Оцінка


Вікна ПВХ зустрічаються в багатьох будинках і квартирах, так як вони зручні в експлуатації, захищають від протягів і мають естетично привабливий зовнішній вигляд. Важливо знати, як регулювати пластикові вікна, якщо хочете, щоб вони прослужили тривалий час. Зробити це можна своїми руками, якщо слідувати інструкції і використовувати спеціальний інструмент.

Поломки які найчастіше зустрічаються, це:

 • при закритій стулки в бічній і нижній частині стикається з рамою;
 • необхідність заміни планки для замикання;
 • погане прилягання стулки;
 • поганий поворот ручки;
 • вихід з ладу, або блокування ручки вікна;
 • відкрита стулка при замкненому режимі і відкритому вікні;
 • закрита стулка, при незапертом вікні і не працючій ручці.

Як правильно регулювати пластикові вікна самостійно

Для регулювання віконної фурнітури потрібні:

 • спеціальний шестигранник діаметром 4 міліметри;
 • «Зірочки»;
 • плоскогубці;
 • викрутки 2 видів (хрестова, плоска).

Регулювання всіх стулок пластикового вікна відбувається з трьох сторін. Це дає можливість домогтися потрібного положення по периметру, в стулці, а також допомагає посилити прилягання ущільнювача. Методів настройки роботи фурнітури і елементів пластикових вікон безліч, тому ви можете вибрати для себе найбільш оптимальний.

Якщо при закритті пластикового вікна, стулка стикається з низом рами, стулка прямує вгору у напрямку до петлі. Для регулювання відчиняються стулка. Зліва направо шестигранником в кілька оборотів (3 - 4) повертається гвинт, який розміщений в торці стулки поруч з верхньої петлею. Для настройки фурнітури пластикового вікна по вертикалі стулку потрібно закрити. З петлі, розташованої внизу знімається захисний ковпачок. Робиться 3 - 4 обороту шестигранником зліва направо.

Якщо стулка при бічному закриття стосується рами, стулку потрібно відвести до петель. Бічна частина стулки при торканні низу рами, виводиться гвинтом для регулювання до петлі знизу. Регулювання фурнітури по горизонталі потрібна, коли пліч стулки стикається з рамою, в цьому випадку вона перекладається вгору у напрямку до петлі.

Коли проводиться перевірка зношування планок, розчиняється вікно і ведеться огляд. Поширений варіант - це розташування планки по периметру з усіх боків. При зносі будь планки, з'являється нерівність в посадці віконної стулки. Для виправлення цього відкривається стулка, зверху і знизу з болтів для регулювання знімаються заглушки, послаблюються болти. Гвинтом налаштовується положення вікна зверху. Регулюється ліве і праве, нижнє, верхнє розташування.

На торцевій частині стулки з боку ручки є система (регуляторів) ексцентриків. Вона регулює ступінь прилягання стулки. Вид систем залежить від фірми встановленого вікна, принцип в роботі завжди аналогічний.

При налаштуванні цафт, шестигранником прокручуються ексцентрики. Вони допомагають в налаштуванні ступеня зіткнення рами і стулки. У спеку прилягання стулок має бути ослабленим, а в холодний період - посиленим. Гвинтом в нижній петлі, проводиться настройка ступеня зіткнення віконної стулки і петель.

Для регулювання торкання з відкидною і з поворотною стулкою використовується петля вгорі. Болт розміщений на ножицях біля верхньої петлі. Відкривається віконна стулка. Натискається спеціальний блокіратор. Ручку потрібно поставити на провітрювання. Для щільного прилягання стулки, болт крутиться зліва направо. Фурнітура може регулюватися біля ручки.

Для якісного прилягання стулки, планка зміщується в бік вулиці. На рамі є механізми для притиску (з боку петель), які дозволяють регулювати фурнітуру шестігранніком. Степень зіткнення стулки повністю залежить від ступеня висування язичка.

Щоб механізми не зіпсувалися, ручка рухається при закритому вікні. Для захисту від руху ручок у відкритому положенні вікна передбачені віконні блокатори. Вони розташовуються в торці стулки під ручкою. Перед зняттям блокування обов'язково натискається віконний блокіратор. Якщо стулка знаходиться в закритому положенні, а вікно не закрити не можна, ручка не рухається, блокіратор вимагає регулювання. Стулка гвинтом під петлею знизу зміщується до віконного блокатору. Кріплення робиться більш слабким, між блокуванням і рамою вставляється пластинка з металу.

Якщо ручка поламана, вона вимагає заміни. Для цього, акуратно назад тягнеться накладка, вона зсувається на 90 градусів. Шурупи откручиваются. Поламана ручка видаляється. Ставиться інша ручка. Закріплюється накладка.

Часта проблема поганого повороту ручки, це погане або повна відсутність мастила в фурнітуре.Для уникнення цієї проблеми, механізм 1 раз в рік покривається будь мастилом у вигляді аерозолю. Під час перевірки, не можна забувати про огляд ущільнювачів гумок.


Переглядів: 506
Дата добавлення: 2019-06-05
Добавив: Vitaliy HOME