Чим частіше і краще працює витяжка, тим швидше та сильніше брудниться її фільтр. Згодом решітка настільки забивається, що її продуктивність стає мінімальною. Більш того, великі відкладення жиру можуть стати причиною загоряння. Саме тому мити витяжку потрібно регулярно.

На щастя, чистити витяжку не так вже й складно, особливо якщо у вас є посудомийна машина. У ній брудний фільтр можна відмити за 1 цикл при максимальних налаштуваннях часу, і температурі 60 градусів.

 

Якщо ж посудомийної машини у вас немає або якщо вона не змогла відмити фільтр від застарілого жиру, то вас виручать декілька простих, але ефективних методів.

 

Як помити фільтр в мильно-содовому розчині

 

Насправді виробники витяжок всі як один рекомендують чистити фільтри та передні панелі лише м'яким мильним засобом (наприклад, рідиною для миття посуду). Однак, як показує практика, «офіційний» метод працює не завжди, тому ми пропонуємо посилити його ефективність за допомогою харчової або кальцинованої соди. 

 

Для цього потрібно налити в раковину або відро гарячу воду з-під крана або окріп. Чим гарячіша вода, тим ефективніша чистка.

Додайте у воду харчову соду (1/4 склянки) і кілька крапель рідини для миття посуду. Розмішайте розчин лопаткою, щоб утворилася піна.

 

Повністю занурте жировий фільтр в розчин і залиште постояти на 10 хвилин. Потріть фільтр не надто жорсткою губкою чи щіткою, потім помийте як звичайно, ретельно сполосніть і висушіть рушником. Помістіть фільтр назад під купол витяжки. Цей спосіб працює майже завжди, але в складних випадках замість замочування варто прокип'ятити решітку в тому ж мильно-содовому розчині близько 5-10 хвилин.

 

Як почистити витяжку на кухні з великим шаром жиру засобом для прочищення каналізації

 

Цей спосіб - самий радикальний і підходить лише для самих запущених випадків, коли витяжка не милася кілька років.

 

Виробники техніки не рекомендують користуватися даним методом чистки більше 1-2 разів за весь термін експлуатації, так як засіб для прочищення труб - це каустик, який може пошкодити алюмінієву решітку, якщо перетримати розчин або користуватися ним дуже часто.

 

На один великий фільтр або два маленьких потрібно 2-3 маленьких пакети сухого порошку або близько половини склянки рідкого засобу від забруднень. 

 

Помістіть решітку витяжки в деко для запікання чи таз і залийте її гарячою водою (вона повинна злегка покривати фільтр).

Рівномірно посипте (чи полийте) засіб від засмічень на фільтр. Потримайте його в розчині буквально 5-10 хвилин.

 

Кілька разів промийте фільтри під проточною водою.

 

Як почистити решітку витяжки засобом для виведення жиру (для складних випадків)

 

Ще один радикальний метод чистки витяжки - засобом для виведення жиру або очищувачем духовок. Наприклад, це може бути Багі Шуманіт, Багі Велетень, Блискучий Казан, Oven Cleaner від Amway та інші. Не забудьте відкрити кватирку та використовувати гумові рукавички!

 

Обробіть засобом фільтр витяжки. Покладіть решітку в пакет, щоб запобігти поширенню їдкого запаху по квартирі. Через 10-15 хвилин помийте сітку як зазвичай і ретельно прополосніть.

 

Поради щодо профілактики

 

Намагайтеся не затягувати з миттям фільтрів, так як жир має властивість з часом укріплятися, після чого відмити його стає складно. Після очищення фільтрівнеобхідно обнулити лічильник робочих годин витяжки. Як це зробити - читайте в інструкції свого приладу. 

Переглядів: 253
Дата добавлення: 2020-02-21
Добавив: Robot Home24