Оцінка


Стільниця постійно піддається впливу температури і вологи, тому через пару років вироби з МДФ втрачають свою первинну привабливість. Одним із самих практичних і естетично привабливих варіантів для оформлення робочої поверхні в кухні вважається виготовлення стільниці зі штучного каменю своїми руками. Незважаючи на те, що це досить складний і трудомісткий процес, результат вас приємно здивує. Ретельно дотримуйтесь технологію, тоді вже за пару тижнів зможете зробити якісну і красиву стільницю.

Як правильно зробити стільницю для кухні своїми руками

Перед тим як приступити до роботи, необхідно правильно підібрати штучний камінь, щоб він гармонійно вписувався в існуючий інтер'єр вашої кухні. Не обійтися і без креслень, адже стільниця повинна ідеально підходити під кухонну гарнітуру. З штучного каменю можна зробити стільницю, як для кухні, так і для ванної, тому доведеться розрахувати місце для раковини.

У ванну кімнату найкраще замовляти раковину з штучного каменю, також підходять вироби з нержавейкі. Враховуйте, що технологія виготовлення стільниці може відрізнятися, в залежності від обраного штучного матеріалу.

Як зробити кварцову стільницю

Починають виготовлення стільниці з кварцу з нарізки заготовок з невеликими припусками. Після цього потрібно наклеїти на стільницю смужки з каменю таким чином, щоб готовий виріб ідеально лягнув на тумбу. Коли будуть підклеєні торці, можна приступити до підрізання стільниці під потрібні розміри. Крайку вироби необхідно відполірувати.

Наступний етап виготовлення стільниці з кварцового каменю - вирізання отворів під варильну поверхню і мийку. Враховуйте, що після установки стільниці не повинно бути відстані біля стіни, тому важливо зробити пристінковий бортик зі штучного каменю. Його висота повинна бути не нижче 1-1,5 см, при цьому він буде накладним для кварцової поверхні. Після того як стільниця виготовлена, її встановлюють, а також монтують в неї варильну поверхню і раковину.

Як зробити стільницю своїми руками з акрилового каменю

Початковий етап виготовлення стільниці з акрилу, такий же, як зі штучного кварцового каменю. Необхідно підготувати заготовки, з урахуванням креслень і схем. Краї акрилової стільниці набагато легше сформувати, ніж кварцову, тому ви можете їм надати закруглену форму. Для цього торці нагрівають у спеціальній печі під температурою, а потім спеціальними напрямними надають вигин. Потім торці приклеюють до нижньої частини стільниці, щоб її було легко встановити на тумбу.

Тепер потрібно провести полірування й профілювання кромки, а потім вирізати отвори для раковини або конфорки. Не забувайте зробити бортик, який може бути накладними або вставленим. В останньому випадку створюється відчуття монолітної конструкції. Коли проведено монтаж акрилової стільниці, настає етап фінішної поліровки.

Як виготовити бетонну стільницю

Сьогодні бетон - один з найпоширеніших і затребуваних матеріалів, адже він об'єднав в собі такі параметри як доступна ціна і універсальність застосування. Завдяки спеціальним добавкам можна добре коригувати властивості бетону, а потім використовувати його не тільки в будівництві, але і в процесі виготовлення виробів для дому.

Для того щоб зробити стільницю з бетону, вам потрібно:

  1. Портландцемент 500 або цемент марки не нижче 400.
  2. Великий і дрібний наповнювач.
  3. Пластифікатори.
  4. Форма для заливки.
  5. Кольори і барвники.
  6. Фанера або ДСП.
  7. Інструменти для роботи з бетоном.

Підготуйте форму для заливки бетонного розчину. Вона повинна мати розміри майбутньої стільниці. В якості підстави беруть гладку фанеру або ДСП. Для того щоб вийшли виїмки або отвори, прикрутіть бруски або макети підходящої форми. В такому випадку бетон не потрапить в зайві місця і вам не доведеться витрачати сили на виправлення.

Для того щоб краю стільниці вийшли красивими і рівними, можете заповнити форму пластиліном. Вирівнювання здійснюйте за допомогою шпателя.

Після цього отриманий дерев'яний каркас заповнюють бетонною сумішшю. Робити це найкраще на вібростолі, щоб великий наповнювач розчину рівномірно розподілився. Заливку потрібно проводити в два етапи - спочатку першу половину, потім укласти армуючий матеріал і другу половину розчину. Після першої заливки необхідно почекати близько 24 годин, щоб розчин схопився.

Коли залили всю стільницю, не поспішайте знімати дерев'яні бруси. Рекомендується дочекатися, поки бетон повністю висохне, а потім приступити до його подальшої обробки. Для цього вам знадобиться витратити близько 2-3 днів.

Після зняття дерев'яного каркаса, стільницю зі штучного каменю необхідно перевернути. Потім за допомогою шліфувальної машинки з великою насадкою знімається майже 1 мм шару. Тепер потрібно пропилососити і добре помити стільницю, а потім обробити її цементним розчином для приховування пір.

Залишилося ще кілька разів відшліфувати бетонну стільницю, а потім встановити на підготовлену поверхню. Перевага столешні з бетону в тому, що вона досить важка, тому немає необхідності використовувати болти і цвяхи при монтажі.


Переглядів: 1203
Дата добавлення: 2019-07-23
Добавив: Robot Home24