Якість освітлення в дитячій спальні дуже важлива, адже в ній дитина грає, вчиться, відпочиває і просто живе. Але особливо варто загострити увагу на цьому елементі оформлення кімнати в період, коли малюк йде в перший клас. Адже навантаження на нервову систему і зір збільшується в рази, а значить, в дитячій повинне бути комфортне освітлення як для навчання, так і відпочинку. Тут поговоримо про те, як цього досягти.

Зонування простору

Всі сучасні дизайнери рекомендують не намагатися підібрати універсальне джерело світла, а зонувати простір. Наприклад, кімнату можна поділити на три частини: ігрову, робочу і зону відпочинку. До кожної з них необхідно окремо підібрати оптимальне освітлення.

Ідеальним рішенням буде розробка світлових рівнів. Верхнє освітлення добре підходить для ігрової зони, особливо, якщо та знаходиться далеко від джерел природного світла. Середнє світло повинне освітлювати центральну частину кімнати або зону з м'якими меблями. А ось для робочого куточка відмінно підійдуть настільні лампи. Для освітлення спальної зони можна скористатися нічником. Така, здавалося б, дрібничка, забезпечить особливу атмосферу утихомирення, що сприяє здоровому сну. 

Освітлення ігрової зони

Оскільки тут дитина проводить найбільшу кількість свого  часу, то і освітлення повинно бути інтенсивним, але не переборщіть. Над ігровою зоною можна повісити оригінальний світильник (стельовий, підвісний, світлодіодний) або ж люстру. Якщо місце для дитячих забав знаходиться в самому кутку кімнати, то над ним можна зробити дворівневу стелю, і додатково оснастити її точковими світильниками. Периметральне освітлення з галогенними лампами – це відмінна ідея.

Освітлення робочої зони в спальні школяра:

Офісні настільні лампи припадуть до душі старшим дітям. Вони можуть встановлюватися/кріпитися абсолютно по-різному. Є моделі на підставці, на прищіпці і на струбцині. До речі, настільну лампу на прищіпці можна прикріпити і до узголів'я ліжка, якщо дозволяє його конструкція.

Декоративні настільні лампи викликають захват у малюків, адже вони мають кумедні форми. Деякі зроблені у вигляді тварин, інші просто володіють яскравим і цікавим дизайном.

Освітлення зони відпочинку в дитячій кімнаті

Ви можете купити бра для дитячої або симпатичний нічник. Для хлопців старшого шкільного віку більше підійде перший варіант, для молодшого – другий. Це обов'язково має бути м'яке світло, яке не дратує, а навпаки, сприяє заспокоєнню перед сном. Крім того, освітлення в зоні відпочинку має бути досить на випадок, якщо малюк захоче почитати книгу перед сном. 

Яким має бути освітлення для спальні двох дітей

Не у всіх братів і сестер є можливість жити в різних спальнях. Тому правильне освітлення в дитячій кімнаті, де живуть двоє, заслуговує на окрему увагу. Тут поділ на зони має бути якомога конкретнішим. Наприклад, молодша дитина вже готується до сну, а старша ще читає книгу за робочим столом. В такому випадку діти не повинні заважати одне одному.

Безпека освітлення в дитячій

Те, що найбільше турбує всіх батьків – безпека власних дітей. В якості освітлення в дитячу особливу увагу варто звернути на пластикові світильники. Велика ймовірність, що прилад може впасти і розбитися, наприклад, під час пустощів з м'ячем. Краще нехай це буде легкий по вазі пластиковий прилад, об який неможливо поранитися. Якщо Ви все-таки віддаєте перевагу скляній люстрі, прослідкуйте, щоб вона була виготовлена ​​саме з гартованого скла.

Під час продумування освітлення в дитячій також варто враховувати розташування меблів і розеток, адже Вам доведеться мінімізувати присутність дротів, які стирчать. Краще заховати їх за меблями або в спеціальний плінтус. Так дитина зможе безпечно рухатися по своїй кімнаті. Всі лампочки повинні бути закриті плафонами, щоб малюк, бува, не обпікся нагрітим склом.

Підбираючи освітлення в дитячу, не намагайтеся вирішити всі проблеми за допомогою одного приладу. Пам'ятайте про зонування простору. Також віддавайте перевагу моделям з матовою поверхнею, оскільки глянець дає небажаний блиск. Освітлення не повинно бути тьмяним або занадто яскравим – шукайте золоту середину.


Переглядів: 235
Дата добавлення: 2019-11-22
Добавив: Robot Home24