Оцінка


Кухонна витяжка – це один з найважливіших приладів на кухні – без неї не обходиться жоден сучасний дім! Саме вона забезпечує ефективне очищення повітря від неприємних запахів чи диму, а стіни береже від водяного конденсату й жирового осаду. Витяжки бувають різними за формою, принципом роботи, потужністю та наявністю спеціальних функцій. Висновок: з питанням вибору такої техніки не варто легковажити, тож сьогодні пропонуємо взяти на озброєння декілька пор.

Як підібрати витяжку за продуктивністю?

Відповідно до рекомендацій фахівців та загальноприйнятих норм повітря на кухні в періоди приготування їжі має повністю оновлюватись приблизно 10-12 разів за годину, або кожні 5-6 хвилин. Аби витяжка могла впевнено виконувати свої функції, потужність її слід підбирати з урахуванням об'єму кухні в кубометрах, помноженого на коефіцієнт оновлення повітря K, що дорівнює 12.

Різні втрати потужності чи непередбачувані ситуації на зразок пригоряння їжі з великою кількістю диму також доцільно врахувати, додавши до одержаного раніше значення запас у 30%. Отже формула розрахунку продуктивності техніки (позначимо її як P) матиме такий вигляд: P=SxHxKx1,3 (куб.м/год).

Наприклад, якщо площа кухні S становить 9 кв.м., а висота стелі H – 2,5 м, то продуктивність техніки має розраховуватися наступним чином: P=9x2,5x12x1,3=351 (куб.м/год) У результаті виходить 351 кубометр, що й варто брати за основу, вирушаючи за покупкою витяжки для кімнати з описаними параметрами.

Конструкція витяжки та її вигляд в інтер'єрі кухні

Наступний крок – вибір типу конструкції витяжки. Тут усе залежить від того, яку роль має відігравати прилад на Вашій кухні – лише функціональну (витягувати забруднене повітря, залишаючись непомітним у приміщенні) чи ще й естетичну (забезпечувати належне очищення та вигідно доповнювати інтер'єр).

Аби зробити цей вибір було легше, пропонуємо ознайомитися з основними видами витяжок відповідно до типу монтажу:

- пристінні – фіксуються на стінах, залишаючись вельми помітними елементами кухонної обстановки;

- острівні – кріпляться на стелях, найчастіше використовуються на великих кухнях та, як правило, працюють в режимі рециркуляції (очищують брудне повітря і повертають його назад в приміщення, а не виводять на вулицю);

- вбудовувані – повністю ховаються в тумбах, тож абсолютно не впливають на стиль кухні.

Найпопулярніші види витяжок, на які слід звернути увагу

Наразі на ринку можна зустріти чимало різних за формою витяжок – купольні, повновбудовувані, телескопічні, Т-подібні, острівні, плоскі та похилі. Усі вони мають власні особливості та переваги, які можуть суттєво вплинути на фінальне рішення споживача про купівлю. Тож пропонуємо розглянути їх більш детально.

Купольні витяжки – одні з найбільш поширених та популярних. Ці прилади візуально нагадують куполи або піраміди, нижні частини яких розташовуються над плитами, а верхні – під'єднуються до вентиляційних систем. Вирізняються вони максимальною простотою будови, а представлені широкими модельними рядами з найрізноманітнішими формами та функціями.

Т-подібні витяжки є різновидом купольних. Вони мають специфічну форму перевернутої літери «Т» з панелями для забору повітря на плоских підставках замість куполів. Це дає змогу максимально вдало помістити потужну габаритну техніку в лаконічний інтер'єр зі строгими геометричними формами без порушення дизайнерських задумів.

Похилі витяжки – прилади, в яких панелі для забору повітря розташовуються під певними кутами до площин варильних поверхонь. Це суттєво розширює можливості дизайнерів у моменти планування кухонного простору. Однак під час роботи таких приладів на високих потужностях часто доводиться відкривати спеціальні фасадні панелі з метою збільшення робочої площі та підвищення ефективності захоплення забрудненого повітря.

Повновбудовувані витяжки – це ідеальний варіант для тих, хто бажає, аби прилад виконував свої безпосередні функції, але ніяк не впливав на дизайн кухні. В приміщенні вони практично непомітні, оскільки повністю вбудовуються в кухонні шафи. Видимими залишаються лише невеликі панелі керування, освітлювальні лампи та ділянки забору повітря над плитою, що непомітно зливаються із дном шафок. Неоковирні канали й дроти залишаються за дверцятами кухонних модулів, куди без проблем вміщаються також інші побутові дрібниці.

Малу потужність таких витяжок можна компенсувати лише за рахунок дорогого обладнання, що демонструє високу продуктивність навіть при невеликих розмірах робочих вузлів. Інший важливий нюанс – розміри цих приладів обмежуються габаритами дна кухонних шафок, які, як правило, менші за площі варильних поверхонь на 4 конфорки. Це означає, що далеко не всі повновбудовувані моделі здатні повністю покрити зони розповсюдження випарів.

Витяжки телескопічної конструкції – це різновид повновбудовуваних, який дозволяє збільшувати площу забору повітря (а отже й ефективність його очищення) за рахунок тонких висувних панелей, але водночас є таким самим компактним і практичним в експлуатації. Зрозуміло, що це рішення ускладнює конструкцію приладів, а отже й підвищує їхню вартість.

Вельми оригінальними підвидами телескопічних витяжок є моделі, що ховаються не у шафки, а під стільниці з варильними поверхнями. Такі варіанти досить дорогі, проте майже незамінні у випадках, коли поруч з плитою немає меблів чи стін.

Плоскі витяжки – це бюджетні мінімалістичні моделі, усі робочі вузли (мотори, насоси, фільтри) яких повністю вміщаються в компактних корпусах. Такі прилади зазвичай кріпляться над кухонними плитами чи внизу шафок, але не врізаються в меблі. За рахунок максимально вузьких та плоских корпусів ці витяжки займають мінімум місця в інтер'єрі. Однак їхня продуктивність зазнає відчутних втрат з цієї ж причини – такі моделі абсолютно не підходять для очищення великих об'ємів повітря.

Острівні витяжки – це нестандартні моделі зазвичай із вельми оригінальним дизайном, здатним внести свою родзинку в інтер'єр кухні. Вони, як правило, не ховаються в кухонний гарнітур і не торкаються вертикальних поверхонь, а підвішуються до стелі (іноді кріпляться до стін у вигляді окремих шафок чи інших елементів). Особливості їхньої конструкції створюють потребу в складному монтажі проводки та вентиляційних каналів, які згодом ще й потрібно приховати за допомогою підвісних конструкцій чи інших спеціалізованих рішень.

Особливості монтажу

Пам'ятайте: виробники рекомендують встановлювати витяжки на висоті 65 см і більше над газовими плитами та 55 см (або вище) над електричними. Чим вище стоятиме прилад над робочою поверхнею, тим меншою буде ймовірність, що гаряча пара й тепло пошкодить його деталі, хоча при цьому й ефективність очищення повітря буде нижчою.

Способи очищення повітря

За принципом роботи витяжки поділяються на моделі з відведенням повітря та прилади, що працюють за рахунок рециркуляції.

Витяжки з відведенням – це традиційні прилади, що під'єднуються до систем повітропроводів, крізь які й виводиться забруднене повітря назовні. Такі варіанти максимально прості та надійні, забезпечують ефективне очищення повітря на кухні, усуваючи навіть найменші запахи та дим.

Перед виведенням забруднене повітря проходить крізь жировий фільтр (як правило, металевий або паперовий), який утримує на собі конденсат і великофракційні часточки сажі, аби ті не осідали на робочих вузлах витяжки та повітропроводах. Металеві фільтри за потреби легко миються, тоді як паперові служать близько 6 місяців, після чого підлягають заміні на нові.

Моделі з рециркуляцією не виводять повітря з будинку, а збирають його, очищають від диму, часточок пари або жиру та повертають назад на кухню. Для цього вони обладнуються подвійними системами фільтрації, до яких входять жирові та вугільні фільтри. Останні відповідають за усунення неприємних запахів та залишкових домішок з повітря.

Витяжки з рециркуляцією є просто незамінними, коли немає змоги провести систему повітропроводів у будинку. Однак фільтри в них швидко брудняться та втрачають свої властивості, тому їх потрібно регулярно чистити або замінювати на нові. Термін служби вугільних фільтрів – 3-6 місяців. Якщо ж не проводити їхню своєчасну заміну, продуктивність витяжки може падати до 50%.

Велика кількість витяжок підтримує роботу в двох режимах – відведення повітря та рециркуляції, що робить їх універсальними. Перемикання з одного способу очищення повітря на інший відбувається шляхом перекривання спеціальних засувок або встановлення/демонтажу вугільного фільтра.

Сподіваємось, наші поради будуть для Вас корисними та допоможуть обрати надійного помічника на кухню, що служитиме багато років.


Переглядів: 558
Дата добавлення: 2019-11-28
Добавив: Robot Home24