Оцінка


Нерідко буває, що дерев'яні двері поступово обвисають, просідають під дією власної ваги або в результаті метаморфоз, що відбуваються з коробкою. Двері в підсумку гірше відкривається і закривається, причому кожен їх рух супроводжується неприємним скрипом. А з часом двері взагалі можуть почати дряпати підлогу! Про те, як виправити ситуацію, відремонтувавши просівші двері, розглянемо у цій статті.

Встановити заново дверні петлі

 

Просідання дверей найчастіше відбувається внаслідок того, що шурупи погано тримають петлі. Відповідно, в першу чергу необхідно оцінити міцність кріплень.

 

1. Зніміть двері з петель.

2. Якщо петлі хитаються і мають помітний люфт - видаліть їх за допомогою викрутки.

3. Старі шурупи слід замінити новими, більш довгими. Демонтувавши колишні елементи кріплення, вбийте тонкі клинки в отвори від шурупів, промазавши їх клеєм. Клини можна виготовити майже з будь-якого поширеного виду дерева, наприклад сосни.

 

Клини - тонкі дерев'яні палички. Вони потрібні, щоб звузити старе місце кріплення саморізів. Таким чином, у нових саморізів збільшиться сила зчеплення з поверхнею. Клей краще використовувати ПВА, але можна і столярний.

 

Переставити петлі

 

Іноді буває, що навіть після таких процедур шурупи все-таки не дуже добре тримають петлі. Під вагою дверей вони знову просідають вниз. В цьому випадку доведеться зняти петлі і «врізати» їх в інше місце. Природно на дверях їх також потрібно встановити в нове місце.

 

1. Щоб перемістити петлі на інше місце, потрібно спочатку точно визначити їх майбутнє розташування.

2. Відзначаємо олівцем місце розташування петель і за допомогою стамески акуратно вирізаємо пази. Не поспішайте вирізати місце для петель, спочатку повністю переконайтеся в правильності розташування, порівняйте передбачуване місце на коробці з місцем на дверях.

3. Враховуємо товщину петель на дверях і на коробці, інакше двері буде незручно закривати.

 

Встановити додаткові петлі

 

Якщо ваші двері просіли майже відразу після установки, очевидно, що їх вага занадто велика для наявних петель. Установка додаткової петлі вирішить цю проблему.

 

Петля встановлюється на відстані на 15-20 см нижче існуючої верхньої петлі.

Зносилися петлі?

 

Трапляється, що двері осідають з вини самих петель. А саме нижні частини петель стираються від частої роботи. В результаті відстань зменшується і двері «сідають» нижче стандартного рівня. У таких випадках не варто змінювати розташування петель, та й замінювати петлі теж в більшості випадків не доведеться.

 

1. За допомогою дерев'яних клинів піднімаємо двері майже впритул до верхньої балки коробки.

2. Визначаємо відстань між петлями. Потім згинаємо з відповідного по діаметру сталевого дроту кільце, розміри якого відповідають товщині штиря на дверній петлі.

3. Знімаємо двері з петель.

4. Одягаємо два кільця на петлі.

5. Змащуємо машинним маслом кільця.

6. Повертаємо двері на місце.

 

Cтальний дріт, ви можете замінити будь-яким металевим кільцем, придатної форми і діаметра. Звичайно, бажано щоб міцність і стійкість матеріалу, з якого зроблено кільце, були високими. 

Переглядів: 317
Дата добавлення: 2020-03-30
Добавив: Robot Home24