Оцінка


Отже, що ж таке панорамні вікна, які в нашій країні прийнято називати ще «французькими»? Це скління від підлоги до стелі, що може займати велику частину стіни або навіть всю стіну, а то й не одну. Активно використовувати цей метод оформлення фасадів стали дійсно в Провансі, на півдні Франції. Клімат там, як ви розуміння - з нашим ні в яке порівняння не йде, адже взимку температура рідко коли опускається нижче + 7-10 ° C. І це вже повинно наштовхнути вас на роздуми.

ПАНОРАМНІ ВІКНА

Перед установкою панорамного скління, важливо розуміти, що воно буде доречно тільки там, де воно спочатку було запроектовано, а це або сучасні дорогі новобудови і, так звані, «видові» квартири з великою площею, або приватні будинки, проект яких спочатку передбачав величезні вікна і це тільки позитивно впливає на архітектуру будинку.

Зі сльозами на очах просимо не вибивати зовнішні стіни багатоквартирних будинків, щоб ваш балкон «не як у всіх" не був плямою на архітектурному тілі споруди.

Ми милуємося на закордонні міста і фотографуємося на тлі красивих будиночків на вулицях кращих міст світу, в яких не живемо. При цьому на власному подвір'ї стаємо справжніми вандалами, коли псуємо зовнішній вигляд архітектурних споруд. І якими б фасади не були, від панорамних вікон, що вириваються із загального сприйняття, вони точно краще виглядати не будуть.

Якщо у вас є можливість користуватися принадами панорамного скління, давайте перерахуємо його позитивні сторони, які ви, напевно, все і так вже знаєте:

  • Гарний вид з вікна. Панорамні вікна дійсно дають можливість гідно оцінити навколишній пейзаж - природу, рух мегаполісу, водну гладь, гори або інші краси.
  • Підвищений рівень денного освітлення в кімнаті. Вікна на повний зріст дозволяють значно збільшити освітленість кімнати в період від світанку до заходу сонця. Це відмінно позначається на загальному сприйнятті інтер'єру, а також корисно для здоров'я.
  • Відчуттів єднання з природою. У сучасному світі ми так заклопотані і щоденною суєтою, що іноді просто забуваємо ходити в парки, виїжджати на природу і просто нею насолоджуватися. У випадку з панорамними вікнами ви хоч і не безпосередньо, але все ж на порядок ближче до природи - ви чітко відчуваєте її присутність, більш тонко реагуєте на зміни погоди і клімату в цілому.

Тепер прийшла черга поговорити і про недоліки панорамних вікон.

ВЕЛИКІ ВТРАТИ ТЕПЛА

У разі панорамного скління ви повинні розуміти, що якими б сучасними і дорогими не були склопакети, вони не йдуть в порівняння зі звичайною стіною. Саме тому розраховуючи кількість джерел обігріву додавайте до отриманих результатів не менше 20-30% потужності, які підуть на створення балансу з великими втратами тепла.

У разі панорамного скління ви повинні розуміти, що якими б сучасними і дорогими були склопакети, вони не йдуть в порівняння зі звичайною стіною. Саме тому розраховуючи кількість джерел обігріву додавайте до отриманих результатів не менше 20-30% потужності, які підуть на створення балансу з великими втратами тепла.

У Франції, де знаходяться витоки подібних технологій, температура взимку на 20, а то і 40 градусів вище, ніж у нас в деякі місяці. А аргумент «у нас в країні теж так будують, я бачив» варто перевірити ще раз постфактум думкою самих власників, тому як побудує нескладно, а як потім жити з цим - ось це вже питання. Люди, які продають вікна, як ви розумієте, матимуть на озброєнні багато діаметрально протилежних історій.

БЕЗПЕКА ДЛЯ СІМ'Ї

Сім'ї з маленькими дітьми нерідко ризикують, залишаючи панорамні вікна без огороджень, і їх звичайно можна зрозуміти. Але ви також повинні усвідомлювати, що в багатоквартирних будинках вам далеко не завжди дозволять поставити ці огорожі зовні і псувати фасад будівлі. Зсередини міцна конструкція виглядає як решітка і розташована вона повинна бути в небезпечній зоні, так що загальна висота огорожі навряд чи буде менше 50-60 см. І це - на всю стіну, з досить близьким розташуванням елементів, щоб уникнути спокуси дітлахів через ці прути перелазити .

Чи думали ви про це, малюючи в голові картинки вікна на всю стіну? Часто багато власників елітної нерухомості трапляються на гачок красивого зовнішнього вигляду і потім «розсьорбують» обставини, що склалися, тому що дійсність вносить свої корективи, і вибирати між безпекою своїх дітей і красою хтось навряд чи буде.

МИЙКА ВІКОН

Заняття в 90% випадків вимагає професійного підходу і, відповідно, фінансових вкладень. Враховуйте наші кліматичні умови і майже цілорічні опади, а в місті - ще і забрудненість повітря. Така стаття витрат обов'язково повинна враховуватися, інакше навіщо взагалі потрібно панорамне вікно, в якому видно тільки пилові дощові патьоки.

БЕЗПЕКА ДЛЯ МАЙНА

Як ви розумієте, вікно - значно менш стійкий матеріал при опорі злодіям. Тому власникам квартири або будинку з панорамних склінням варто подбати про захисних металевих ролетах і якісної системи охорони - сигналізації, відео-спостереження та інше.

Перед встановленням

Аргументів за і проти не так вже й багато, але всі вони вагомі. Тим, хто рішуче налаштований робити панорамне скління, потрібно для себе вирішити ще кілька питань.

Як обігрівати площу біля вікна

Скло - матеріал холодний, і в зимову пору від великої різниці температур зовні і всередині створюється так званий «повітряний прошарок» в приміщенні відразу за склом. Там циркулює холодне повітря, що може бути досить неприємно - посидіти з комфортом біля вікна або прямо на підвіконні вже не вдасться.

Виходи з цієї ситуації: низькі трубчасті радіатори, вбудовані в підлогу конвектори для обігріву або досить дорогі вікна з підігрівом. Кожен з цих способів врегулювання різниці температур хороший по своєму і хоча б один повинен бути присутнім в зоні панорамного скління.

Як забезпечити безпеку вікна

Раніше ми вже говорили про металевих огорожах - вони можуть бути абсолютно будь-якого дизайну і форми, але з помірним відстанню між прутами, який мав би дозволити дитині просунути туди голову.

Технічні аспекти

Перед встановленням необхідно вирішити кілька технічних аспектів, а саме: вибрати матеріал рами, метод поділу площі стіни рамами на сегменти і спосіб відкривання вікон.

Рами виготовляють з ПВХ (полівінілхлорид, по простому - пластик), дерева і алюмінію. Розташовані по ціноутворенню від дешевих до дорогих, вони істотно не відрізняються по якостям крім міцності, а пластик іноді навіть виграє у занадто холодного алюмінію і чутливого до впливів середовища дерева.

Як правильно розділити дану площу на сегменти підкаже вам фасад будівлі - обов'язково відштовхуйтесь від його зовнішнього вигляду при виборі місця розташування рам.

Способи відкривання вікон і дверей:

  • поворотно-відкидна фурнітура (найпоширеніша, що дає можливість відкривати на провітрювання і розорювати вікно на петлях);
  • паралельно-зсувні (хороша герметичність і теплоізоляція, можливість провітрювання, але швидкий знос таких комплектуючих, як ущільнювачі);
  • складання стулок гармошкою (теплоізоляція не дуже висока, зате є можливість повністю розкрити отвір і «прибрати» скло в сторону, рішення досить не стандартне і не часто використовується);
  • підйомно-зсувна фурнітура (ідеально герметична, негаласлива система, з високою звукоізоляцією і великою вартістю).

Як буде виглядати текстильне оформлення вікна

Якщо ви не будете використовувати штори, питання недоречне, але коли в планах коштує оформлення вікна тканиною, варто обміркувати і це питання. Тут важливо - як саме буде кріпитися карниз для штор: до стелі або стіні, як зручно розташувати кронштейни і взагалі чи можливо це.

Людям, які мріють про римські або рулонні штори часто забувають розповісти про те, що при відкритій хоча б одній стулці на провітрювання вся ця конструкція з багатьох полотен штор (бо вікно велике і штора буде висіти явно не одна загальна) починає неймовірно шуміти і деренчати. І обмежувачі, прикріплені на рами, не сильно рятують.

Можливо, вам підійде рішення зовсім не відкривати вікна - адже у тих, у кого в будинку стоїть професійна система очищення і вентиляції повітря, що потрапляє ззовні, така необхідність дійсно відпадає.

Як бачите, рішення про використання панорамних вікон належить серйозно обміркувати. Яким би воно не було, воно вплине на ваше комфортне проживання в будинку, тому обов'язково проаналізуйте всі нюанси використання подібного скління і прийміть необхідні заходи обережності щодо можливих не надто приємних ефектів.


Переглядів: 1500
Дата добавлення: 2019-03-11
Добавив: Vitaliy HOME