Оцінка


Вітальня кімната грає одну з ключових ролей в квартирі. Тут вся сім'я збирається ввечері і проводить дозвілля, саме тут проходять вечері з гостями, а також вечірки в честь свят. Тому обстановка і атмосфера цієї кімнати дуже важливі, а значить, вимагають особливого підходу і уважного ставлення ще на стадії планування.

Думка членів сім'ї

Якщо ви хочете створити по-справжньому затишний острівець для всієї родини, то перше, що вам потрібно зробити - це порадитися з усіма членами сім'ї і дізнатися їхню думку щодо дизайну кімнати. Не можна ігнорувати прохання чоловіка про шафу з книгами, або бажання бабусі мати в залі плетене крісло-гойдалку. Запитавши у кожного родича його думку щодо вітальні, ви можете вирушати до дизайнера, або ж приступати до ремонту самостійно.

Вибір колірної гами

У випадку з вітальнею, як і з будь-якою іншою кімнатою, потрібно враховувати її розташування щодо частин світу. Тобто, вітальню, вікна якої виходять на південну сторону, можна робити в будь-якій кольоровій гамі - і в теплій, і в холодній. Ефект буде наступний - світла тепла гамма зробить кімнату ще світліше, а холодна приглушена гамма дозволить трохи зменшити загальну освітленість кімнати. Вітальня з вікнами, що виходять на північ, сама собою вже і так досить темна, тому тут краще спробувати додати трохи світла за рахунок світлих або яскравих тонів.

Потрібно пам'ятати, що у квітів є дві гами - тепла і холодна. Теплі відтінки мають розслаблюючу і заспокійливу дію, в той час, як холодні навпаки допомагають людині зібратися і зосередитися. Тому для обробки стін у вітальні найкраще підходить тепла колірна гамма, але якщо ви, наприклад використовуєте вітальню в основному для прийому гостей, холодна гамма навпаки додасть якусь офіційність всьому інтер'єру.

Теплі - це всі кольори, в яких можна вгадати присутність жовтого або червоного кольору, навіть в самих невеликих кількостях: червоний і його відтінки, жовтий і оранжевий (ці два кольори завжди теплі, так як складають основу теплої гами), коричневий, бордо (без синього подтона), зелений і салатовий (без синього подтона);

Холодні - це всі кольори, в яких явно видно синій підтон: сам синій і його відтінки, фіолетовий, холодний зелений, сірий, чорний і його відтінки;

Обробка стін

Після того, як ви визначилися з гамою вашої вітальні, можете приступати до вибору матеріалів для оздоблення стін. Зараз на ринку є великий вибір різноманітних матеріалів для стін, але самими універсальними варіантами можна вважати шпалери або фарбу для стін. Є ще великий спектр різних покриттів - рідкі шпалери, склошпалери, венеціанська штукатурка, дерево. Хочемо зазначити, що якщо ви вибираєте шпалери з яскравим принтом або кольором, то весь інший інтер'єр повинен бути в спокійній однотонної гамі.

Водоемульсійні фарби і шпалери:

• велика кількість виробників, а від того і широкий діапазон цін; • простота поклейки шпалер або нанесення фарби; • довговічність - деякі шпалери можуть служити по 15-20 років, крім того, їх можна перефарбовувати до 7 разів. Фарбу можна освіжати хоч щороку, без особливих труднощів і підготовчих робіт. • безпеку і нетоксичність матеріалів - це дуже важлива властивість матеріалу, особливо для сім'ї, де є алергіки або маленькі діти. Шпалери або фарба для стін не сушать повітря і не випаровують шкідливі смоли і клеї, на відміну від інших синтетичних матеріалів.

склошпалери:

• практичність і довговічність - вони хороші для квартир з тваринами і дітьми, так як майже не пошкоджуються; • мають великий термін експлуатації - близько 20 років; • склошпалери сушать повітря, тому краще всього мати у вітальні зволожувач повітря, який зможе вирішувати цю проблему; • для їх поклейки найкраще скористатися послугами фахівців, які знають як швидко і правильно їх поклеїти; • досить висока вартість - в порівнянні зі звичайними шпалерами;

Венеціанська штукатурка:

• краса і неповторність дизайну - за рахунок того, що всі вони виконуються вручну, ваш малюнок буде унікальним; • венеціанська штукатурка досить легко пошкоджується, особливо на кутах і краях стін, тому з нею потрібно бути обережними; • висока вартість - така штукатурка мінімум в 5 разів дорожче звичайних шпалер.

дерево:

• дерево - це натуральний, безпечний і природний матеріал, який має найвищі характеристики і в плані експлуатації, і в плані гігієнічних властивостей і характеристик; • дерево дуже красиво і стильно виглядає в будь-якому інтер'єрі. Воно ніколи не старіє і з віком виглядає ще краще; • висока вартість - в порівнянні з іншими матеріалами, дерево значно дорожче; • якщо акуратно ставитися до цього матеріалу, регулярно проводити огляд на предмет пошкоджень, воно дуже довго служитиме вам, не втрачаючи свій зовнішній вигляд.

Переглядів: 1570
Дата добавлення: 2019-02-25
Добавив: Vitaliy HOME