Оцінка


Керамічна плитка, що застосовується для обробки санвузлів і ванних кімнат здатна не тільки надати цим приміщення красивий вид, вона до того ж зручна в подальшому догляді. Служачи чудовим захистом підлоги і стін від надмірної вологи, що характерно для цих приміщень, вона дуже легко миється, володіє певною стійкістю до появи грибка і цвілі, часом не здатне змінити її первісний вигляд, та й крім іншого вона відмінно виглядає.

Як вибрати плитку для ванної?

Ось тільки підібрати потрібний вид плитки для своєї ванної кімнати буде досить не просто. Основна проблема полягає в тому, що на ринку будівельних матеріалів плитка представлена ​​в широкому асортименті, найрізноманітніших форматів. Починаючи від величезних розмірів 60х60 см, 30х90 см і більше та закінчуючи найменшими розмірами плитки - мозаїки 2х2 см. Не менш складно буде визначитися з вибором колірної гами, яка не тільки б подобалася вам, але і відповідала всьому наявному обладнанню.

Сьогодні плитка випускається великою кількістю виробників, які пропонують своєму покупцеві керамічну плитку різного цінового діапазону, де потрібно буде підібрати матеріал, де якість відповідає ціні. Однак на цьому проблеми не закінчуються. Доповненням до плитки служать численні декоровие плитки, бордюрчики, фризи та інше. І часто доводиться купувати красивий декор, але посередню плитку, або віддавати перевагу плитці на шкоду декору.

А ще трапляється, що сподобалася вам плитка стоїть непомірно великих грошей, або має видимі вади, які неминуче позначаться на якості ремонту і на зовнішньому вигляді вашої ванної кімнати, а значить і ремонт не принесе почуття задоволення.

Важливо! При виборі плитки слід враховувати розміри підлоги і стін і вже виходячи з цього, вибирати який розмір керамічної плитки, вам потрібен. В ідеалі вона повинна вдало входити в габарити приміщення, що дозволить уникнути великої кількості відходів, при цьому також буде утворюватися мінімальну кількість непотрібних швів і маленьких доставок. Плитка, призначена для підлоги повинна володіти високими зносостійкими властивостями, бути стійкою до стирання, не можна купувати плитку, що має слизьку поверхню, щоб уникнути можливих падінь і травм.

Одним словом підібрати потрібний вид плитки складно, однак, якщо ви впоралися з цим завданням, за подальшу роботу можна не побоюватися.

Як вибрати колір плитки для ванної?

Колір керамічної плитки - важливий момент в її виборі. Колір плитки грає велику роль при облаштуванні ванної кімнати. Якщо її розміри невеликі, краще буде зупинити вибір на плитці світлих тонів. Наприклад, ванна, облицьована білим іспанською плиткою, буде виглядати просто чудово. Приміщення візуально збільшиться, доповниться його внутрішній обсяг. Білого кольору плитка створить диво.

Ось тільки багато господинь не бажають облицьовувати свою ванну кімнату білою плиткою, навіть, якщо вона їм дуже припала до душі, побоюючись, що в подальшому буде багато клопоту по догляду за нею. Врахуйте, що забруднюється вона набагато менше. Основні плями у ванній утворюються в основному через нальоту солей, що містяться у водопровідній воді. Такі вапняні плями на білій плитці будуть менш помітні, ніж на темному кахлі. На темній керамічній плитці вони проступлять вже після першого купання і будуть дуже видно, тоді як на білій плитці сліди залишаться непомітними.

Ви любитель яскравих насичених кольорів? Уявіть на мить як буде виглядати ваша ванна кімната, облицьована НЕ парою яскравих плиток, а повністю, і на стіні штук сто буквально кричущих плиток. Повірте, більшість власників квартир, які влаштували в своїй ванній таке буйство фарб, зазнали розчарування від кінцевого результату роботи. А все тому, що вони не передбачили, який вид придбають всі ці плитки, зібрані воєдино.

Варто лише уявити, як ви приймаєте ванні процедури в такий кричущої ванній, напевно, вже після декількох хвилин перебування в приміщенні ви відчуєте брижі в очах і відчуття глибокого роздратування. Втім, певний дискомфорт буде відчуватися ще тільки в момент проведення ремонтних робіт, коли все почне плисти перед очима, а проведення подальших робіт будуть вельми проблематично.

Таким чином, перед тим як зупинити свій вибір на керамічній плитці дуже насичених відтінків, варто гарненько подумати і ретельно все зважити, щоб в наслідок не відчувати прикрість.

Розмір плитки для ванної кімнати

Ще один важливий момент, на який слід звернути особливу увагу, вибираючи керамічну плитку для ванної - це розмір облицювальний матеріал. На сьогоднішній день великою популярністю користується плитка широкого формату. І це цілком обгрунтовано. Чим більше плитку за розміром ми купуємо, тим менше швів буде на поверхні, а значить, вони будуть менш помітні. Поверхня стіни або підлоги перетвориться в монолітну єдину площину, особливо в тому випадку, якщо плитка безшовна. Ваша ванна кімната буде виглядати дорого і багато, навіть якщо використовувався зовсім недорогий матеріал.

Однак, незважаючи на підвищений попит на плитку великих розмірів, маленький кахель і раніше залишається популярним. Причому найбільш затребуваним видом плитки є кахель під мозаїку. Більшість дизайнерів воліють виділяти будь-які невеликі елементи ванних кімнат керамічними квадратиками. Ще однією перевагою такої плитки є те, що вона легше укладається. В результаті утворюється ідеальна поверхня. Крім того, такий плиткою набагато простіше облицьовувати опуклі або увігнуті поверхні, якими рясніє ванна кімната, ними ж відбуваються вигини в бетонних ванних, в басейнах, круглі колони і багато іншого.

Плитка для ванни. Ціна

Ну і, звичайно ж, не можна обійти стороною питання, яке хвилює абсолютну більшість власників квартир - це співвідношення ціна - якість, що купується матеріалу. Тут цілком вірно правило, що чим дорожче матеріал, тим він краще, однак не у всіх випадках. Виходячи з певного досвіду підбору плитки, можна сказати, що неякісні плитки зустрічалися як в дорогому, так і в більш демократичною за ціною кераміці. Таким чином, дорога плитка не завжди означає, що вона рівна. Купуючи матеріал, обов'язково потрібно перевіряти його на наявність різниці розмірів і перегинів. Не володіючи певним досвідом, ви навряд чи зможете помітити такі вади, тому краще купувати плитку разом з майстром, який буде виробляти облицювання.

І на завершення хотілося б додати, що ідеально рівну і красиву поверхню підлоги і стін можна отримати, підібравши за кольором спеціальну затірку для швів. А ось робити контрастні шви майстри не рекомендують - будуть помітні абсолютно всі погрішності, допущені при укладанні плитки, а вони можливі, якщо плитка не володіє ідеально рівною поверхнею. Виправити ситуацію не під силу навіть самому досвідченому майстрові.

Але якщо вам дуже вже пощастило, і ви придбали якісну плитку, то можливе застосування і контрастних затерли. В іншому випадку, краще все ж вибрати затірки, відповідні основної колірної гамми керамічної плитки, якій облицьовуються стіни ванної.


Переглядів: 813
Дата добавлення: 2019-04-22
Добавив: Vitaliy HOME