Оцінка


Будь-яка господиня з часом стикається з проблемою виникнення нагару на прасці. І яким би сучасним і навороченим не був би ваш електроприлад, його запросто може здолати ця «недуга». Але не варто впадати у відчай! Багаторічний народний досвід зібрав масу способів, за допомогою яких можна усунути неприйнятні забруднення праски.

 

 

Чистимо праску сіллю

 

Найбільш доступний спосіб - чистити праску від нагару за допомогою солі. Для цього можна використовувати просту кухонну сіль, бажано більшу. Ще краще - взяти для очищення морську сіль. Щоб домогтися кращого ефекту, праску потрібно нагріти.

 

Далі діємо одним з трьох способів:

 

1.Праску необхідно трохи нагріти й вимкнути. Поверхню її підошви посипаємо сіллю, тремо вологою ганчіркою до зникнення нагару. По закінченню процедури поверхню необхідно протерти сухою ганчіркою. Під час очищення потрібно діяти гранично акуратно, щоб соляні кристали не забили отвори для виходу пари.

 

2.Праску включаємо й виставляємо на регуляторі найбільш щадний режим з меншим ступенем нагрівання. Потім в марлю або тонку ганчірку, складену вдвічі, насипаємо сіль і таким своєрідним компресом тремо поверхню. Використовуючи даний метод, можна очистити нескладні забруднення.

 

3.Прилад необхідно якісно нагріти. Поки він набирає температуру, кладемо на прасувальну дошку щільний картон, насипаємо на нього сіль. Потім розігрітою праскою проходимо по соляній крупі круговими рухами, до тих пір, поки бруд не відчистити.

 

У наш час з'являється багато нових електроприладів, і не для кожного покриття може підійти сіль. Наприклад, праски з тефлоновою поверхнею нею чистити не можна.

 

Очищення праски оцтом

 

Ще один простий спосіб, що не вимагає особливих матеріальних витрат - видалення нагару з праски за допомогою оцту. Якщо Ви намагаєтеся стежити за улюбленим електроприладом, то невеликі плями нагару легко усунути, змочивши ватний тампон або ганчірку в оцті. До речі, не потрібно забувати про отвори для виходу пари - їх теж можна почистити оцтом за допомогою ватної палички для вух. Після такого очищення підошву праски необхідно витерти насухо.

 

 

Якщо оцет самостійно не може впоратися з нальотом, додайте до нього нашатирний спирт, але врахуйте, що прилад повинен бути абсолютно холодним.

 

Найчастіше господині звертають увагу на нагар лише тоді, коли гладити стає зовсім неможливо й усунути такі забруднення досить складно. В даному випадку оцет теж може врятувати ситуацію: необхідно ввечері гарненько змочити ним тканину й поставити зверху праску, в такому положенні залишити до ранку. У більшості випадків навіть істотний наліт за цей час пом'якшується і легко відшаровується. Врахуйте, що оцет має досить їдкий запах, тому не залишайте таку «композицію» в житловому приміщенні.

 

Частимо праску сіллю та оцтом

 

Кращий результат в очищенні праски можна отримати, якщо об'єднати сіль і оцет. Ці два компоненти потрібно змішати в невеликій каструльці й поставити на вогонь, помішувати, поки сіль повністю розчиниться. При цьому важливо не довести розчин до кипіння. Готовий розчин потрібно трохи остудити, щоб не обпектися, потім змочити в ньому ганчірочку і ретельно потерти забруднені місця. У важких випадках можна використовувати щітку з м'якою щетиною (металеву використовувати не можна). Далі необхідно протерти поверхню сухою ганчіркою, нагріти праску та пропрасувати нею будь-яку стару тканину. Як стверджують господині, хоч і запах у цього саморобного миючого розчину не дуже, чистячі його властивості прекрасні.

 

Видалення нагару за допомогою соди

 

Чистячі здатності соди відомі господаркам вже давно. Нерідко її використовують для очищення особливо складних забруднень на посуді, сантехніці, застосовують у виварюванні. Власне, чому б не очистити нею праску? Можна взяти харчову або кальциновану соду, при цьому роботи варто проводити в гумових рукавичках, так як содовий склад може викликати роздратування шкіри. Соду необхідно змішати з невеликою кількістю води до отримання однорідної пасти. Склад набираємо на ганчірку або щітку і тремо підошву праски, стежачи за тим, щоб паста не потрапляла в отвори. Коли поверхня буде повністю очищена, її потрібно протерти сухою ганчіркою.

 

 

Використання рідких хімічних складів для очищення праски

 

Поверхню праски можна привести в належний стан, використовуючи досить агресивні рідини, до яких відносяться рідина для зняття лаку та ацетон. Особливо добре вони справляються з нагаром від поліетилену або синтетичних тканин. Досить змочити тканину розчином і протерти забруднення. Роботи потрібно проводити в рукавичках. Варто врахувати, що рідини випромінюють досить різкий запах, тому використовувати їх бажано в добре провітрюваному приміщенні. Якщо ви зовсім не переносите подібні «аромати», можна скористатися перекисом водню. Він не має запаху - просто змочіть ним ганчірочку й потріть плями.

 

Парафінова свічка

 

Один з найбільш «стародавніх» способів, якими користувалися ще наші прабабусі, - використання парафіну та свічки для усунення нагару з праски. Заздалегідь потрібно гарненько розігріти електроприлад і приготувати піддон, на який будуть стікати крапельки гарячого воску.

 

 

Отже, свічку загортаємо в щільну тканину (краще використовувати бавовняну) і відтираємо нагар. Праску необхідно тримати в нахиленому стані, щоб віск міг безперешкодно стікати та не потрапляв в парові отвори. В іншому випадку, залишившись в цих дірочках, він буде розігріватися при наступному прасуванні й бруднити одяг. По закінченню процедури поверхню потрібно начисто протерти сухою ганчіркою.

 

Спеціальний олівець для чищення праски

 

Якщо ви не прихильник народних способів боротьби з нагаром на прасці або ж вони виявилися безсилими, можна придбати спеціальний хімічний олівець, призначений для цих цілей. Праску необхідно включити та гарненько прогріти. Далі натираємо поверхню олівцем і вимикаємо електроприлад.

 

 

Хімічний процес очищення незабаром запуститься - нагар почне відшаровуватися. Потрібно взяти м'яку ганчірочку і витерти розм'якшений грязьовий наліт. Потім основу протирають вологою ганчіркою. В процесі може проявитися неприємний запах, якого не варто побоюватися - це всього лише випаровування нашатирю, що входить до складу олівця. 


Переглядів: 251
Дата добавлення: 2020-03-02
Добавив: Robot Home24