Пам'ятаєте ті часи, коли господині мили вікна звичайною ганчіркою й натирали скло газетою? Блискучий результат був гарантований. Багато хто досі вважає цей спосіб найефективнішим. Однак сучасний ринок пропонує зручні пристосування, які відчутно полегшують миття вікон і економлять час.

Згони

 

Мабуть, найпростіший інвентар - згони з каучуковими вставками. Вони застосовуються для видалення миючих засобів і води з поверхні скла. У продажу можна знайти склизи, в яких гумові вставки легко замінюються в разі зносу. Якщо у вашому будинку високі вікна, дістатися до важкодоступних місць допоможуть прпистосування на довгій (телескопічній) рукоятці. У дорогих модифікаціях тримач з гумкою можна повернути й зафіксувати під будь-яким потрібним кутом. Існують екземпляри, в рукоятки яких вбудований компактний розпилювач.

 

 

Швабри та щітки

 

Звичайні згони часто доповнюють губками з поролону або насадками з мікрофібри - за заявою виробників, з їх допомогою чистоту можна навести і без застосування миючих засобів. У просунутих пристосувань тканина має спеціальні абразивні вставки, що дозволяють легким рухом руки відмити застарілі плями. Якщо хочеться прискорити процес, рекомендуємо розглянути інструмент, в якому об'єднані зганяльна, губка або тканинна насадка та пульверизатор для миючого засобу.

 

Додаткову зручність при користуванні «гаджетом» забезпечить телескопічна ручка. Ще краще, якщо вона має поворотний механізм. Так що в заміському будинку, де вікна, як правило, вищі, ніж в міській квартирі, така штанга стане справжньою паличкою-виручалочкою. Є рукоятки, довжина яких нарощується до 9 м, - погодьтеся, незамінне рішення, щоб дотягнутися до важкодоступних місць?

 

 

Скребки для важких плям

 

Цей інструмент є скоріше допоміжним - він оснащений лезом і покликаний справлятися з плямами шпаклівки, фарби, цементу і слідів скотча, які не під силу м'яким губкам і миючим засобам. У продажу є кишенькові варіанти з висувним лезом, окремі насадки, призначені під телескопічні ручки, а також пристрої, обладнані власною рукояткою. Леза можуть бути односторонніми та двосторонніми. В останніх гостра сторона призначена для видалення фарби, слідів від скотчу та наклейок, а тупа (НЕ заточена) підходить для чищення плям цементу, вапняного пилу і шпаклівки. Змінні леза продаються поштучно та в упаковках (по 25-100 штук). Відзначимо, що такі скребки більш затребувані у професійних прибиральників.

 

 

Магнітні щітки

 

Ці дивовижні пристосування дозволяють вимити скло з двох сторін, не відкриваючи вікон і не висуваючись на вулицю. Якщо в конструкції вікна є глухі стулки, магнітна щітка - те, що потрібно. Спробуємо розібратися, що це за звір. Корпус складається з двох частин, в кожній з яких під поролоновою губкою є магніти - за рахунок їх взаємного тяжіння й працює пристрій. Кожна половинка зсередини оснащена гумовими вставками для збору води і полірування скла. Та частина інструменту, яка кріпиться з боку вулиці, має страхувальний шнурок з кільцем. Його можна зафіксувати на ручці вікна, виключивши таким чином падіння щітки в разі від'єднання магнітів. Сучасний асортимент пропонує магнітні щітки для склопакетів різної товщини.

 

 

Користуватися інструментом дуже просто. Змочіть губки в миючому засобі та закріпіть прилад з двох сторін скла один навпроти одного. Далі мийте скло звичними плавними рухами. Зовнішня половинка буде слідувати за внутрішньою. Щоб від'єднати інструмент від скла, одну з частин необхідно повернути під кутом 90º. Магнітна щітка допомагає заощадити час, так як з нею скло очищається з двох сторін одночасно. Ще один приємний бонус - користуватися пристроєм можна в будь-який час року .

 

Пароочищувачі

 

Пароочищувач вже давно зарекомендував себе як прилад, яким можна швидко та якісно очистити будь-яку поверхню. Велика розмаїтість насадок і аксесуарів дозволяє використовувати його для підлог, килимів, керамічних покриттів, сантехніки, текстильних виробів та ін. Так що якщо у вас вже є цей універсальний помічник, досить докупити спеціальні насадки для скла. У режимі високої температури пароочищувач не тільки видалить пил зі стекол, але й відмиє рами, гумки і підвіконня. Причому, щоб впоратися з серйозними забрудненнями, миючі засоби приладу не потрібні.

 

Перед початком роботи в резервуар необхідно налити воду й залишити на кілька хвилин, поки індикатор не проінформує, що агрегат готовий до вироблення пари. В першу чергу спеціальною насадкою обробляються рами та ущільнювачі, потім за допомогою гумової стяжки миються скла.

 

 

Акумуляторні склоочисники

 

Ними зручно мити не тільки вікна, але й скляні та дзеркальні поверхні, а також керамічну плитку. Комплект склоочисника включає ємність для миючого складу з насадкою з мікрофібри, апарат, що всмоктує брудну воду подібно порохотягу, і акумулятор. Принцип роботи склоочисника простий: потрібно всього лише розпорошити на скло миючий засіб, очистити його мікрофіброю, а надлишки рідини акуратно прибрати апаратом, провівши по поверхні насадкою з гумовою вставкою. І нарешті, позбутися від решти слідів допоможе суха серветка для скла та дзеркал (наприклад, з мікрофібри).

 

 

При купівлі зверніть увагу на вагу приладу, якщо він занадто важкий, руки в ході роботи швидко втомляться. Другий важливий критерій - ємність акумулятора. Чим вона більша, тим швидше ви зможете навести чистоту, не роблячи перерв на підзарядку пристрою.

 

Роботи-мийники вікон

 

Кажуть, лінь - двигун прогресу. Тому не дивно, що все більше турбот по дому людина доручає роботам. Сьогодні розумні машини здатні пилососити та мити підлогу, прополювати бур'яни в саду, косити траву, прибирати сніг, чистити сантехніку та навіть зводити будинки.

 

 

Звичайно ж, і до вікон дісталися. У роботизованих мийників за допомогою вбудованого двигуна відбувається постійне всмоктування повітря для створення вакууму - так маленький помічник кріпиться до вертикальної площини скла. Він може сам дозувати миючий засіб, клінінг здійснює губками або серветками, а зайву вологу видаляє скребками.

 

Виробники передбачили захист від падіння. У разі відключення живлення прилад зафіксується на склі деякий час, подаючи при цьому «крик про допомогу», тобто попереджувальний сигнал. Ще одна міра від падіння - страхувальний трос, який можна прикріпити до віконної ручки. Існують моделі, здатні очищати скло відразу з двох сторін. 


Переглядів: 237
Дата добавлення: 2020-02-25
Добавив: Robot Home24