Оцінка


Духова шафа - це домівка XXI століття. З проблемою його вибору рано чи пізно стикається кожна господиня, а особливо важливою її робить той факт, що духовку ми вибираємо практично на все життя.

Вироби за 8, за 13 і навіть за 25 тисяч гривень однаково призначені для запікання в них їжі, але чому тоді така різниця в ціні, за що ми платимо і чи варто переплачувати?

Як вибрати духовку

1. Бренд і країна виробництва

На основі відгуків на різних форумах можна уявити бренди, лідируючі на ринку духових шаф. Це Bosch (Німеччина), Siemens (Німеччина), Hotpoint-Ariston (Італія), Gorenje (Словенія). Ціни на їх продукцію, як правило, трохи вище середнього рівня.

Ціна будь-якого виробу також залежить від країни, де вони вироблялося. Піч Bosch, наприклад, виробляються в Німеччині, Іспанії, США, Мексиці, Перу, Китаї, Греції, Бразилії. Найдорожчі духовки, звичайно, зроблені в країнах Євросоюзу. Ті, що вироблені в Туреччині, Китаї значно дешевше.

2. Робочий об'єм і габарити

Ширина вбудованої духовки в більшості випадків становить 60 сантиметрів, але зустрічаються також великогабаритні (до 90 сантиметрів завширшки) і компактні (до 40-45 сантиметрів) моделі. Глибина ж практично всіх духовок становить 55-60 сантиметрів.

Обсяг духових шаф варіюється в межах від 40 до 80 літрів. Чим більше, тим, відповідно, дорожче. Вибирати варто виходячи з кількості членів сім'ї, інтенсивності готування і, зрозуміло, вільного простору на кухні.

3. Економічність

Питання про те, які електричні духовки самі економічні, сьогодні, як ніколи, актуальне. На тлі зростання цін на електроенергію можливість платити менше за комунальні послуги для багатьох сімей виглядає дуже привабливою.

Чим дорожче духовка, тим краще у неї зроблена теплоізоляція і тим менше енергії потрібно на підтримання необхідної температури. Вибирати модель зручно по класу енергоспоживання: B - середній рівень, А - економічний, А + - споживання енергії знижено на 20-25%, A ++ - дозволяє заощадити 40-45% електроенергії.

4. Управління та ергономіка

На вибір духовки впливає зручність керування температурою і режимами приготування. Управління здійснюється такими способами: за допомогою звичайних ручок; за допомогою ручок, утоплених в корпусі; за допомогою кнопок, в тому числі сенсорних; дистанційно за допомогою смартфона.

5. Можливості очищення

Способи очищення змінюються в міру зростання вартості духової шафи. Емаль легкого очищення не передбачає ніякого спеціального режиму очищення. Таку духовку доводиться мити звичайним способом.

Функція aquaclean (аква-очищення) дозволяє очищати духовку за рахунок пари, виділеної з води за допомогою нагрівання. Пар розм'якшує жир і бруд на внутрішніх стінках духовки, і господині залишається тільки протерти їх вологою серветкою або ганчіркою.

Існують також духовки з функцією пиролітичного і каталітичного очищення. Каталітична очистка відбувається завдяки пористому покриттю, всмоктуючого жир. Мити стінки такої духовки практично не потрібно. Піролітичне очищення випалює весь бруд впливом високої, до 400 градусів, температури.

Деякі моделі з функцією самоочищення, як, наприклад, духовки Electrolux самі нагадують власнику, що пора натиснути «чарівну» кнопку піролітичного очищення.

6. Скління дверцят духовки

Стьокол може бути 2, 3 або 4. Чим більше стьокол на дверцятах, тим менше шансів обпектися. Чотири скла ставляться тільки в духовках з функцією піролітичного очищення. Це найдорожчий варіант.

7. Доводчик на дверцятах

Приємно, коли дверцята закривається плавно, а не зі звуком гарматного пострілу. Але за це зручність доведеться доплатити.

8. Датчик відкриття дверцят

Дозволяє тимчасово вимикати духовку в момент відкривання дверцят. М'ясо і пиріг будуть дбати рівно стільки часу, скільки ти і запрограмуєш

9. Захист від доступу дітей

Для сімей з маленькими дітьми вкрай важливо захистити дітей від духової шафи. Щоб малюки не обпеклися, в деяких духовках є механічне блокування дверей.

Для безпеки в електричних духовках передбачено обмежувач температури, який відключає електроживлення, якщо в духовці піднімається занадто висока температура. Це запобігає можливості загоряння меблів і пошкодження внутрішніх деталей.

10. Термощуп

Функція термічний щуп призначена для автоматичного визначення готовності страви. При її використанні вся інформація про температуру страви, що відображається на дисплеї.

Існує також цілий ряд функцій духових шаф, які не вимагають докладного опису, але все ж важливі при виборі моделі.

  1. Попередньо встановлені режими готування.
  2. Кількість нагрівальних елементів (2,3 або 4).
  3. Конвекція (вентилятор).
  4. Електропідпал.
  5. Режим мікрохвильовки.
  6. Розморожування.
  7. Подача пара.
  8. Пароварка.

Нехай твоє м'ясо ніколи не пригорає, а випічка приносить тобі тільки радість. Вдалого вибору!


Переглядів: 222
Дата добавлення: 2019-07-26
Добавив: Robot Home24