Оцінка


Давайте розглянемо декілька варіантів планування стандартної кімнати площею 20 квадратних метрів. Ми обговоримо кожен з них, звернувши увагу на плюси і мінуси тієї чи іншої розстановки і виділимо найбільш важливі деталі.

Кожна з представлених планувань за умовчанням передбачає диван з можливістю розкладання і додається до нього хороший матрац для щоденного сну. Це необхідно тому, що функцію вітальні приміщення буде виконувати набагато більшу частину часу, в той час як спальне місце необхідно тільки в нічний період.

Поєднувати на такій площі і диван, ліжко, при цьому не перетворивши приміщення в склад предметів меблів, не представляється можливим. Тому-то ми і подбали про те, щоб кімната в першу чергу залишилася вітальні, а вже потім була спальнею. Давайте разом розглянемо запропоновані варіанти і спробуємо проаналізувати, чому такі планування мають місце бути, чим вони гарні і які слабкі сторони мають.

Планування 1 (фото 1)

ПЕРЕВАГИ Наявність робочого місця; велика шафа для одягу, який знаходиться поза полем зору людей, що знаходяться в зоні відпочинку і розваг; просторий диван; НЕ захаращена стіна з телевізором, яку можна цікаво декорувати.

НЕДОЛІКИ Через розташування шафи в стороні від зони відпочинку ми змушені втрачати певну площу всього приміщення, щоб організувати вільний доступ до всіх полків і скриньках шафи.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ Замовляючи шафа, відразу подбайте і про організацію робочого місця - швидше за все, ці два предмети меблів повинні бути зроблені з одного матеріалу і в тому ж стилі. В ідеалі вони становлять собою єдину цілісну конструкцію, яка немов «перетікає» одна в іншу.

Планування 2 (фото 2)

ПЕРЕВАГИ Класичне розташування розкладного дивана з симетричними однаковими тумбами по обидва боки; можливість використовувати одне або два крісла на вибір (які, крім підвищеної комфортабельності, часто служать ще і відмінним предметом дизайну і стають родзинкою всього інтер'єру).

НЕДОЛІКИ Прямо перед очима знаходиться досить складна і важка конструкція з шаф, полиць і тумб, без якої, проте, обійтися просто не можна, якщо в квартирі відсутній альтернативне місце для зберігання одягу.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ При розстановці меблів обов'язково враховувати те, що диван буде розкладатися. Тому крісла не повинні обмежувати можливість його трансформації. Журнальний столик перед диваном бажано купувати на ніжках або іншої конструкції, яка забезпечить його безпроблемне пересування по кімнаті (це буде необхідно щодня при розкладанні дивана).

Планування 3 (фото 3)

ПЕРЕВАГИ Зона відпочинку і розваг не перетинається із зоною для зберігання, великий місткий шафа.

НЕДОЛІКИ Заради того, щоб не обтяжувати стіну перед диваном, доводиться втрачати площа в центрі кімнати близько 2,5 м2, забезпечуючи прохід до шафи уздовж далекої стіни.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ Необхідно ретельно опрацювати дизайн фасадів шафи. Він досить громіздкий і одноманітний (тому як дійсно функціональними виявляються в більшій мірі саме закриті шафи). Ми не говоримо про те, що шафа потрібно перетворювати в арт-об'єкт, але все ж варто замислитися над тим, що з його фасадів складатиметься вся стіна - тому важливо витримати її в загальному стилі кімнати і зв'язати з інтер'єром за кольором або загальної спрямованості.

Планування 4 (фото 4)

ПЕРЕВАГИ Традиційна розстановка меблів, використання дубльованих крісел; місце для торшера або тумби з настільною лампою у дивана.

НЕДОЛІКИ Чи не занадто велика шафа для зберігання, яка виступає його торцева стіна праворуч.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ Збережіть місце для мінімально допустимого проходу до шафі, щоб крісла не перетиналися з розкладеним диваном. У кімнаті з подібною плануванням рекомендується вдатися до використання класичний прийомів, таких як симетрія, повторення і баланс.

Ця невелика добірка створює всього лише загальне уявлення про те, що на площі 20 м2 цілком реально поєднувати в одній кімнаті і вітальню, і спальню. Крім того, кожен варіант в конкретних ситуаціях може трактуватися і коригуватися по-різному. Якщо ви твердо знаєте, які саме функції повинна виконувати ваша кімната, і можете правильно розставити для себе пріоритети, вам досить легко буде визначитися і вибрати той варіант, який підходить вам більше за інших і відповідає всім поставленим вимогам. Вдалого вам втілення задуманого!


Переглядів: 754
Дата добавлення: 2019-03-26
Добавив: Vitaliy HOME