Оцінка


Такі думки за результатами I кварталу 2019 року висловила головний редактор онлайн-журналу про новобудови Вікторія Берещак.

Посилаючись на дані представників деяких великих банків, Вікторія Берещак зазначила, що в 2019 році за рахунок спільних програм з кредитування кількість виданих іпотечних кредитів може збільшитися до 30%.

«У 2019 розвиток іпотеки йде по 2 головних напрямках: з одного боку, - це збільшення кількості забудовників Києва і Київської області, які нададуть потенційним покупцям можливість скористатися спільним з банками іпотечними програмами, а з іншого боку - це активний розвиток спільних іпотечних програм в великих обласних центрах країни таких, як Львів, Одеса, Харків, Дніпро », - сказала Вікторія Берещак.

На її думку, саме такі програми дають можливість банкам знизити відсоткову ставку на перший період погашення кредиту (переважно 1-2 роки), а також є стимулом для позичальника достроково погасити взятий кредит.

Вікторія Берещак зазначила, що на сьогоднішній день одним з головних стримуючих факторів розвитку іпотечного кредитування є висока процентна ставка, яка повністю залежить від рівня інфляції в країні.

«Кредитні ставки банків прив'язані до облікової ставки НБУ, що не сьогоднішній день становить 18%. Кредитні ж ставки варіюються від 22% до 25%. Тобто, на сьогоднішній день банки заробляють на виданій іпотеці від 4% до 7% річних. А при зниженні ставки НБУ, кредитні ставки комбанків можуть бути знижені прямо пропорційно », - зазначила вона.

Ще одним фактором, що стримує розвиток іпотеки, Вікторія Берещак вважає високі резервні вимоги НБУ: на сьогоднішній день вони становлять 13,5% від наданої суми кредиту. Такий високий відсоток значно звужує кількість банків, готових розвивати іпотечне напрямок.

«Для повномасштабного розвитку іпотечного кредитування необхідні також суттєві законодавчі зміни, які дозволять розвивати інструменти рефінансування банківських позик», - підсумувала експерт.

Переглядів: 259
Дата добавлення: 2019-04-03
Добавив: Vitaliy HOME