Оцінка


Продаж або купівля квартири, що знаходиться у власності однієї людини, як правило, не доставляє серйозних проблем. Продати або придбати частину єдиного об'єкта нерухомості завжди складніше. Зайдіть на сайт ріелторів по нерухомості і дізнайтеся особливості подібних угод.

За допомогою досвідченого фахівця навіть найскладніша ситуація стане можливо розв'язати.

1. Дізнайся свою частку

Право власності на придбану в законному шлюбі квартиру належить подружжю і членам сім'ї. Якщо при покупці квартири не були виділені конкретні частки на кожного мешканця, то кількість часток квартири відповідає кількості людей, які в ній проживають.

За погодженням осіб, які купують квартиру, розмір часток може встановлюватися виключно на їх розсуд і переглядатися також за їх взаємною згодою.

При продажу квартира ділиться на частки за тим же принципом. За замовчуванням частки в квартирі вважаються рівними. Якщо заздалегідь вони були встановлені на кожного власника, то власники мають право вимагати їх вартість. Отримати компенсацію за належну в квартирі частку можна й іншим шляхом.

2. Встановити свою частку за законом

Власникам квадратних метрів корисно знати, як поділити частки в квартирі. Будь-який власник житла може самостійно встановити свою частину житлоплощі, уклавши Угоду про встановлення часток. Цей документ оформляється усіма власниками спільного дому або квартири. Підписана Угода завіряється у нотаріуса і підлягає обов'язковій державній реєстрації.

Для його складання потрібно зібрати пакет документів, який потрібен при купівлі або продажу будь-якої нерухомості:

  • виписку з будинкової книги;
  • поверховий план приміщення з БТІ;
  • експлікацію приміщення, в якому має бути виділити частку.

Після виділення своєї частини житлоплощі і закріплення права володіння нею офіційним документом (Свідченням про власність) господар може розпоряджатися часткою на свій розсуд: дарувати, заповідати, продати, закладати, здавати в оренду і т.п.

Якщо власники не в змозі самостійно поділити житлоплощу і вирішити питання про величину частини квартири для кожного власника, потрібно судовий розгляд. Суд з'ясовує всі умови і приймає рішення про розмір часток.

3. Навіщо виділяються частки в квартирі

Найпоширенішими причинами, за якими власники вдаються до поділу загальної житлоплощі на частки є подібні життєві ситуації:

  • складання заповіту, коли батьки хочуть заповідати квартиру дітям на певних умовах або внести в список спадкоємців інших осіб;
  • розірвання шлюбу, коли чоловік і жінка хочуть розділити спільно нажите майно і розпорядитися кожен своєю часткою самостійно;
  • прагнення батьків забезпечити свого спадкоємця гарантованої «дахом над головою» або непоганим капіталом на майбутнє.

Щоб оформлена частина житлоплощі безперешкодно перейшла в руки спадкоємців або не створила проблем при здійсненні операції з нерухомістю дуже важливо правильно оформити документи, згідно з якими квартира була поділена на частки.

В Угоді про встановлення часток максимально точно повинні бути прописані всі відомості про квартиру: розмір загальної та житлової площі, точне планування та ін. Вказані всі власники, в тому числі неповнолітні діти. Уважне ставлення до оформлення документів дозволить уникнути бюрократичної тяганини і збільшення термінів оформлення майбутніх угод.


Переглядів: 247
Дата добавлення: 2019-07-09
Добавив: Robot Home24