Оцінка


Розрізняють три основних види плінтусів, в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені: дерев'яні, пластикові і з МДФ.

ПЛІНТУС ІЗ ПЛАСТИКУ

Почнемо з найбільш популярного виду плінтусів - пластикового, оскільки сьогодні цей матеріал збирає велику кількість позитивних відгуків, як самий універсальний і доступний з представлених на ринку.

Плінтус із пластику не деформується під впливом вологи і води, не вигоряє, не боїться перепадів температури, може імітувати натуральне дерево, бути в розрізі прямим або фігурним, а також, містити виїмки для електропроводки. При правильному монтажі і наявності ідеально рівної поверхні підлоги і стін, пластиковий плінтус рівномірно і щільно до них прилягає, не залишаючи щілин.

І все-таки, пластикові плінтуси володіють такими недоліками, як слабка міцність (при відносно сильному механічному пошкодженні може тріснути), а значить, недовговічність.

Встановлення пластикового плінтуса не займає багато часу, і проводиться двома способами: за допомогою рідких цвяхів, або саморізів, місця від яких потім закриваються спеціальними «капелюшками» в тон або суцільною планкою уздовж плінтуса. Особливо зручний пластиковий плінтус там, де необхідно заховати кілька проводів.

Коли потрібно окантувати плінтусом довкола стіни, на допомогу прийде пластичний плінтус - ще один різновид плінтусів, яку почали виготовляти не так давно. Матеріалом для нього служить особливий вид пластику, який перед монтажем до плавного елемента розігрівається, а потім, в пластичному стані кріпиться до поверхні, приймаючи її форму. Такий плінтус володіє всіма перевагами пластикового, але обходиться досить дорого, і складний при установці.

ПЛІНТУС з МДФ

В основі плінтуса з МДФ лежать деревні матеріали, які щільно спресовуються під впливом високих температур. Далі, зовнішня сторона плінтуса покривається кольоровою, або імітуючою дерево, папером, і потім, наноситься фінішне захисне покриття.

МДФ, як матеріал, відрізняється стійкістю до дії вологи, легко кріпиться до поверхні (обов'язково рівною), не вигоряє і не притягає пил, екологічний і пластичний, до того ж, коштує порівняно недорого. Але, разом з цими перевагами, плінтуси з МДФ досить легко пошкодити, міцності не високі.

Для того, що встановити плінтус з МДФ до поверхні стіни, необхідно перш за прикріпити до неї особливі скоби «кляймери», на які потім вже буде прикріплений сам плінтус. Пізніше, цей спосіб дозволить швидко зняти плінтус при необхідності, і встановити його знову на те ж місце.

ДЕРЕВ'ЯНИЙ ПЛІНТУС

Плінтуси з дерева, як і раніше, актуальні, адже без них неможливо створити закінчений вигляд підлоги з натуральних дощок або паркету. Примітно те, що в такому випадку завжди підбираються плінтуси з тієї ж породи деревини, яка послужила матеріалом для підлогового покриття.

Дерев'яні плінтуси, безсумнівно, найдорожчі, але міцні, екологічно чисті і прослужать дуже довго. Разом з тим, вони схильні до деформації, впливу вологи і перепадів температур.

Монтаж дерев'яного плінтуса повинен проводитися лише за умови рівних і гладких стін щоб уникнути утворення щілин і деформації матеріалу. Кріпляться частини плінтуса за допомогою саморізів або шурупів, а ось від клею краще відмовитися, тому як він з плином часу глибоко проникає в структуру дерева і дуже сильно пов'язує плінтус і поверхнею стіни, що в майбутньому призведе до проблематичного демонтажу.

Для високих кімнат можна вибрати плінтус в висоту від 60 до 80 мм і вище, кольору, контрастного відтінку стін і підлоги. А ось, в невисоких приміщеннях можна встановити як високий, так і низький плінтус, але обов'язково в тон кольору стін і стельового карниза, щоб візуально збільшити висоту кімнат.


Переглядів: 840
Дата добавлення: 2019-03-12
Добавив: Vitaliy HOME