Оцінка


На сьогоднішній день багато українських родин віддають перевагу квартирам у новобудовах. Новий будинок, комунікації, свіжий ремонт в під'їзді і облагороджена прибудинкова територія - все це створює значний попит на нове житло. Однак нерідко економія забудовника призводить до зниження якості будівництва і неможливості створення заявленої конфігурації і площі квартири. В цій статті є поради адвоката, як бути, якщо забудовник здає квартиру з браком.

Де можна ознайомитися з вимогами щодо будівництва

З вимогами до якості будівництва можна ознайомитися в договорі про покупку нерухомості, проектних документах на будівництво (якщо Вам надали копії таких документів в момент укладення договору. Зробити це повинні - прим. Ред.). Крім цього, існують державні будівельні норми України, які є обов'язковими для забудівника, незалежно від змісту договору. У разі, якщо певний аспект не врегульовано ні договором, ні законодавством, то діє презумпція, що будівельні роботи повинні бути проведені якісно і в належній формі.

Порядок дій при виявленні дефектів або шлюбу

Якщо Ви зіткнулися з вказаною проблемою, перш за все необхідно встановити наступні факти:

  • З ким саме був укладений договір з купівлі нерухомості: з кооперативом, фондом фінансування будівництва або безпосередньо будівельною організацією у формі товариства з обмеженою відповідальністю.
  • Який вид договору Ви уклали: договір купівлі-продажу об'єкта нерухомості, договір купівлі-продажу майнових прав чи інший вид договору.

Уважно ознайомтеся зі змістом договору, в ньому обов'язково має бути зазначено послідовність дій у разі, якщо в квартирі був виявлений дефект або неякісно виконані будівельні роботи.

Незалежно від пунктів в договорі, важливо пам'ятати, що в разі виявлення під час приймання об'єкта нерухомості істотних відмінностей від заявленого плану квартири або будівельного браку, слід відмовитися від підписання акта прийому-передачі об'єкта нерухомості (прийому-передачі послуг) і негайно в письмовій формі повідомити будівельну організацію про наявність дефекту. Таке повідомлення може бути надіслано поштою (обов'язково рекомендованим листом з описом і зворотним повідомленням) або передано безпосередньо забудовнику (з обов'язковою його підписом і печаткою на Вашому екземплярі, що в суді підтвердить його обізнаність про наявність шлюбу) не пізніше дня, наступного за днем ​​прийому - передачі об'єкта нерухомості. Текст повинен містити конкретний і точний список недоліків і вимога про їх усунення.

Крім вищевказаного, Ви маєте право і це не буде зайвим для ефективного судового захисту, вимагати у забудовника книгу відгуків і пропозицій, в якій коротко викласти суть своєї проблеми.

Якщо ви укладали договір з фондом фінансування будівництва, то претензії щодо зменшення площі квартири і повернення частини коштів пред'являються до фонду, а претензії щодо якості будівництва пред'являються безпосередньо до забудовника.

Що робити, якщо забудовник не реагує на попередження і не збирається усувати недоліки

У разі, якщо забудовник не задовольнить обґрунтовані вимоги, Вам слід направити претензію, в якій вказати, що збираєтеся замовити будівельно-технічну експертизу з метою підтвердження наявності дефектів і звернутися до відповідного органу із захисту прав споживачів.

Важливо пам'ятати, що висновок будівельно-технічної експертизи знадобиться в будь-якому випадку, адже саме за допомогою тільки цього документа (а не особистих пояснень або свідчень свідків) в суді можна довести порушення забудовником прав покупця. Радимо звертатися відразу в державне експертна установа, а не до приватних експертів, через те, що багато суддів з упередженням ставляться до висновків приватних експертів, і такий висновок в суді просто не буде мати достатньої доказової сили.

Якщо Ви вирішили сперечатися із забудовником, ні в якому разі не усувайте недоліки самостійно. Це може нашкодити при судовому розгляді справи, залиште дефекти недоторканими.

Яким чином суд може захистити права покупця нерухомості

Суд може прийняти будь-яке рішення в рамках чинного законодавства України. Найбільш поширеними спорами по даній категорії справ є:

  • зобов'язання забудовника усунути дефекти;
  • відшкодування витрат, які покупець поніс у зв'язку з самостійним усуненням дефектів;
  • стягнення грошових коштів з забудовника за необґрунтоване зменшення площі квартири.

Переглядів: 253
Дата добавлення: 2019-04-08
Добавив: Vitaliy HOME