Оцінка


В Україні слабо розвинене страхування житла. Однак сьогодні пропонують українцям застрахуватися від пожежі, потопу, грабежу і інших ризиків.

Від 100 до 8500 грн на рік. За стільки сьогодні можна застрахувати свій будинок або квартиру. Однак не завжди можна отримати компенсацію.

Що пропонують страхові?

Зараз застрахувати можна практично будь-яку нерухомість: квартиру, будинок і навіть прибудови у дворі. Але якщо до страхування автомобілів українці звикли і перекладають відповідальність на страхові компанії, то страхування житла не розвинене, говорять страховики. В основному договори укладаються щодо нерухомості, яка перебуває в заставі банку.

По-перше, українці не звикли купувати страховки. Друга причина – низькі доходи. Вартість нерухомості в країні прив'язана до долара, а вартість страховки в Україні прив'язана до вартості нерухомості.

Що компенсують?

Зазвичай страхові компанії відшкодовують збитки, отримані в результаті стандартних ризиків: пожежі, вибуху, задимлення, протиправних дій третіх осіб, дії води і стихійних лих. Додатково страхові пропонують застрахуватися на випадок, якщо сама людина завдасть шкоди сусідам в результаті пожежі, вибуху газу або затоплення водою.

Однак збитки від бойових дій, масових заворушень, надзвичайних станів в країні страхові не відшкодовують.

Як вибрати страхову і на що звертати увагу?

Будь-яку страхову можна перевірити. Найпростіший спосіб – відгуки в інтернеті. Згідно із законом, у страхової повинна бути ліцензія, її можна перевірити на сайті Нацкомфінпослуг. Також на сайті можна дізнатися, чи є у підприємства борги перед клієнтами.

Однак деталі варто перевіряти в договорі. Насамперед, треба звертати увагу на розмір франшизи і страхової премії. Через неуважність може виявитися, що при збитку страхова нічого не компенсує. Так може статися через франшизу – це частина збитку, яка не підлягає відшкодуванню. Тобто страхова компанія при виплаті відніме від суми збитку розмір франшизи, яка вказана в договорі. Якщо сума збитку менше, ніж франшиза, то страхова взагалі нічого не відшкодує.

Так страхові убезпечують себе від звернень щодо дрібних виплат, зменшуючи витрату своїх часу і грошей. При цьому страховка з франшизою коштує дешевше, ніж без неї.Тому, чим дешевше коштує поліс, тим вірогідніше, що неоплачуваний збиток вище.

Також треба звертати увагу, що саме страхує компанія. Може бути так, що в договорі вкажуть тільки коробку будинку. Це неправильно тому, що ще є комунікації, двері, вікна, які не входять до коробки.

Скільки коштує страховка?

В середньому ставка зі страхування житла в комплексі з обробкою, меблями і технікою коливається від 0,1% до 0,5%. При цьому страхові ділять житло на три об'єкти страхування: конструкція, зовнішня і внутрішня обробка, майно в квартирі. Наприклад, страхування конструкції нерухомості коштує 100-1500 грн на рік. Щоправда, за 100 грн застрахують тільки стіни, якщо вони постраждають під час пожежі. Комплексне страхування обійдеться в 3000-7000 грн на рік. Таке страхування може відшкодувати будь-які збитки, завдані квартирі та майну.

Застрахувати квартиру, яка здається в оренду, буде дорожче. Цей факт треба обов'язково повідомити до страхової перед підписанням договору – не всі компанії готові оформляти договір на таке житло. А якщо збрехати, а сам факт потім вилізе назовні – є ризик не отримати компенсацію за збитки.

Переглядів: 262
Дата добавлення: 2019-02-17
Добавив: Vitaliy HOME