Оцінка


Вчимося правильно визначати найбільш доречний напрямок в дизайні інтер'єрів для різних типів приміщень: високого, низького, світлого, темного і інших.

До відома:

  • Якщо ви є великим шанувальником класичного стилю оформлення і готові використовувати його основні риси в інтер'єрі кімнат, знайте: низькі стелі і одне невелике вікно не дадуть цього зробити, адже класичний інтер'єр - це завжди простір і світло.
  • Стиль Лофт дозволить не ховати вентиляційні шахти, труби та інші комунікації під стелею, відмовитися від монтажу підвісної конструкції і зберегти його висоту.
  • Високі стелі - відмінний привід для їх фантазійного оформлення: класична або неокласична ліпнина, балки в стилі кантрі, рустик або навіть середземноморському, багаторіжкові люстра з кольоровими підвісками, як в еклектиці. В цілому, високе просторе приміщення вітає використання яскравих і неординарних стилів, таких як еклектика, гранж, неокласика.
  • Кімнати невеликого розміру, особливо з північного боку будинку, слід полегшити і освітлити, з чим добре впорається скандинавський стиль, а також теплий і затишний прованс, французький міський стиль, грецьке Середземномор'ї.

Якщо кімната невелика і погано освітлена

Народи півночі не дарма вважають дуже практичними і креативними, тому як скандинави вміють створювати комфортне житло в умовах складного клімату. Інтер'єри в їх будинках дуже світлі, матеріали приємні на дотик, а обстановка рясніє оригінальними та яскравими акцентами. Саме завдяки такому легкому та лаконічному підходу до оформлення житлового простору, скандинавський стиль став одним з найбільш популярних у всьому світі.

Отже, якщо ви шукаєте правильний напрямок для скромної, досить темної навіть в денний час доби, кімнати, рекомендуємо облаштувати її з використанням основних рис скандинавського стилю. Багато білого кольору і різних його відтінків, світле дерево, легкі графічні орнаменти, яскравий практичний декор і велика кількість штучного світла, щоб повністю перетворити невеликий простір.

Крім скандинавського, для маленької кімнати підійде і красивий, витончений стиль - неокласика. Він передбачає використовувати велику кількість додаткових джерел світла, як під стелею, так і по периметру кімнат, а значить інтер'єр буде світлим і просторим. До того ж, меблі і аксесуари в стилі неокласики відзначені елегантним стриманим силуетом і невеликими розмірами, тому навіть в маленькому приміщенні вони виглядають органічно. Ліпні елементи, які використовуються тут - більш легкі і мінімалістські, вони не перевантажують простір, але роблять інтер'єр урочистіше.

Якщо в кімнаті великі вікна і високі стелі

Ця особливість приміщення сьогодні вважається одним з найяскравіших переваг сучасного житла, але зустрічається все рідше в нових будинках. Якщо ви є власником подібного простору, то скорочувати висоту стелею доречно, лише в разі їх очевидно нерівній поверхні. В іншому, не варто свідомо позбавляти кімнату подібного переваги, і вибрати для неї, наприклад, вишуканий французький міський стиль.

Для цього необхідно вибрати світлу нейтрального кольору фарбу для стін, стелі і ліпних декоративних елементів на них (молдингів, пілястр, розеток і карнизів). Великі вікна, при цьому, слід оформити просто: легкі функціональні гардини або густий тюль підійдуть найкраще.

Також, значна висота стелі дозволить оформити інтер'єр в модному сьогодні стилі лофт. У приміщенні можна монтувати оригінальні індустріальні освітлювальні прилади, а для вікон використовувати практичні напівпрозорі римські штори. Особливо актуальна цегляна кладка в деяких випадках може виглядати громіздко, але тільки не у високому і просторому приміщенні, де фактурні стіни в стилі лофт стануть стильним акцентом всього інтер'єру.

Для високих кімнат відмінно підійдуть класичні і традиційні стилі: класика і неокласика, вінтаж та еклектика, де знайдуть собі застосування такі ж високі предмети: дзеркала, великі люстри, торшери та портьєри в підлогу.

Такі стилі як контемпорарі або скандинавський легко допоможуть створити практичне, організований простір, в якому кожна річ знає своє місце, акценти розставлені правильно і доречно, при цьому, кімната виглядає неймовірно стильно і незвично.

Якщо ви придбали квартиру в хрущовці

Тоді слід правильно оцінити всі її переваги: ​​високі стелі, вікна та дверні прорізи, які чекають від вас правильного рішення в своєму оформленні. Перш за все, підкреслити і акцентувати увагу на них можна, застосувавши риси стилю паризьких квартир (легка витончена ліпнина, паркет або його імітація, фронтони та пілястри, меблі, піднесена на ніжках). Підкоригувати іншу особливість - вікна лише на одній стіні, можна за допомогою характерних великих дзеркал на протилежній від прорізів стороні, щоб помножити кількість денного світла.

Знову повернемося до неокласика, адже для приміщень зі старою плануванням вона може бути одним з кращих варіантів оформлення. Легка класична меблі в сучасній інтерпретації, елегантний, але стриманий декор, нейтральна колірна палітра з благородними відтінками, кесони на стелі та інше - все це найкращим чином позначитися на унікальному характерному просторі квартир старого типу.

Якщо низькі стелі

Перш, необхідно відмовитися від їх рясного декорування, а значить ні про яку ліпнину, низько звисаючих люстрах і інших прийомах подібного оформлення мови бути не може. Отже, стилі, які рекомендується застосувати в даному випадку, це: контемпорарі, мінімалізм, бохо, а також прованс з простим пофарбованим стелею і ретро з його присадкуватою фігурної меблями на тонких ніжках.

Якщо кімнати об'єднані

Квартира-студія, або кухня-вітальня, що утворюють єдиний простір, має на увазі оформлення в американському, скандинавському, контемпорарі стилі, крім того, тут органічним стане розкішний ар-деко, де рослинний орнамет на стіні або оббивці в вітальні може дублюватися на кухонному фартусі або підлоги плитці.

Резюмуючи все вище сказане, варто зазначити: як би не подобався нам той чи інший стиль інтер'єру, необхідно зважати на особливості простору ще до початку його відповідного оформлення. Лише ваша далекоглядність, а також, почуття міри, здатні допомогти в захоплюючій, але не простого завдання вибору найкращого стилю для конкретного приміщення. Будьте уважні і удачі в ваших творчих звершеннях!


Переглядів: 308
Дата добавлення: 2019-03-27
Добавив: Vitaliy HOME