Оцінка


Найважливіше приміщення в будинку - це кухня. Саме тут ви, поспішаючи на роботу вранці, перехоплюєте сніданок, збираєте дітям ланч в школу, ввечері за вечерею зустрічаєтеся з домочадцями. Необхідно, щоб простір було влаштовано зручно і естетично.

Облаштування та проектування кухні: з чого почати? Перш ніж почати оформлення кухні, потрібно оцінити умови площі, врахувати розташування вікон і дверей, вони дуже впливають на розстановку меблів.

Найкраще, якщо двері будуть відкриватися не всередину кухні, щоб не займати зайве. Важливо відразу вибрати кухонні прилади і меблі, оскільки їх розміри будуть впливати на розстановку.

Обов'язково варто зробити кілька ескізів різного планування, щоб наочно побачити плюси і мінуси кожного варіанту.

В першу чергу, необхідно розмістити мийку, плиту і холодильник. Вони не повинні стояти поруч, але і не дуже далеко тому, як це незручно.

З 40-х років XX століття існує ідея кухонного трикутника. Холодильник, плита і мийка повинні бути точками трикутника і бути на невеликій відстані один від одного. Це зачінательно підвищує ефективність роботи.

Як вибрати меблі для кухні

Меблі вибирайте з урахуванням загального стилю приміщення. Який би кухня не була за розмірами, завжди робіть індивідуальне замовлення, тоді вона стане ідеально.

Іноді можна підібрати і готовий гарнітур, але це швидше виняток.

Зонування кухні: 5 функціональних зон

Кухню можна умовно розділити на 5 зон:

  • Для зберігання продуктів
  • Для зберігання кухонного начиння
  • Зона миття
  • Зона для приготування (це робоча зона, де ви нарезаете, змішуєте, приправляєте)
  • Зона для термічної обробки (плита, мікрохвильовка, піч)

Буде зручно, якщо ці зони розмістити за годинниковою стрілкою для правшів, проти неї - для лівшів.

При такому розташуванні кухня стане зручніше, ви будете менше часу витрачати на підготовку.

Стільниця повинна відповідати зросту господині, тоді можна уникнути дискомфорту і болю в спині.

Щоб розуміти, як краще розраховувати: встаньте рівно, зігніть лікті, заміряйте відстань від підлоги до ліктів і відніміть 10-15 см.

Якщо ви любите випічку, то духова шафа краще розмістити на рівні пояса. Вам зручно буде стежити за приготуванням їжі, а також легше обслуговувати цей процес.

Горщик, вари: вибираємо плиту

Якщо ви хочете збільшити робочий простір, то варто задуматися про маленьку конфорки.

Задайте собі питання: як часто ви використовуєте всі 4 конфорки одночасно. Якщо ж рідко, тоді вам вистачить 2-3 конфорок, а робоча площа при цьому збільшитися на 15 см.

Правильне освітлення

Сучасний дизайн кухні має на увазі комфортне та функціональне освітлення.

Світла має бути достатньо на кухні, тому однією стельової люстрою не обійтися. Можна розмістити світильники у під навісними шафами для ідеального освітлення робочої зони.

Стильні декор

«Оживити» інтер'єр кухні можна за допомогою декору. Повісьте красиві штори на вікно, а на підвіконня поставте горщики з квітами або пряними травами.

Зробіть кухню на свій смак, незважаючи на нововведення і тенденції. Тоді для вас вона буде завжди ідеальною.


Переглядів: 255
Дата добавлення: 2019-05-04
Добавив: Vitaliy HOME