Оцінка


Види бойлерів: у чому їхня відмінність?

Розрахуйте, скільки води ви будете витрачати, і в залежності від цього вибирайте потужність проточного водонагрівача або обсяг накопичувального. Виберіть місце установки водонагрівача: на стіні, над раковиною, під раковиною. Залежно від цього виберіть відповідну модель

Електричні водонагрівачі ( бойлери ) поділяють на два види. Різниця між ними не тільки в розмірах, але і в способі нагріву:

Накопичувальні (ємні) - містять певний запас гарячої води в баку і час від часу підігрівають її до запрограмованої температури, коли остигає. При виборі бойлера-накопичувача - не прогадаєте. Собі ж дорожче: купите з більшим обсягом, - будете гріти «зайву» воду і переплачувати за електроенергію. Доглянете «малюка», - замучитеся від нестачі окропу;

Проточні (компактні) - миттєво нагрівають воду в момент подачі струменя з крана. І «видають» окріп в необмеженій кількості (за умови, якщо відкритий тільки один кран). Але якщо дозволите воду одночасно в декількох точках, вона не встигне прогрітися.

Найпростіших моделей «проточників» на 3,5-5 кВт вистачає, щоб гарненько вимити посуд. Вони нагрівають від півтора літрів в хвилину. Підігріти воду ще й для душа, потрібен бойлер «серйозніше» - від 6 кВт . Проточні моделі підходять для приватного будинку, де підведена могутня електропроводка. У квартирах їм її часто не вистачає.

Тому більшість покупців купують накопичувальний водонагрівач. Це простий пристрій, що складається з бака для води з хорошою теплоізоляцією, і трубчастого елемента нагрівання (ТЕН) з датчиком температури.

Вибір бойлера по потужності

Перш, ніж визначитися, який купити бойлер, вивчіть характеристики моделей. Для правильного розрахунку оптимального обсягу, прикиньте, скільки теплої води ви використовуєте.

Припустимо, в бойлері знаходиться вода з середньою температурою 70 ° C. Для комфортної температури, потрібно змішати гарячу воду з бака з холодною, і довести суміш до 40 ° C. Враховуйте: влітку холодна вода в крані тепліше - близько 15 ° C, а взимку холодніше - до 5 ° C.

В середньому, для отримання 60 літрів теплої води знадобиться 30 літрів нагрітої. Якщо будете витрачати її протягом години при середньому напорі змішувача, то 50-літрового і менше бойлера вистачить.

Які водонагрівачі краще - проточні або накопичувальні?

Щоб в будинку постійно була гаряча вода, накопичувального нагрівача потрібен час, проточного - потужність. Приблизний час нагрівання дивіться в таблиці.

Який бойлер вибрати - вирішуйте самі.

Накопичувальний водонагрівач практично постійно споживає електроенергію для підтримки необхідних параметрів температури. Хороший економічний накопичувач споживає приблизно 1 кВт на добу. А з проточніков простіше: відкрили кран - поки потрібна вода, він споживає електроенергію. Воду перекрили - кіловати енергії не «їсть».

Проточні бойлери невеликі - розміром з взуттєву коробку. Без проблем впишуться в будь-який інтер'єр, не займаючи багато місця. За вартістю суттєво дешевше накопичувальних нагрівачів. Пристойний проточника можна купити від 1275 грн і вище, а накопичувальний бойлер з обсягом бака 10 літрів - від 2000 грн. Чим розкручений бренд фірми і більше ємність бака - тим дорожче обійдеться покупка.

Самий жирний мінус, який перекреслює гідності проточного нагрівача - велика витрата електроенергії. Чим могутніше прилад, тим більше тягне кіловат. Доведеться економно витрачати гарячу воду. Накопичувальні водонагрівачі «виграють» в цьому питанні. І простіше в підключенні. Тому так популярні!

В чому полягає «підступність» проточних нагрівачів?

Проточний нагрівач відрізняється високою потужністю - до 27 кВт.

Моделі до 8 кВт можна включати в звичайну розетку з однофазною напругою (220 Вольт). Прилади потужніший тільки в розетку з трифазним напругою (380 Вольт) - в квартирах, обладнаних електроплитами.

Доведеться тягнути для бойлера окремий кабель від розподільного щитка. Звертайтеся до фахівців, вони знають в цьому толк.

Або купіть бойлер з двома незалежними Тенамі . Комбінуйте споживану потужність, включаючи їх по одному або одночасно.

Який бойлер краще - з «сухим» або «мокрим» теном?

Внутрішня начинка впливає на вартість і довговічність приладів. Залежно від виду електрообігрівача, накопичувальні бойлери бувають двох типів - з мокрим (занурювальним) і сухим (стеатитовим) теном.

«Мокрий» тип тена (бо занурений у воду) - звичний нам мідний нагрівальний елемент, схожий на кип'ятильник. На ньому швидше утворюється накип, що володіє поганою теплопровідністю. Бойлери довше гріють воду і швидше ламаються. «Сухий» тен не контактує з водою. Він знаходиться в спеціальній колбі і надійно захищений від нашарувань. Його зона тепловіддачі більше, ніж у погружного елемента. Він нагріває воду, не розпалюючись до межі. Водонагрівач, оснащений стеатитовим теном, служить довше. Але коштує в 1,5-2 рази дорожче.

Внутрішнє покриття бака водонагрівача: яке краще - нержавіюча сталь або емаль?

Ємності з нержавіючої сталі апріорі викликають довіру. Вони не іржавіють. Гарантійний термін служби у них - 10 років і більше, якщо корозія по шву бака зробить свою чорну справу. Але тепер багато виробників ( Ariston , Willer , Electrolux ) проводять пасивацію (захист від утворення іржі) - збільшуючи термін служби нагрівача в 12 разів.

Всупереч усталеним стереотипам, сталеві баки з емалевим покриттям ні в чому не поступаються нержавійці. Присадки, які виробники додають в хімічний склад емалі, мають властивості аналогічні властивості металу. Вони розширюються разом зі сталлю в однаковому діапазоні. Мають один і той же коефіцієнт теплової передачі. Емаль - як сітка на поверхні бака. Вона надійно зчіплюється і добре «тягнеться» разом з металом ємності при нагріванні.

Для поліпшення властивостей емалі, виробники вигадують різні формули самої емалі. Нагрівачі, у яких баки з напиленням іонів срібла , з склокерамічним покриттям , з титановим напиленням - це елітна техніка. Вищезазначені емалі наносяться на бак складними методами і запікаються в кілька шарів.

Покриття з напиленням срібла володіє відмінними антибактеріальними і антикорозійними властивостями. Наночастки запобігають утворенню мікротріщин при розширенні бака в момент нагрівання.

Титанове напилювання являє собою азотно-титанове з'єднання. Його отримують Азотування титану при 1200 ° C. Напилення володіє надзвичайною стійкістю до високих температур і сприяє швидкому і рівномірному нагріванню. Застосовується для зносостійкості жароміцних покриттів.

Найцікавіше : більшість емалей відштовхують від себе накип. Згодом вона буде накопичуватися, тому що нікуди не дінеться (як в чайнику). Але термін служби у таких водонагрівачів дуже великий.

При виборі хорошого електричного бойлера закономірність «якість-ціна» спрацьовує на всі сто - чим дорожче техніка, тим більше термін гарантії саме на емалеве покриття.

Чи не «ведіться» на маркетингові виверти. Вартість сталевого бака з нержавіючої сталі не дорожче, ніж емальованого. Емаль запікається в електропечах і наноситься на нутрощі резервуара складним способом в кілька етапів. Це процес коштує чималих грошей. У той час, як витрати на виготовлення бака з нержавіючої сталі в рази менше.


Переглядів: 240
Дата добавлення: 2019-06-27
Добавив: Robot Home24