Оцінка


Вікна «на автоматі»: в чому перевага?

Встановлення вікон з автоматизованим управлінням - це сучасно, надійно і практично. Віконну стулку можна приводити в рух за допомогою дистанційного пульта або панелі, розташованої в зручному місці на стіні.

Віддалене управління вікнами особливо важливо в ситуаціях, коли вони розташовані на значній висоті, і для механічного відкриття або закриття стулки доводиться використовувати довгий допоміжний жердину.

Але виробники мансардних вікон випускають автоматику не тільки для простого відкривання або закривання стулок.

Існують рішення, що дозволяють дистанційно змінювати рівень природного освітлення в приміщенні за рахунок відкриття або закриття штор, маркізет або рольставней.

І все ж для більшості домовласників подібні рішення - невиправдана розкіш.

Але ж при оснащенні віконної автоматики інтелектуальними датчиками і створенні розумних сценаріїв роботи, автоматизовані мансардні вікна стануть не розкішним, а навпаки вкрай ефективним, раціональним і порівняно недорогим рішенням.

Їм можна буде доручити управління мікрокліматом в будинку, що одночасно поліпшить здоров'я і безпеку мешканців і охоронить господарів котеджу від невиправданих комунальних витрат.

Переваги розумних будинків

Інтелектуальний будинок - це будинок, де інженерне обладнання і різні пристрої об'єднані в загальну мережу, що дозволяє мешканцям використовувати функції і послуги нового рівня. У більшості випадків цими пристроями можна керувати віддалено через інтернет.

Найважливіші переваги інтелектуальних систем, перш за все, - більш комфортне використання тих чи інших технічних рішень. За допомогою натискання всього однієї кнопки можна змінити стан відразу декількох приладів.

Так, у випадку з мансардними вікнами - можна, наприклад, рано вранці, відкрити на провітрювання стулки кількох вікон і відразу ж відкрити їх сонцезахист, впустивши в будинок не тільки свіже повітря, але і промені світанку.

Не менш важливо і те, що діяльність пристроїв можна запрограмувати на самостійну поведінку - відповідно до визначеного графіком (скажімо, по годинах і днях тижня) і в залежності від зміни параметрів навколишнього середовища.

Такий підхід дозволяє, в тому числі більш ефективно регулювати мікроклімат і контролювати безпеку.

Йдучи з дому можна закрити відразу всі вікна кнопкою біля вхідних дверей. А розумний режим провітрювання позбавить від невиправданих тепловтрат і забезпечить більш здорові свідчення мікроклімату в приміщеннях будинку.

Технології розумних котеджів

На сьогодні існують десятки технологій для об'єднання пристроїв в одну мережу і організації розумного будинку. Серед них можна виділити:

  • Рішення з використанням системної шини - спеціального кабелю, який прокладається в будівлі для передачі команд управління розумними пристроями;
  • Технології, де передача керуючих команд відбувається по електропроводці;
  • Бездротові радіосистеми.

Шинні технології відрізняються надійністю, простотою модернізації і досить високою ціною. Вони забезпечують найбільш широкі можливості автоматизації будівлі, але їх частіше застосовують на етапі будівництва.

Якщо ж необхідно оснастити інтелектом вже зведений будинок, а також при бажанні зробити інтелектуальної якусь одну систему застосовують, наприклад, з'єднання пристроїв, за допомогою бездротового радіозв'язку.

У випадку з мансардними вікнами пристрої об'єднують за допомогою розумних модулів, що зв'язуються один з одним по бездротовому стандарту, наприклад, за протоколом io-homecontrol, Z-Wave і т.д.

Контролери, вузли знаходяться, сенсори і датчики, підключені до мансардному вікна, можуть обмінюватися між собою сигналами і приймати інформацію з пультів дистанційного керування.

При цьому важливо, що керуючий протокол забезпечує двосторонній радіозв'язок. В результаті на дисплеї панелі або пульта управління (в ролі якого може виступати смартфон) відображається статус виконання команди.

Інша перевага бездротової мережі - можливість нарощувати її, об'єднуючи розумні мансардні вікна, скажімо з розумними гаражними і в'їзною брамою, розумним дверним замком або освітлювальними системами, що працюють за сумісного бездротовому протоколу.

Які вікна краще: автоматизовані мансардні вікна

Для віддаленого управління мансардні вікна і допоміжні аксесуари до них оснащують електроприводом. Останній можна підключити до електромережі за допомогою трансформатора.

Можлива і автономна робота пристрою за рахунок живлення від сонячних панелей.

Автоматизовану систему управління для мансардних вікон можна, як придбати в комплекті з вікном в заводській поставці, так і змонтувати додатково на вже встановлену в будинку сумісну модель мансардного вікна.

Мініатюрний електропривод для мансардних вікон і сумісних аксесуарів монтують в рамі вікна і здалеку він майже не помітний. автоматизовані вікна - інтер'єр мансарди

Управляти мансардними вікнами можна за допомогою дистанційного пульта або панелі. А ось можливість розумного управління пристроями забезпечують допоміжні сенсори.

Як працює система управління кліматом?

Один із прикладів реалізації системи розумний будинок з використанням мансардних вікон - автоматичне регулювання мікроклімату.

Для цього до автоматичних мансардних вікон підключають датчики:

  • Датчик вологості і датчик рівня вуглекислого газу, встановлений в приміщенні, навпаки, відкриє вікно на провітрювання в разі погіршення якості повітря в котеджі.
  • Датчик температури або розумний контролер закриє або відкриє сонцезахисний пристосування на мансардному вікні в залежності відповідно від зміни температури або від прогнозу погоди.
  • Датчик дощу дозволить закрити вікно відразу після того, як на чутливу до вологи поверхню сенсора потраплять перші краплі дощу. датчик дощу на вікні

Для того щоб забезпечити здоровий мікроклімат в приміщенні досить вказати бажані параметри температури, рівня вологості і вуглекислого газу і встановити необхідний сценарій роботи.

Система буде по-різному провітрювати приміщення в залежності від того, робочий це день, вихідний або, наприклад, період відпустки.

Щоб модернізувати звичайні мансардні вікна, доведеться додатково встановити на них електромотор.

Злодій не пройде: чи можна зламати розумні вікна?

Важливе питання, яке для багатьох є перешкодою до встановлення інтелектуальних бездротових рішень - потенційна можливість злому їх програмного захисту за допомогою хакерських методів.

В наш час, коли зловмисники отримують доступ навіть до секретних баз даних, не можна повністю виключати можливість злому будь-яких комп'ютерних систем.

У більшості розумних рішень безпеку бездротових пристроїв не нижче, ніж захист зв'язку між банком і банкоматом. Приводи і пульти розумної системи зв'язуються між собою за допомогою закодованого сигналу.

Передавач і приймач реєструють один одного при першому застосуванні і надалі обмінюються шифрованими кодами (які змінюються з кожною новою командою).

Доступ через інші пульти дистанційного керування неможливий.

Монтаж «розумних» вікон і управління системою

Крім всіляких сенсорів і датчиків до складу будь-якої розумної системи обов'язково включають модулі системних пристроїв і логічної автоматики.

У випадку з бездротовими рішеннями для цього застосовують комутатори і шлюзи, необхідні для сполучення пристроїв і зв'язку їх з пультами управління.

Системні пристрої дають можливість підключити розумні вікна до Wi-Fi-роутера для можливості управління системою за допомогою смартфона. автоматизовані вікна - управління розумним вікнами зі смартфона

Потім на телефони господарів досить встановити спеціальну клієнтську програму, яка в зручному вигляді представить дані про стан всіх підключених пристроїв і дозволить запрограмувати їх режим роботи.

Установка і настройка клієнтських додатків, а також підключення керуючих бездротових модулів зазвичай не представляє серйозних труднощів і може бути легко виконана непрофесіоналом.


Переглядів: 260
Дата добавлення: 2019-04-01
Добавив: Vitaliy HOME