:

-приховування дозвільної документації (право на земельну ділянку, ліцензії тощо);

-приховування даних про будівельний проект (відсутність плану будівництва, строків, опису житлового фонду, інфраструктури тощо);

-наявність пунктів в договорі, які б позбавляли прав клієнтів (наприклад, для передачі квартири буде вимагатися укладення забудовником угоди про надання житлово-комунальних послуг);

-зрив термінів здачі об'єкта та передачі нерухомості клієнту;

-договір клієнта з компаніями-посередниками, які не мають права на будівельний проект.

Пам'ятайте, що правила, які встановлені законами або іншими правовими актами України у сфері захисту прав споживачів переважають над умовами договору, якщо вони обмежують права клієнта. Це відіграє вирішальну роль при вирішенні будь-яких спорів про захист прав споживачів. До адміністративної відповідальності можна притягнути забудовника за порушення прав споживача при підписанні договору на пайове будівництво. Також згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення особи, які не мали право на залучення коштів громадян для цілей будівництва, обкладаються штрафом (посадові – від 15 до 20 тис. грн, юридичні – від 400 до 500 тис. грн)

Переглядів: 239
Дата добавлення: 2019-12-03
Добавив: Robot Home24