Практично у кожного вдома стоять броньовані двері. Для того, щоб вибрати хороші якісні броньовані двері, необхідно знати кілька важливих моментів про міцність і товщину сталі, про вагу виробу, про основні кріплення, а також про замки і захисні механізми.

Що таке броньовані двері?

 

Броньовані двері - це металева конструкція, обшита листами сталі з двох боків, всередині якої встановлені ребра жорсткості, а порожній простір заповнененний пінопластом або мінеральною ватою. Прийнято вважати, що металеві броньовані двері відмінно захищають від злому і інших зовнішніх впливів. Але бронедвері мають як плюси так і мінуси.

 

Переваги броньованих дверей

 

-Броньовані двері краще захищають від вогню під час пожежі, ніж звичайні дерев'яні двері.
-Часто переконливий вигляд броньованих дверей відлякує грабіжників від квартири.
На відміну від дерев'яних дверей, металева конструкція бронедверей не деформується з часом.
-Встановивши металеву броньовані двері, людина відчуває себе в безпеці.

 

Недоліки броньованих дверей

 

-Всі перераховані вище переваги виявляться марними, якщо не приділити достатню увагу замкам і захисним механізмам. Навіть найкращі двері зловмисники зможуть відкрити, якщо встановити дешеві і прості замки.
-У надзвичайній ситуації можливо скрутне потрапляння рятувальників.

 

Ознаки якісних броньованих дверей

 

Якість броньованих дверей залежить від товщини обшивки, від наявності захисної фурнітури, а також від замкової конструкції. Якщо правильно врахувати всі тонкощі цих елементів, можна отримати відмінний надійний варіант якісних броньованих дверей.

 

Якість сталевого полотна

 

При виборі броньованих дверей потрібно звертати увагу на товщину листів. Оптимальним варіантом є товщина листа на 1,5 - 2 мм. Двері з товщиною 3 - 4 мм досить важкі і зазвичай використовуються для заміських будинків і котеджів. Також броньовані двері будуть безпечнішими, якщо металеві листи, якими обшита дверна конструкція, цільні, без швів. Такі двері набагато дорожчі, але і якісніші.

 

Тепло- і звукоізоляційний шар

 

Для того щоб броньовані двері добре зберігали тепло у вашому домі, а також захищали від сторонніх шумів і звуків, двері утеплюють різними додатковими матеріалами.

Найбільш затребуваним ізолюючим матеріалом є мінеральна вата. Такий матеріал екологічно безпечніший, добре захищає від сторонніх шумів, не схильний до горіння, не виводить тепло з квартири і не пропускає холод з вулиці.

 

Для ізоляції ще використовують пінопласт. Він вологостійкий, добре захищає від сторонніх звуків, але пінопласт недостатньо пожежобезпечний матеріал, і з часом він буде пропускати холод в квартиру.

 

Досягти ефективної теплоізоляції можна за допомогою якісно виготовленого виробу. Двері повинні добре прилягати до короба.

 

Ще одним способом ізоляції є обробка металевих дверей декоративними панелями МДФ.

 

Ребра жорсткості і інший додатковий захист

 

Ребра жорсткості підвищують захисні властивості дверей. Так як дверне полотно має велику площу, ребра жорсткості захищають полотно, підвищують його взломостійкості, запобігають деформації полотна від зовнішніх навантажень.


Крім того, що вони покращують захисні властивості дверного блоку, ребра жорсткості створюють товщину. Між листами утворюється простір, який заповнюється ізоляційним матеріалом.

 

Додатковим захистом для броньованих дверей є петлі і лиштва. Найкраще коли петлі знаходяться усередині дверної конструкції, в такому випадку їх неможливо буде збити або зрізати. Але, якщо вони розташовані зовні, для їх додаткового захисту використовують протизнімні штирі. Кількість петель завжди залежить від ваги дверей.

 

Замки

 

Для вхідних дверей виділяються такі різновиди замків:

 

-Класичним механізмом запирання є сувальдні замки. Особливість цього замку полягає в спеціальних пластинах. Для максимального захисту від злому найкраще використовувати конструкції з числом від 6 до 8 сувальд.


-Найпопулярнішим механізмом запирання є циліндрові замки. Всередині замкового механізму розташовані кілька невеликих циліндрів, в них і полягає принцип роботи.
Важливо відзначити, що для дверей з таким замком потрібно ще встановлювати додаткові броньовані накладки, що убезпечить циліндричну конструкцію від вибивання.


-Замок з моноблочною конструкцією об'єднує в своїй роботі сувальдний і циліндровий механізми. Принцип роботи полягає в закриванні циліндрового замку спільно з підняттям шторки в сувальдном механізмі. Дана конструкція підвищує рівень взломостійкості дверного полотна.


-Електромеханічні замки не користуються величезним попитом, через досить високу вартість, але багато фахівців вважають що електромеханічні замки найбільш практичні і надійні. Принцип роботи такого механізму заснований на введенні комбінації цифр або букв на електронній панелі. До того ж використовується ще і фізичний ключ. У разі, якщо ви введете код неправильно, тільки фізичним ключем двері не відкрити.


-Для того, щоб відкрити двері з кодовим замком ключі не будуть потрібні, необхідна лише комбінація цифр. Але, це ж виступає їх великим недоліком. Так як з часом експлуатації цифри стираються, зловмисники знатимуть які цифри потрібно натискати.

 

Як вибрати обробку фасаду бронедверей

 

Для обробки фасадів бронедверей використовують різні матеріали:

 

-панелі МДФ;
-кожвинил;
-фарба.

 

Один з варіантів обробки - панелі МДФ. Матеріал має такі властивості: стійкий до впливу вологи і температурних перепадів, має хороший естетичний зовнішній вигляд, має високий рівень звуко- і теплоізоляції.

Для обробки вхідних дверей, також використовують кожвинил. Матеріал має такі властивості: простий в експлуатації, має непоганий рівень звуко- і теплоізоляції. Кожвинил буває гладкий і з тисненням. Досить поширений і бюджетний варіант.

 

Для оздоблення бронедверей часто вибирають фарбування. Такий вид обробки забезпечує двері стійкістю до вологи, УФ-променів, надає дверному полотну антикорозійних властивостей. Для обробки фасадів використовують порошкові фарби, молоткові або нітроцелюлозні емалі. Кожен фарбувальний склад має свої особливості.

Перед тим, як вибрати броньовані двері, рекомендуємо вам вивчити всі тонкощі і особливості цього виробу, ознайомитися з відгуками покупців і, в підсумку, придбати якісний товар, який прослужить багато років.

Переглядів: 248
Дата добавлення: 2020-03-04
Добавив: Robot Home24