Оцінка


Вибрати ламінат не так вже й просто, як може здатися. Існує ряд нюансів, про які потрібно знати, якщо ви зібралися купувати цей тип покриття для підлоги. Для початку потрібно розібратися з класифікаціями і позначеннями. Але давайте про все по порядку.

КЛАСИ ЛАМІНАТУ

Кожному класу ламінату властива певна зносостійкість. Від цього параметра залежить - як довго ламіноване покриття зможе вам прослужити. Для уніфікації оцінки якості ламінату в 1999 р ввели спеціальні норми, які затвердила Європейська Асоціація виробників ламінованих підлог. Європейські норми містять класифікацію ламінатів в залежності від їх зносостійкості. Після тестування підлоги отримують клас використання (експлуатації).

Клас експлуатації визначає, як довго ламінат зможе зберігати зовнішній вигляд при різних навантаженнях і шкідливих впливів. Розроблена європейська норма (EN 13329) - вона містить 18 тестів, провівши які, ламінату привласнюють певний клас. Ця норма передбачає поділ ламінованих підлогових покриттів на дві групи - ламінати для комерційної експлуатації і ламінати для домашнього використання. Раніше основним критерієм при визначенні класу застосування був тест на зносостійкість, для проведення якого використовували спеціальний пристрій, обладнання шліфувальним кругом.

Зараз для присвоєння класу застосування, ламінат тестується по 7 параметрам:

  • зносостійкість;
  • стійкість до забруднення;
  • опір вдавленню;
  • стійкість до впливу переміщуваних меблів;
  • стійкість до запаленої сигарети;
  • вологостійкість;
  • стійкість до впливу меблів, що пересувалися на роликах.

Після проведення випробувань ламінат отримує клас за найнижчим результом тесту. Наприклад, якщо за підсумками перших шести тестів ламінат відповідає 33 класу, а по сьомому - 21 класу, то матеріал отримає 21-й клас застосування.

ЛАМІНАТ 21 КЛАСУ

Ламінат 21 класу призначається для незначних навантажень. Тривалість служби у такого ламінату невелика, вона рідко доходить навіть до 4 років. Годиться для застосування в коморах і спальнях. Сьогодні такий ламінат майже не зустрічається, так як на ринку він не затребуваний.

ЛАМІНАТ 22 КЛАСУ

Ламінат 22 класу підходить для укладання в дитячих кімнатах і вітальнях. Зрозуміло, що його також можна використовувати в житлових приміщеннях. Термін експлуатації складає до 4 років.

ЛАМІНАТ 23 КЛАСУ

Ламінат 23 класу використовують для житлових приміщень, де велике навантаження на підлоги, наприклад, там, де багато важких меблів. До цих приміщень можна віднести передпокої і кухні. Термін експлуатації до 4 років.

ЛАМІНАТ 31 КЛАСУ

Ламінат 31 класу призначений для комерційних об'єктів, де невелике навантаження на підлоги. Він відрізняється більш високою якістю, ніж ламінат, призначений для житлових приміщень. Його можна укладати в конференц-залах. При цьому термін експлуатації складе до 3 років. Якщо ж укласти такий ламінат в житловому приміщенні, то він може прослужити до дванадцяти років.

ЛАМІНАТ 32 КЛАСУ

Ламінат 32 класу придатний для використання в комерційних приміщеннях, де середнє навантаження на підлоги, таких як: прийомні, офіси, класні кімнати і інші подібні місця. Термін служби для таких приміщень складе до 5 років. Для житлового приміщення термін служби цього ламінату - до 15 років.

ЛАМІНАТ 33 КЛАСУ

Ламінат 33 класу застосовують для влаштування підлог в комерційних приміщеннях, де велике навантаження на підлогу. В першу чергу це: бари, ресторани, магазини і спортзали. Термін служби - максимум 6 років. При укладанні в житловому приміщенні такий ламінат можна експлуатувати до 24 років.

Порада: Прийнято вважати, що ламінат 32 класу найкращим чином підходить і для офісів і для квартир. У нього найоптимальніше співвідношення ціна / якість.

Якщо ви шукайте ламінат в комерційне приміщення, то вибирати потрібно від 32 класу. Він виправдає вкладення і прослужить до 6 років. У разі, якщо вам потрібен ламінат для дому, краще взяти матеріал не нижче ніж 31 класу, у нього якість буде вище, ніж у ламінату, призначеного для використання в житлових приміщеннях. Відповідно і термін служби теж буде більш тривалим.

ТОВЩИНА ЛАМІНАТУ

Товщина ламінату може становити 6 - 12 міліметрів. Краще вибирати ламінат більшої товщини, так як чим він товстіший, тим міцніше, і укладати його легше. Крім того, чим більша товщина покриття, тим вище звукопоглинальні властивості. Виходячи з вищесказаного, є сенс вибрати ламінат з товщиною в 8-12 міліметрів.

ВИРОБНИК ЛАМІНАТУ

Основна маса виробників дають гарантію терміном від 5 до 15 років. Але все ж краще віддати перевагу ламінату відомих виробників. Наприклад, таких як: Tarkett, Alloc, Pergo і інших. Зазвичай, авторитетні виробники гарантують термін експлуатації більше 20 років, а у ламінату марки Alloc - довічна гарантія. Лише дешеві покриття швидко зношуються, тому у них і термін гарантії мінімальний.

ТИПИ З'ЄДНАНЬ

Є два типи з'єднання панелей ламінату:

Клейовий ламінат - дешевий, але для його укладання доведеться наймати професіоналів, так як самому зробити це буде складно. Панелі потрібно з'єднувати торцями за допомогою швидковисихаючого клею. Застосування клею виключає наявність зазорів. З цієї причини клейовий ламінат має більш високу вологостійкість, ніж замковий. До недоліків можна віднести неможливість ремонту такого покриття, так як панелі склеєні, а значить, замінити пошкоджену ділянку не вийде, не зіпсувавши сусідні панелі.

Замковий ламінат укладають без клею - за рахунок спеціальної конструкції панелей. Цей ламінат має високу ремонтопридатність, так як його панелі не скріплюються клеєм. Головний недолік цього варіанту з'єднання - стики схильні до дії вологи. Правда, деякі виробники намагаються вирішити цю проблему, рекомендуючи при укладанні для скріплення панелей користуватися клеєм.

Замковий ламінат буває двох типів: замки-засувки (lock), а також збірно-розбірні замки (click). Ламінат з click-замками простий в укладанні, ці замки подвійні і розташовані під кутом 45 градусів. Вони допускають кривизну підстави до 3 міліметрів на погонний метр. Панелі, оснащені lock-замками, укладаються ще простіше, ніж з click-замками. Для роботи з ними навіть не потрібні професійні навички. Але для таких панелей підставу роблять ідеально рівним.

ТИПИ ПІДКЛАДОК ДЛЯ ЛАМІНАТУ

Підкладка - це спеціальний матеріал для ізоляції ламінату від підлоги. Перед тим, як її укладати, потрібно добре очистити поверхню підлоги від сміття за допомогою пилососа. За допомогою підкладки забезпечується звукоізоляція і теплоізоляція. Є ламінати, у яких вже є підкладка, як правило, це ламінати від 32 класу.

Бувають такі види підкладки якщо брати в розрахунок матеріал:

  • Підкладка із пенопропілена зустрічається найчастіше. Переваги такої підкладки - стійкість до вологи, невисока ціна і простота у використанні. Недоліки - вона погано тримає форму і з плином часом просідає, втрачає свої властивості при впливі сонячних променів.

  • Підкладка з пробки - прекрасний теплоізолятор. Вона добре тримає форму і дуже довговічна. Правда, на такий підкладці часто утворюється конденсат. Цього недоліку позбавлені підкладки, виготовлені з пробки і бітуму або з пробки і гуми. Такі очистки підкладки стоптуються і відмінно амортизують.

  • Спеціальна підкладка дає можливість укладати панелі набагато швидше. При цьому забезпечується відмінна тепло- і звукоізоляція, не утворюється конденсат. Недолік цієї підкладки - висока ціна.

Графічні позначення на ламінаті допоможуть вам при виборі. Тому перед походом в магазин вивчіть - що позначає кожне з них.


Переглядів: 1097
Дата добавлення: 2019-03-18
Добавив: Vitaliy HOME