Оцінка


Як вигідно і практично взяти офіс в оренду? Цим питанням найчастіше задаються керівники різних підприємств або фірм. І якщо дати на нього правильну відповідь, то витрати підприємства і правильність подальших вкладень будуть максимально ефективними.

Оренда комерційної нерухомості - це не так просто, якби мова йшла про житловий будинок або квартиру. Тут необхідний особливий підхід, знання, дослідження деталей і нюансів, досвід, а також уміння об'єктивно оцінювати всі можливі ризики і фінансові витрати.

Як побачити вигідність оренди офісу?

 • Рентабельність умов договору;
 • Розміри термінів оренди офісного приміщення;
 • Комфорт і зручність орендованого офісу для працівників підприємства і відвідувачів;
 • Максимальна зручність приміщення для орендаря і відповідність своїм цільовим призначенням;
 • Можливість оренди офісу з усіма необхідними документами.

З чого починається оренда офісу?

Перед тим, як договір про оренду офісу буде підписаний, важливо щоб всі вимоги, які орендар пред'являє до приміщення були дотримані й виконані. І найголовніший критерій - площа офісу. Серед інших вимог - його місцезнаходження і комунікації.

Яка оренда вигідніше - самостійно або через посередника?

Хоча взяти офіс в оренду дешевше самому, але в цьому випадку збільшується ймовірність ризику. До того ж складання всіх необхідних документів, договорів та вирішення інших питань, вимагають певних знань, часу і досвіду, а також розуміння ситуації на ринку нерухомості. Вдаючись до допомоги справжніх професіоналів в питаннях оренди, ви зможете значно заощадити час.

Яка оренда офісу краще: з адресою або без нього?

Але якщо підприємство відсутнє за вказаною юридичною адресою, то у держави є безліч підстав і причин для того, щоб припинити його діяльність і звинуватить в шахрайських діях його керівників, що для останніх загрожує серйозними штрафами.

Ще одна можливість оренди офісу - орендувати його з юридичною пропискою. Цю послугу зазвичай надають за додаткову плату, хоча сам договір про таку оренду практично не відрізняється від звичайного. Як і в будь-якому іншому договорі, в ньому вказуються права і обов'язки сторін, термін оренди, вартість оренди, оплата комунальних послуг, права власності та інші умови оренди.

Скільки коштує оренда офісу?

Найвигідніша і рентабельна оренда офісу - коли її вартість становить від 10 до 15% загального прибутку компанії. Хоча в реальному житті це співвідношення часто пов'язано з видом бізнесу і популярністю компанії.

Наприклад, туристичним агентствам необхідно встановити місцезнаходження офісу з великою прохідністю людей, а це буде коштувати вже дорожче. А для хімчистки важливі вимоги у вигляді пожежної сигналізації, хорошою каналізацією і справного водопроводу.

А ось бізнес по створенню сайтів може взагалі не вимагати оренди офісу, адже всі робочі моменти можна вирішувати прямо вдома, а зустрічі з замовниками проводити в кафе або ресторані. Все, що необхідно для роботи - це швидкісний інтернет і телефон.

Загальна вартість оренди офісу цілком і повністю залежить від класу і типу приміщення і його розташування. Площа комерційного приміщення в центрі міста буде коштувати набагато дорожче, ніж така ж площа на околиці. А часом вартість оренди залежить від кількості населення в даній місцевості.

Як заощадити на оренді?

Коли немає грошей на оренду офісного приміщення, можна обійтися орендою декількох квадратів в одному з бізнес-центрів. Вартість оренди буде дешевше, а приміщення буде обладнано інтернетом, факсом і офісною технікою, а також спеціальним місцем для прийому відвідувачів.

Коли доцільно орендувати офіс?

Практика показує, що у сучасних бізнесменів пропадає інтерес до оренди офісних приміщень, тому що її вартість - це один з основних видів витрат підприємства. Як визначитися, потрібно орендувати офіс чи ні?

Відповідь досить проста. Зваживши всі «за» і «проти», необхідно вибрати найкращий варіант. У числі мінусів варто відзначити високу вартість оренди, трату часу на поїздки і не завжди комфортну для роботи атмосферу.

Чи можна вести бізнес без офісу?

Якщо ви ведете бізнес на дому, то офіс вам просто ні до чого. Найчастіше такі види бізнесу пов'язані з дизайном, викладанням, програмуванням, рукоділлям та іншими сферами.

Якщо відповісти на питання, чи необхідний вам офіс важко, то задумайтеся, для чого саме вам потрібна комерційна площа. Головною і розумною причиною оренди має бути розміщення співробітників і керівників офісу. А ще одна причина - це реєстрація компанії за адресою офісу. Якщо і перший, і другий моменти можна вирішити в домашніх умовах, то необхідності в оренді офісу просто немає.

Офіс або квартира - що краще?

Для того, щоб переобладнати житлову квартиру в офіс, буде потрібно вкласти чимало коштів і сил. Це стосується квартир, розташований на будь-яких поверхах багатоповерхових будинків. Якщо на першому поверсі розташовані нежитлові приміщення, то зробити такими приміщення другого поверху теж можливо. Якщо ж ви є власником житла, то ніяких дозволів на переоформлення нерухомості вам не потрібно, за умови, що діяльність офісу не буде заважати сусідам і порушувати звичний розпорядок їхнього життя.

Якщо все ж прийнято рішення про переоформлення квартири в офісне приміщення, то серед численних документів, які необхідно зібрати, повинні бути:

 • Техпаспорт на житлову нерухомість;
 • Документи про право власності;
 • Паспорт та ідентифікаційний номер власника нерухомості;
 • Угода сусідів про переобладнання квартири в офісне приміщення;
 • Довідка про те, що на даній площі немає зареєстрованих мешканців;
 • Фотографія фасаду будинку.

З таким пакетом документів і заявою про переведення квартири з житлового в нежитловий фонди, необхідно звернутися спочатку до місцевого управління ЖК, а потім отримати згоду на цей крок місцевої адміністрації. Завершується цей етап оплатою всіх необхідних внесків.

Після цього, зібраний пакет документів, рахунки про оплату та інші довідки повинні бути передані міській владі, які візьмуть законне рішення про визнання даного приміщення непридатним для проживання. Потім БТІ зареєструє даний факт і право власності і видасть власнику відповідний документ.


Переглядів: 250
Дата добавлення: 2019-07-16
Добавив: Robot Home24