Сушарка для білизни як і раніше залишається традиційним і найпростішим способом просушування одягу та іншого текстилю після прання. Сьогодні для цього існують спеціальні сушильні машини, але коштують вони дуже дорого, тому доступні не всім. У цій статті розглянемо, які бувають сушарки для одягу.

Види сушарок для білизни

Звичайна білизняна сушарка забезпечує природний процес. Купили, встановили в будь-якому зручному місці і можете відразу ж вішати на неї речі. Вона складається з каркаса і безлічі паралельних дротів. Якщо добре відтиснути речі в пральній машині, то влітку вони сушаться дуже швидко, а ось взимку процес трохи затягується. Звичайно, найбільша перевага – низька ціна.

Електрична сушарка для білизни по дизайну і конструкції дуже схожа на попередню, але вона вимагає підключення до електромережі. За рахунок цього дротики нагріваються, а значить, білизна сушиться набагато швидше, що неймовірно зручно. Але і вартість електричних моделей значно вища. Крім того, ще й за додаткову витрату електроенергії доведеться платити.

Сушарки для білизни по типу розміщення:

Підлогові, як правило, коштують дешево і без проблем встановлюються в будь-якій просторій кімнаті. На них не тільки сушать одяг, а й провітрюють постільні приналежності. Їх конструкція передбачає ніжки. Такі пристрої компактні в складеному вигляді і, на жаль, досить громіздкі в розкладеному вигляді, тому для маленької квартири не підходять.

Настінні. З назви зрозуміло, що вони кріпляться до стіни за допомогою шурупів або цвяхів. Варто зазначити, що стіна повинна бути досить міцною, щоб витримати вагу вологої білизни. Головна перевага таких моделей – вони не «з'їдають» місце на підлозі, а значить, і в приміщенні. Настінні пристрої часто монтують у ванній кімнаті чи на балконі. Тобто, такий виріб цілком підходить для смарт-квартири.

Стельові. В цьому випадку знадобляться різні кріпильні елементи, а саме дюбеля або анкерні болти. Дана сушарка дуже компактна і одночасно містка, тому відмінно підходить для маленького за площею житла. Повісьте її у ванній або на балконі, як і в попередньому варіанті. 

Настінно-стельові – назва говорить сама за себе. Дана сушарка кріпиться до стіни і стелі одночасно. Характеризується компактністю і місткістю, тому для невеликої квартири підходить ідеально.

Навісні відрізняються абсолютною мобільністю. Кріпляться до опалювального радіатора, бортику ванни, поручнів балкона і не тільки. Це невеликий виріб, який буде особливо актуальним взимку. Наприклад, Вам потрібно швидко висушити дитячі сорочки. Просто прикріпіть сушарку на батарею і повісьте на неї речі дитини, свої шкарпетки, білизну – за рахунок опалення весь одяг висохне неймовірно швидко. Ще одна перевага – така модель не захаращує простір. 

Конструкція сушарок для білизни:

1.Розсувна зазвичай вішається на стіну на балконі або у ванній кімнаті. З назви зрозуміло, що корисну довжину можна регулювати, що неймовірно зручно.

Цей вид включає в себе два підвиди: інерційні і гармошка.

Гармошкою – традиційний і дуже популярний варіант. Кріпиться до стіни і легко висувається вперед на певну відстань, яка для кожного конкретного екземпляра різна.

Інерційна складається з контейнера з барабаном, намотаних на нього мотузок і кріпильної планки. Планка легко висувається і закріплюється на стіні з протилежного боку за допомогою гачків. Після сушіння речей планку необхідно зняти, щоб мотузки автоматично повернулися в барабан. Це шалено зручно, оскільки у вільний від сушки речей час мотузки не заважають і не забруднюються. Відзначимо, що від великої ваги мотузки можуть провисати.

2.Розкладна відмінно підходить для великих кімнат, адже вона встановлюється на підлогу. Складається з декількох частин – основна секція, бічні крила і складні ніжки. Може бути горизонтальною або вертикальною. Другий варіант підходить для маленьких квартир набагато більше, оскільки розкладається по висоті.

3.Ліана монтується до стелі у ванній або на балконі. Для просушування білизни передбачені мотузки або металеві дроти, які натягнуті між кронштейнами з роликами. Висоту всіх прутиків можна регулювати і без проблем вішати і знімати білизну. Так само як і у випадку з інерційними моделями, велика вага небажана, оскільки мотузки можуть провисати.

4.На батарею, на ванну (бортик), на двері – сушарки з навісною конструкцією. За раз велику кількість білизни, особливо великого розміру, не висушити, але натомість такі пристосування займають мінімум місця в квартирі.

На що ще звернути увагу при виборі сушарки для одягу:

1. Матеріал виготовлення – пластик, нейлон, алюміній, звичайна або нержавіюча сталь. Пластикові легкі і не бояться корозії, але не витримують велику вагу. Алюмінієві вироби набагато кращі, але все ж такий сплав має властивість окислюватися з часом, тому на одязі можуть залишатися небажані сліди. Сталеві сушарки надійніші і довговічніші. Найідеальніший варіант – нержавіюча сталь. Вона дуже міцна і зовсім не боїться корозії, але і вартість відповідна.

2. Робочу довжину (від 2 до 60 м) – сумарна довжина всіх мотузок або прутів. Цей параметр безпосередньо впливає на кількість білизни, яку Ви можете висушити за один раз.

3. Кількість дротів (від 4 до 22). Чим більше прутів передбачено конструкцією, тим більша робоча довжина і параметри самої сушарки.

4. Бренд і країну-виробника. Популярність і надійність торгової марки важливі завжди, який би товар Ви не купували.

5. Максимальне навантаження – цей параметр важливо враховувати, якщо Ви не хочете, щоб мотузки швидко провиснули, а прути зламалися.

5. Особливості конструкції, наприклад, наявність роликів або декількох рівнів для сушки. Ролики роблять переміщення набагато зручнішим. Кілька рівнів значно збільшують робочу площу, тому за один раз можна просушити велику кількість текстилю з декількох прань. Але також варто відзначити, що багатоярусні сушарки не підходять для довгих речей, наприклад, якщо повісити на перший ярус покривало, то воно буде заважати сушінню одягу на нижніх ярусах.


Переглядів: 250
Дата добавлення: 2020-03-23
Добавив: Robot Home24