Оцінка


Сходи повинні бути обладнані освітлювальними приладами, якщо:

  • Стелі над нею досить високі або низькі.
  • Вона знаходиться на вулиці, а значить, в темний час доби без освітлення буде складно піднятися до дому.
  • Сходовий марш досить вузький і крутий.
  • У будинку живуть діти і люди похилого віку.

Встановлюючи прилади для підсвічування сходів, пам'ятайте: світло повинне м'яко розсіюватися, а його промені бути спрямованими паралельно сходами і вниз, - так підсвічування не буде сліпити очі. Крім того, потужність ламп слід вибрати середню, а якщо необхідно більше світла навколо сходів, краще створити його за допомогою настінних бра або підвісних плафонів.

Тепер варто розібратися, яким же буває освітлення, призначене для сходових маршів, щоб ви змогли вчасно зробити правильний вибір і створити кращі умови для власного будинку.

Заливаюче освітлення

Традиційно верхнє (або заливаюче) світло над сходами може бути використане разом з орієнтуючим, - так можна сформувати особливу, урочисту атмосферу, або акцентувати увагу на декорі стелі і стін навколо маршів.

До того ж, заливаюче світло необхідне, коли стеля над сходами вище середнього або дуже висока, - в іншому випадку, атмосфера тут буде похмурою і гнітючої.

Лампи для верхнього освітлення, як і їх потужність, можна вибрати будь-які, орієнтуючись на дизайн і призначення приладів: світлодіодні розжарювання, галогенні або ж люмінесцентні.

Орієнтуюче освітлення

Орієнтує, або спрямовуюче світло, необхідне для довгих сходових маршів, вузьких і крутих прольотів, а також, вуличних конструкцій. За допомогою такого освітлення підкреслюють силует сходи і контури ступенів, для того, щоб в сутінках можна було без проблем спуститися або піднятися.

Спрямовуюче світло може бути встановлене у вигляді:

  • точкових світильників, вмонтованих в стіну, уздовж ступенів на певній відстані один від одного;
  • стрічок, розташованих під валиком кожної сходини;
  • приладів, вбудованих в перила сходів.

Лампи для орієнтуючого освітлення слід вибирати або світлодіодні, або люмінесцентні, - вони не нагріваються, витрачають небагато електроенергії, і безпечні під час збирання і в експлуатації.

Декоративне освітлення

Цей тип освітлення сходів не має вирішального значення, він, скоріше, стане в нагоді для створення потрібної атмосфери під час сімейного свята, тематичної вечірки, або як доповнення до орієнтирів і основним світла.

Слід пам'ятати, що сходи, - це об'єкт, який служить для пересування, тому краще, якщо декоративні світильники будуть ізольовані, щоб уникнути загоряння в разі, якщо їх перевернуть. Прозорі ліхтарі, масивні підлогові свічники або нічники - неваляшки тут точно будуть не зайвими.

Правильна тональність

Вибираючи освітлення для сходів у власному будинку, чимало уваги потрібно приділити теплової насиченості підсвічування, адже, в кінцевому підсумку, вона вплине на настрій приміщення і ваш особистий комфорт.

Отже, ось кілька порад щодо визначення теплоти освітлення для сходів:

  • Дерев'яні конструкції слід підсвітити м'яким жовтуватим світлом, спрямованим вниз, щоб підкреслити красиву фактуру матеріалу
  • Виту або маршові сходи з металу краще висвітлити білим або іншим холодним світлом. До слова, якщо сходи з металевими перфорованими перилами, - світло буде ефектно розсіюватися, проходячи крізь отвори.
  • Для скляних і бетонних сходів може бути обраний як тепле, так і холодне світло, в залежності від ваших уподобань. Але підсвічувати скляні елементи краще з торця, - світіння рівномірно і дуже красиво розподілиться в товщі матеріалу.

Способи управління освітленням сходів

Найбільш вибагливими вважаються датчики руху, оскільки їх установка вимагає вкладення значних коштів, але пристрій може прийти в непридатність через перепади електроенергії. Встановити датчики зможуть лише фахівці, а купуючи пристрій, потрібно довідатися про те, до яких видів ламп вони підійдуть.

В іншому, датчики руху зручні, адже вони дозволяють миттєво освітити сходи, варто людині наблизитися до неї, і вимкнути підсвічування, як тільки об'єкт покине зону дії пристрою.

Економним варіантом вважається використання спеціальних тимчасових кнопок, або таймерів. Світло включається на певний час, потрібний для того, щоб піднятися або спуститися по сходах, після чого, - вимикається автоматично. Пристрій не вимагає складного монтажу проводки.

Керовані перемикачі знадобляться там, де немає можливості монтувати проводку в стіни, наприклад, в готовому інтер'єрі. Пристрій являє собою коробку, яка кріпиться до поверхні стіни, і приймачі на кожному світильнику, які беруть радіосигнал на заданій відстані.


Переглядів: 739
Дата добавлення: 2019-03-15
Добавив: Vitaliy HOME