Оцінка


Мальовниче містечко Альберобелло, розташований в Італії прославився на весь світ дуже цікавим і незвичайним винаходом - будинками, які мають циліндричну форму і конусоподібні даху.

Суть даного винаходу полягає аж ніяк не в його новизні, тому що подібні примітивні будови будувалися ще в доісторичні часи. Головне тут хитрість і кмітливість місцевих жителів.

Джанджіроламо II Аквавіва - арагонский граф наказав селянам в другій половині 17 століття будувати будинки, які швидко і легко можна буде розібрати.

Така прийом давала прекрасну можливість уникнути сплати податків на житло, яким обклав васалів Королівство Неаполя. Такі хатини можна розібрати, лише висмикнувши з кладки всього один камінь, аналогічно картковому будиночку.

Як тільки готувалася інспекція, ніби за помахом чарівної палички цілі села зникали з лиця землі. За такий трюк граф отримав незвичайне прізвисько - «косою з Апулії».

Будинки Трулло представляють собою однокімнатну конструкцію, побудовану методом сухої кладки з тонких вапняних плит. Вони мають конічну дах з кам'яним шпилем - cuccurino.

Верхню частину конуса покриває другий шар вапняних плит. З боку входу їх прикрашають малюнки, християнські або язичницькі символи.

Вхідний отвір - це єдине джерело світла. Найчастіше Труллі об'єднувалися вагончиком за типом бджолиних сот. Зовнішні стіни білого кольору крім захисної функції в літню спеку, надають їм також особливо привабливий вигляд.

У 1996 році містечко Альберобелло був включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У перекладі з грецької мови слово «Трулло» означає «купол». В районі Мурдже розташовані найбільші античні трулли, які датуються XVI століттям.


Переглядів: 370
Дата добавлення: 2019-03-07
Добавив: Vitaliy HOME