Оцінка


Про те, як мити натяжні стелі, їх щасливі власники замислюються далеко не відразу після оновлення домашнього інтер'єру. Дехто і зовсім не в курсі, що такі стелі можна мити. Для виготовлення натяжних стель використовують матеріали, які оброблені спеціальними препаратами, що відштовхують пил і бруд, але деколи виникають непередбачені ситуації, і на полотні можуть виявитися плями від чого-небудь. Наприклад, зверху підтікала вода, і залишилися сліди від крапель що просочилися, або під час роботи перфоратором до стелі пристав будівельний пил. У ванні можуть долетіти мильна піна і бризки води. На кухонній стелі часто збираються жир і кіптява, а в дитячій може статися багато неприємностей: від крапель соку до слідів від м'яча.

Швидкість забруднення залежить не від типу стельового покриття, а від самого приміщення. Стелі в кухні і ванні частіше за інші потребують миття або чищення. Але треба враховувати, що на матових полотнах бруд буде менше помітний, хоча їх шорстку поверхню мити доведеться трохи довше, ніж глянсову. Проте, догляд за натяжними стелями досить простий, в тому числі і за багаторівневими конструкціями.

Засоби для миття натяжних стель

 

У господарських магазинах продаються спеціальні спреї із засобом для миття пластикових вікон. Спреї підходять для всіх типів: матових, сатинових, глянцевих, тканинних, фактурних, а також стель з фотодруком. Коштують вони недешево, проте є просте універсальний миючий засіб.

 

Виробники стель дозволяють мити будь-яким миючим засобом, головне, щоб в його складі не було абразивних частинок, а також різних розчинників. Це може бути засіб для миття посуду, для прання дитячого одягу або розчин звичайного господарського мила. А ось соду використовувати не можна.

 

Глянцеву стелю бажано мити складом, що містить розчин нашатирного спирту. Часто зустрічаються рекомендації мити таке стельове покриття засобом для вікон, так як воно надає блиск і не залишає на полотні розводів. Але в деякі засоби для миття виробів зі скла додають барвники, тому купуючи, звертайте на це увагу. Перевіряйте на непомітній ділянці. Або самі приготуйте потрібну суміш, капнувши в розведений у воді миючий засіб розчин нашатирю. Якщо ви помили глянцеву стелю звичайним миючим засобом, то для додання блиску протріть його потім розчином нашатирного спирту, взявши одну його частину на 10 частин води.

 

Матову стелю, особливо розташовану на кухні, потрібно мити знежирюючим складом, наприклад, розчинивши у воді кілька крапель «Феррі».

 

 

Як правильно мити натяжні стелі: важливі поради

 

Насамперед потрібно вибрати інструменти для миття. Не можна використовувати щітки і, тим більше, скребки. Будь-які гострі предмети можуть легко зіпсувати полотно, яким би якісним воно не було. З цієї ж причини перед миттям стель краще зняти з рук прикраси. Навіть невелика подряпина на полотні перший час не буде кидатися в очі, але в міру накопичення в ній пилу, стане помітною і не піддається очищенню.

 

Мити натяжні стелі треба м'якою ганчіркою, яка не має ворсу. Губка не завжди підійде. На глянцевій поверхні вона може залишати розводи. Щіткою, і тільки м'якою, можна помити стелі з фактурної тканини по типу замші. Для зручності миття стель у продажі є спеціальні швабри, але фахівці рекомендують все-таки чистити стелю рукою, так менший ризик пошкодити полотно.

 

Правильно встановленому полотну з якісного матеріалу миття шкоди не принесе, проте, рухи при протиранні стелі повинні бути легкими, дбайливими.

 

Якщо ви хочете просто освіжити натяжну стелю, прибравши з неї невеликий шар пилу, досить буде просто пройтися по ній вологою ганчіркою. Потім витріть шматочком сухої тканини. Для цього підійде фланель або мікрофібра, вони відмінно вбирають вологу.

 

Щоб грунтовно почистити натяжну стелю, розчиніть вибраний миючий засіб в теплій воді до отримання піни. Намочіть ганчірку в рідину для чищення і протирайте стелю вздовж шва, паралельними лініями. Якщо водити по полотну круговими рухами, то напевно з'являться розводи.

 

Не тріть довго в одному і тому ж місці. Пляму, що сильно в'їлася  спробуйте видалити уайт-спіритом, тільки попередньо перевірте його вплив на матеріал в малопомітному місці. Добре, якщо у вас залишилися обрізки після монтажу стелі, на них можна тестувати чистящий склад. Якщо перевірка показала, що засіб не підходить, то для видалення плями зверніться на фірму, що встановлювала ваш стелю.

 

Якщо до стелі прилип шматочок їжі, то не віддирайте його, а намочіть і залиште, поки він не відмокне до стану, що дозволяє легко його зняти. Після обробки поверхні стелі з миючим засобом, протріть його чистою вологою ганчіркою.

Помиту стелю потрібно обов'язково витерти насухо. Візьміть для цього серветку з мікрофібри, вона не тільки підсушить, але й відполірує полотно.


Переглядів: 235
Дата добавлення: 2020-03-30
Добавив: Robot Home24