Оцінка


Загальна інформація

У 2008 році був прийнятий ЗУ «Про Запобігання впліву Світової Фінансової кризиси на розвиток будівельної Галузі та житлового будівництва». Цей закон вперше передбачав підтримку будівництва доступного житла.

Доступне житло - збудовані і будуються за державної підтримки житлові будинки (комплекси) та квартири.

Порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2018 № 819.

В чому полягає суть програми «Доступне житло»

Держава надає підтримку, а саме:

 • Оплачує 30% вартості будівництва (придбання) доступного житла та / або наданні пільгового іпотечного житлового кредиту;

 • 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та / або пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія відповідних норм Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«Деталізувати список немає необхідності через його обсягу, зазначимо, що це особи пов'язані з військовою службою в різних підрозділах Збройних сил України, Національної гвардії України, в добровольчих формуваннях і подібних органах, особи, які брали участь в антитерористичній операції, особи, які стали інвалідами під час Революції Гідності або отримали інвалідність внаслідок участі в антитерористичній операції, також сім'ї зазначених осіб (перелік яких визначено законом), сім'ї загиблих під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України».

 • 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та / або пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Внутрішньо переміщеним особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яке знаходиться на території України на законних підставах і має право на постійне проживання в Україні, яке змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

Хто має право на державну підтримку

 • особи, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і члени їх сімей, які перебувають на такому обліку;

 • особи, у яких відсутня в праві власності житлова площа, і члени їх сімей, у яких відсутня в праві власності житлова площа, за умови, що такі особи і члени їх сімей не мали у власності житлової площі протягом останніх трьох років до моменту звернення ;

 • особи, які мають у власності квартиру (крім власності, розташованої на території, що є тимчасово окупованій), яка не перевищує 13,65 кв. м, і члени їх сімей, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 кв. м на одну людину;

 • особи, відомості про яких відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внесено в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб. Якщо такі особи не мають у власності і не мали у власності протягом останніх трьох років іншої житлової нерухомості тієї, яка розташована на території, визначеній тимчасово окупованій території і на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і переліку населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Сюди ж потрапляє категорія людей, житло яких зруйновано або непридатне для проживання в результаті проведення антитерористичної операції.

Також необхідно враховувати, що таке право у громадян, які протягом останніх трьох років (до моменту подачі відповідної заявки) не мали власного житла (без урахування тимчасово окупованих населених пунктів), мають власну житлову площу не більше 13.65 кв. м, середньомісячний дохід сім'ї становить не більше 3-кратного розміру середньомісячної заробітної плати для відповідного регіону (наприклад, для Києва на кінець 2018 це - приблизно 42 000 долл).

Документи, необхідні для програми «Доступне житло»

Обов'язковою документом для подачі є Лист Забудовника Об'єкту будівництва про намір подальшого укладення з одержувачем державної підтримки договору про придбання житла, в якому визначається вартість і площа житла, яке буде придбано, зокрема за рахунок державної підтримки, з доданими до неї завіреними копіями документів, що підтверджують відповідність Забудовника певним критеріям. Серед цих критеріїв: по ньому не порушено справу про банкрутство, є всі відповідні дозвільні документи на будівництво, на земельну ділянку, на якій ведеться будівництво.

Покупцеві потрібно:

Тим, хто претендує на підтримку в розмірі 30% вартості будівництва, буде потрібно:

 • Відповідну заяву за встановленою формою,
 • Довідка про перебування на квартирному обліку (якщо знаходиться),
 • Копія паспорта, ідентифікаційного коду,
 • Довідка про грошові доходи на себе і членів сім'ї, копія свідоцтва про шлюб (якщо є), копія свідоцтва про народження,
 • Письмова згода на кожного члена сім'ї, для яких налічується державна підтримка по включенню їх в розрахунок державної підтримки,
 • Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про наявність у власності житла на кожного члена сім'ї.
Переглядів: 278
Дата добавлення: 2019-04-05
Добавив: Vitaliy HOME