Оцінка


Проте, при оформленні мансард виникають питання, як краще її облаштувати, що слід врахувати перш за все, і на що звернути увагу, щоб кімната стала комфортною. Як облаштувати спальню-мансарду в нашій статті.

Вибираємо призначення спальні

Якщо ви вирішили організувати в приміщенні мансарди спальну кімнату, слід визначитися, хто саме буде в ній жити.

Для людей у ​​віці спальня в мансарді не підходить, адже щоденні підйоми і спуски по сходах будуть даватися нелегко і, в цілому, можуть бути чреваті виникненням травм.

Наприклад, кімната під дахом може бути оформлена для молодої або вже сформувалася сімейної пари. На думку психологів, спальні з незвичайним флером і інтер'єром сприяють збереженню романтичного настрою і трепетних відносин між подружжям протягом довгих років.

Мансарда може стати кімнатою для дітей, які точно будуть в захваті, коли в особисте користування отримають окреме, віддалене від невсипущого нагляду дорослих, простір.

Вносимо світло і тепло

Мансарда, а інакше кажучи, «житлове горище», є підготовленим для облаштування кімнати приміщенням. Але іноді в ній, все ж, можуть бути не передбачені системи обігріву та ізоляції, про які слід подбати заздалегідь.

Ізоляція стін і стелі повинна стати першим кроком в облаштуванні мансарди, для цього слід прокласти шар утеплювача під облицювальним матеріалом. Крім того, виходячи з того, для кого розрахована кімната і яка кількість функціональних зон в ній визначено, необхідно забезпечити проводку електроенергії для розеток і освітлювальних приладів.

У холодну пору року потрібно буде забезпечити тепло в мансарді, тому установка електрокаміна або радіатора, система «теплої підлоги» стануть необхідними в цій частині будинку.

Оформляємо інтер'єр грамотно

Коли основні завдання з облаштування мансарди виконані, слід перейти до наступного етапу, - оформлення основних поверхонь: підлоги, стін і стелі.

Так як стеля мансарди завжди має складну форму, в силу особливостей даху, - його висота неоднакова в різних частинах кімнати. Стики стін і стелі, як правило, знаходяться не вище, ніж на відстані 1,5 - 2 м, а до центру кімнати ці показники збільшуються в два рази.

Візуально «скати» стелі можуть сприйматися важко і ніби тиснути на людину. Отже, рекомендується не перевантажувати зайвим декором простір над головою. Наприклад, стіни і стеля краще оформити в одному кольорі, використовуючи однакове облицювання, а якщо стеля прикрашена дерев'яними балками, але сам він невисокий, можна пофарбувати все в один світлий відтінок, тоді візуально простір стане набагато легше.

Для того, щоб підкреслити легкість спальні-мансарди, але зробити її об'ємну, можна використовувати контрастне підлогове покриття (колір темного дерева або шоколаду). У цьому випадку кімната буде сприйматися вище і більш повноцінна, так як темна підлога відверне увагу від складної стелі.

Встановлюємо особливу меблі

Коли доходить до оформлення мансарди меблями, багато роблять одну і ту ж помилку, встановлюючи під дахом масивні і важкі меблі, окремо розташовані її предмети.

Так, шафи краще використовувати вбудовані, зроблені на замовлення відповідно до форми приміщення і його стель, при цьому, меблі повинні займати простір уздовж стіни і від підлоги до стелі (зі скошеним, напівкруглим або іншим силуетом). Тоді ваша спальня стане гармонійною і цілісною, ергономічними і просторішою.

У кімнаті з стелями різної висоти не рекомендується розміщувати ліжка на високих масивних ніжках або з великим узголів'ям. Такі меблі створять ще більшу ілюзію скутого простору. Краще, якщо ви встановите приосадкувате ложе, доповнивши його парою витончених тумб.

Обстановку вигідно доповнить компактний подовжений письмовий стіл або бюро-консоль, пуфи або оттоманка, низький кавовий столик і крісло-качалка. Також, серед полегшенних меблів можна вибрати, наприклад, кушетку-рекамье на різьблених ніжках, або козетку, яку ви поставите поруч із туалетним столиком біля вікна.

Використовуємо вікно продуктивно

Як правило, в приміщенні мансарди рідко передбачено більше одного повноцінного вікна, тому область біля нього слід використовувати з користю.

Хорошим денним світлом ви забезпечите позакласну роботу дитини, якщо встановите письмовий стіл саме під вікном мансарди. До того ж, вид на верхівки дерев і затишного двора (парк, ліс, річку, місто далеко) сприятиме кращій концентрації уваги.

Якщо в спальні-мансарді вам недостатньо денного світла, можна скористатися відомою хитрістю, і за допомогою дзеркала його помножити. Для цього потрібно встановити відбивну поверхню на протилежній стіні від вікна так, щоб в дзеркалі повністю відбивався віконний отвір.

Область навколо вікна можна використовувати як зону для розміщення туалетного столика, або частини вашої вбиральні, щоб з комфортом доглядати за зовнішнім виглядом.


Переглядів: 232
Дата добавлення: 2019-03-25
Добавив: Vitaliy HOME