Оцінка


Практично кожна людина стикалася з такою проблемою, як поява вологи на вікнах у квартирі, будинку або офісі. Від неї звичайно можна позбутися, але для початку необхідно розібратися в тому, що сприяє утворенню конденсату. Зараз ми розглянемо найпоширеніші фактори, які впливають на його появу, а також дізнаємося шляхи вирішення цієї проблеми.

Чому утворюється конденсат на вікнах?

 

Фахівці у сфері виготовлення віконних конструкцій рекомендують негайно усувати конденсат, оскільки це ознака несприятливого мікроклімату в приміщенні. Його поява обов'язково призведе до утворення грибка або цвілі, що негативно позначається на здоров'ї людини. Існує п'ять основних чинників, які безпосередньо пов'язані з появою конденсату на вікнах.

 

Перша причина - розгерметизація вікна

 

Конденсат може з'явитися як в приміщеннях, де вікна з хорошою герметизацією, так і без неї. Дуже часто він утворюється на віконних конструкціях, виготовлених з дерева, але іноді й металопластикові склопакети не виключають цю проблему. Запотівання вікон відбувається у зв'язку з попаданням холодного повітря в приміщення, що призводить до охолодження скла. Найлегше цю причину виявляється взимку по появі льоду на проблемних місцях. Дана проблема усувається так: Місце, де скло стикається з віконною рамою потрібно промазати якісним герметиком. На вікнах з дерева досить заклеїти стики на стулках ущільнювачем. Не варто переживати, якщо конденсат утворився зовні вікна. Це нормально та свідчить про якісні віконні конструкції.

 

Друга причина - слабка вентиляція приміщення

 

Конденсат - це пара, яка взаємодіючи з прохолодною поверхнею, а такою в квартирі є шибки, стає вологою. Чому вона з'являється? У приміщеннях, в яких готують їжу, приймають душ, перуть, займаються прибиранням і поливають квіти, завжди присутня волога. Для забезпечення сприятливого мікроклімату потрібна вентиляція. Підбираються, наприклад, рекуператори. Саме за допомогою вентиляції здійснюється відвід вологого й приплив сухого повітря. Мало ефективна робота або повна відсутність системи вентиляції призводить до появи конденсату на вікнах. Щоб вирішити проблему, необхідно: 

Переконатися в працездатності вентиляційної системи за допомогою запальнички - вогонь повинен відхилитися до грат. 
Якщо у вас пластикові вікна, потрібно частіше провітрювати будинок або встановити клапан для притягнення свіжого повітря. 
При утворенні конденсату в процесі приготування, необхідно кухонне приміщення обладнати витяжкою.

 

Третя причина - неякісні відкоси

 

Нерідко конденсат з'являється на металопластикових вікнах з боку відкосів. Причиною його утворення є саме вони. Вирішити проблему можна лише перевстановлення або заміною погано виконаних відкосів.

 

Для цього необхідно: 

Демонтувати панелі з пластику (підколупнути їх і вийміть з профілю). 
При необхідності, після очищення і зволоження, потрібно якісно запінити проміжок між рамою і прорізом. 

Перш, ніж монтувати віконну конструкцію на місце, потрібно укласти вату (мінеральну) в проміжок між стіною й відкосом. Якщо ж у вас відкоси виконані з гіпсокартону, то після їх розбирання повьорно істановити вже не вийде. Провівши демонтаж, потрібно утеплити отвір, а після - встановити новий. В інтернеті зараз можна знайти масу інформації, в тому числі й відео, які допоможуть виконати монтаж відкосів з різних матеріалів самостійно. Буває, що однокамерні пластикові вікна мають слабку теплоізоляцію, через що на них і з'являється конденсат. На жаль, в таких випадках єдиним дієвим рішенням проблеми буде заміна склопакета. Як тимчасовий і не найкращий варіант - регулярно виконувати додатковий обігрів вікон.

 

Четверта причина - рослини

 

Як це банально не звучить - але це правда! Наші улюбленці вимагають постійного поливу та здатні самостійно виробляти вологу. Якщо рослин дуже багато, тим більше тих, які відносяться до вологолюбних видів, необхідно скоротити їх кількість на підвіконні. Звичайно ж, не потрібно від них повністю позбавлятися, їх просто слід розмістити в більш відповідному місці.

 

 

П'ята причина - широке підвіконня

 

Практично в кожній квартирі, будинку та офісі під вікнами знаходяться системи опалення. Це робиться у зв'язку з тим, що: 

Тепле повітря при піднятті вгору утворює завісу, яка блокує потрапляння холоду в приміщення. 
Батареї обігрівають вікно, чим виключить появу конденсату. 

Що буде, якщо над радіатором знаходиться дуже широке підвіконня або він контактує з щільною шторою? Це призводить до відсікання теплого повітря від вікна та до його переохолодження, в результаті чого утворюються дрібні крапельки води. У таких випадках не обов'язково міняти підвіконня. Необхідно просто встановити на них спеціальні решітки. Як це зробити, опишемо далі. Спочатку потрібно купити максимально відповідні за розмірами й дизайном решітки. не варто забувати, що вони повинні поєднуватися з інтер'єром приміщення, тому варто підібрати їх колір і текстуру. Потім необхідно нанести розмітку та вирізати отвори в підвіконні, ідентичні розміру решітки. І в кінці залишається лише здійснити її встановлення. Після такої процедури вікна завжди будуть зігріті, а тому не стануть утворюватися крапельки води на склі.

 

 

Ну, ось ми й розібралися в причинах утворення конденсату на віконних конструкціях, виготовлених з різних матеріалів. Всі проблеми, перераховані вище, при бажанні, можна досить легко і просто усунути. Лише одна причина не піддається легкому вирішенню-це однокамерні вікна. Наша вам порада - краще відразу відмовитися від купівлі та встановлення таких віконних конструкцій. Також потрібно пам'ятати про те, що будь-яке приміщення має бути обладнане якісною та ефективною вентиляцією, яка не ​​тільки усуває конденсат, а й забезпечує житло чистим повітрям. Відмінним виходом буде встановити побутовий рекуператор.

 

Не зволікайте з цією проблемою, адже в квартирі з оптимальним мікрокліматом конденсату просто не винне бути!

 

Пам'ятайте про те, що це не тільки некрасиво, а й може негативно відбитися на вашому здоров'ї.


Переглядів: 272
Дата добавлення: 2020-01-23
Добавив: Robot Home24