Оцінка


Тканинні ролети та римські штори – популярні різновиди захисту приміщень від сонця та сторонніх очей. Ще одна їхня важлива функція – декор інтер'єру. Але у чому ж основні відмінності таких виробів один від одного та що краще обрати для власної оселі? Про це й піде мова у нашій статті.

 

Ролети

Рулонні штори, або ролети виготовляються зі спеціального щільного полотна, просоченого акрилатом, який надає виробам водо-, брудо- й жировідштовхувальних властивостей. Тканина кріпиться до спеціальних валів і за потреби розмотується або змотується за допомогою простого механізму. На вікнах ролети завжди висять випрямленими і ніколи не утворюють складок.

Тканини, з яких складаються ролети, не можна мити чи прати. Допускається лише сухий спосіб очищення за допомогою м'якої щітки. В результаті сильного забруднення або зношення після довготривалої експлуатації ролети замінюються на нові. 

 

Згортаються такі вироби найчастіше вручну за допомогою ланцюжків. Цілком можливим є варіант використання електропривода із системою дистанційного керування, яка дає змогу змінювати положення штори з будь-якої точки кімнати.

Для догляду за вікнами, на яких висять ролетні штори, рекомендовано застосовувати миючі засоби, що не містять аміаку. Самі вироби можна розгортати лише після повного висихання вимитого скла.

Ролетні системи представлені у досить широкому асортименті кольорів, малюнків та розмірів. Це дозволяє красиво оформити різноформатні вікна відповідно до вподобань власника та стилю приміщення у рамках лаконічної естетики.

Римські штори

Римські штори багато в чому нагадують ролети, але можуть складатися з будь-якої тканини, зокрема тієї, що використовується для виготовлення звичайних штор. Вироби цього типу у розгорнутому вигляді розпрямляються, а у складеному – збираються красивими, оригінальними складками, що здатні стати справжньою родзинкою інтер'єру.

Римські чудово поєднується зі звичайними шторами, покривалами та іншими декоративними елементами приміщень.

Щоб самостійно почистити римську штору, спершу треба акуратно її зняти. Якщо виріб складається з щільної тканини, очистити його від пилу можна за допомогою м'якої щітки або пилососа зі спеціальною насадкою для м'яких поверхонь. Після цього злегка протріть матеріал вологою ганчіркою.

Якщо штора виготовлена з м'якої та нещільної тканини, її можна випрати вручну або у пральній машині. Обов'язково звертайте увагу на склад полотна, пошитого з комбінації різних матеріалів. З урахуванням цього намагайтеся підбирати максимально делікатний режим прання, аби потім не довелося купувати нову штору.

Штори-плісе як альтернатива традиційним рішенням

Штори-плісе виготовляються зі спеціальної плісированої або гофрованої тканини (іноді з паперу), закріпленої на профілях з обох боків по ширині. Ці вироби досить невибагливі у догляді (легко чистяться, перуться) і чудово пасують практично до будь-якого стилю приміщення.

Ефектні складки у вигляді гармошки роблять такі аксесуари особливо цікавим і незвичайним інтер'єрним рішенням. Встановлювати їх можна навіть на вікнах із нестандартними розмірами, а кріпити таким чином, щоб обидва карнизи залишалися рухливими і легко змінювали положення штори.

Отже, підіб'ємо підсумки. Ролети – це зручні, практичні, доступні та довговічні аксесуари, що цілком підійдуть для стриманого інтер'єру, як, наприклад, на кухні. Якщо Ви прагнете оформити вікна у спальні, вітальні чи іншому приміщенні більш яскраво та вишукано, римські штори – те, що потрібно. Ну і, нарешті, тим, хто звик оточувати себе речами креативними, чудово підійдуть штори-плісе.


Переглядів: 223
Дата добавлення: 2019-11-26
Добавив: Robot Home24