Оцінка


1. Переоцінювати свої фінансові можливості

На ринку є три варіанти покупки - 100% оплата, розстрочка від забудовника і іпотечні програми банків під окремі проекти. Відсоток покупців, які можуть собі дозволити перший варіант, невеликий. Здебільшого інвестори користуються або інструментом розстрочки (краще її довгостроковий варіант), або ж вирішуються на співпрацю з банками. Однак далеко не всі замислюються, як гасити іпотечний кредит? Перед покупкою потрібно чесно відповісти собі на ряд питань. Чи достатньо стабільна робота і чи є постійний дохід в потрібному розмірі? Яку частку ви готові щомісяця віддавати, щоб мати резервний фонд? Чи є «подушка безпеки» на випадок непередбачених обставин - втрати або зміни роботи, наприклад?

2. Довіряти занадто низькою ціною квадратного метра

Прагнення заощадити - закономірне бажання будь-якого мислячої людини. Однак іноді в гонитві за безкоштовним сиром ви ризикуєте потрапити в мишоловку.

Це лише собівартість. Додайте робочу силу, дорогі матеріали, архітектурний проект і його вартість, маркетинг, заробіток забудовника - ось і виходить ринкова ціна. У когось вона трохи вище, у когось ненабагато нижче або дорівнює середній.

Найдешевший квадратний метр повинен вас насторожити і змусити задуматися, що не так з цим проектом. Або ж це спосіб залучити гроші інвестора і будувати тільки за їх рахунок, або будівельна афера.

3. Сподіватися, що менеджер з продажу сам розкриє всю інформацію про об'єкт

Ніхто вам правду не скаже. По скрипту (заздалегідь заготовлені відповіді на найбільш актуальні питання та / або прописана структура бесіди, по якій «ведуть» покупця) чи ні працюють у Відділі Продажів, але там вам ніхто ніколи не зізнається, що заощадили на комунікаціях, звукоізоляція жахлива, а замість школи побудують ще одну висотку.

Більш того, навіть банальні дрібниці - плюси і мінуси ЖК - вам там ніхто не захоче викладати. Щоб уникнути неприємних сюрпризів завдання покупця полягає в тому, щоб задавати питання, в тому числі самі незручні.

Що з соціальною інфраструктурою - школи, садочки, лікарні? Яким буде паркінг і на скільки місць? Відкрита чи / закрита територія? На скільки черг розрахований проект і як довго буде тривати будівництво по сусідству? Чи існують затверджені містобудівні плани з розвитку сусідніх ділянок, чи не з'явиться там якась висотка, що перекриває вид з вікна? Чи не планують під вікнами нову кільцеву дорогу? Можна заздалегідь скласти цей лист питань, щоб нічого не упустити.

4. Довіряти занадто захопленим або вкрай негативних відгуків

Раніше форуми - це перші порадники при покупці. Що ж там у потенційних сусідів? Чи вчасно здали будинок? Чи виконали обіцянки? Однак зрозумівши, який вплив надає цей канал на покупців, маркетологи дуже швидко прийняли це до уваги. Хвиля негативу може бути спровокована конкурентами, а маса захоплених коментарів нерідко є саморекламою.

Істина, як завжди, десь посередині. Задавайте прямі запитання представнику забудовника, фільтруйте відповіді на форумах і обов'язково приїжджайте на будівництво, щоб самому все побачити.

5. Гнатися за зайвими метрами

Питання навіть не «велика-маленька» квартира, а наскільки ваше житло комфортне та функціональне. Ясна річ, що це питання смаку, бажання і фінансових можливостей. Але ми радимо квартири, в яких можна спланувати максимально функціональне житловий простір.

6. Розраховувати на одночасне введення житла та інфраструктури

З ключами від квартири ви навряд чи відразу отримаєте дитячий сад, школу, басейн. Як правило, інфраструктурні об'єкти будуються в останню чергу. Якщо взагалі будуються. Випадки, коли інфраструктура зводиться паралельно з житлом, поодинокі. І зустрічаються вони в масштабних проектах комплексного освоєння територій.

7. Довіряти обіцянкам про транспортну доступність

На кожному сайті ЖК можна побачити інформацію про те, скільки хвилин знадобиться для того, щоб дійти до метро, ​​доїхати до центру і так далі. Приймати ці дані на віру - серйозна помилка. Кращий варіант - перевірити все самому. Потрібно враховувати швидкість ходьби, манеру їзди, ДТП, ремонт доріг та інше.

8. Підписувати документи без досконального вивчення

Ми вже не раз писали, наскільки важливо детально вивчити всі документи, включаючи і договір із забудовником. Краще разом з юристом, щоб не пропустити якісь нюанси. Наприклад, якщо девелопер не встигає виконати свої зобов'язання в строк, які права у інвестора згідно з договором, чи можна отримати компенсацію і т.д.


Переглядів: 274
Дата добавлення: 2019-04-12
Добавив: Vitaliy HOME