Оцінка


Як тільки дитина йде в школу, навантаження на її нервову систему і організм в цілому збільшується в кілька разів. Особливо в цей період страждають спина і шия. Сьогодні, починаючи вже з першого класу малюкам дають настільки багато домашніх завдань, що батькам необхідно подумати про організацію комфортного робочого місця в дитячій кімнаті. Якщо все зробити максимально правильно, то навантаження на хребет і зір дитини можна звести до мінімуму. Саме про це і поговоримо в статті.

Дитячі шкільні крісла

При виборі дитячого крісла для учня найважливішими є три критерії: регулювання висоти, спинка, що нахиляється, глибина і ширина сидіння. Бажано, щоб це було шкільне крісло з закругленими краями, так воно не буде врізатися в коліна. Висота сидіння від підлоги повинна бути на рівні 40-45 см. Важливо, щоб спинка амортизувала, тобто відхилялася і поверталася в початкове положення при натиску і його відсутності відповідно. Також дітям молодшого шкільного віку буде зручніше без підлокітників. Адже час від часу дитина буде по черзі спиратися на кожен з них, що сприяє формуванню неправильного прогину хребта. Краще, коли руки учня знаходяться на парті або столі.

Зростаюча парта зі стільцем

Ви можете не вибирати окремо стіл і крісло для дитини, а відразу ж купити зростаючу парту зі стільцем. Це досить дороге придбання, але прослужить воно не один рік. Такий комплект меблів зростає разом з дитиною від 5 до 13 років. Втім, ці межі умовні, адже все залежить від індивідуальних фізичних особливостей. Найчастіше максимальне навантаження на зростаючий стілець становить 90 кг. Такий набір може прослужити Вашій дитині з 1 по 11 клас (деякі моделі розраховані на зріст до 170 см).

Особливості зростаючої парти зі стільцем:

багатоступеневе механічне регулювання висоти парти; багатоступеневе механічне регулювання висоти стільця; регулювання кута нахилу стільниці (газовий ліфт) в залежності від роду діяльності – читання, письмо, малювання; регулювання кута нахилу спинки крісла; ортопедичний виріз в стільниці; глибока посадка на стільці; широке сидіння; на сидінні та спинці є невеликі отвори для вентиляції.

Додаткове оснащення парт-трансформерів:

полиця; настільна світлодіодна лампа; на стільниці передбачений бар'єр, щоб уникнути перекидання книг; підставка для книги; висувний ящик; гачок для сумки або портфеля; гумові накладки на ніжках столу дозволяють рухати меблі, не пошкоджуючи підлогового покриття.

Дитячі комп'ютерні крісла

Якщо Ваша дитина-підліток відмовляється від всіляких парт-трансформерів і в дитячій кімнаті стоїть звичайний комп'ютерний стіл, то тут вся надія саме на ортопедичне крісло з подовженим газліфтом. Висоту спинки і сидіння можна з легкістю регулювати. Крім того, можна налаштувати глибину сидіння. Пам'ятайте, що постійно потрібно стежити за тим, щоб ноги були в горизонтальному положенні, а коліна згиналися під прямим кутом. Для цього додатково можна ще придбати підставку під ноги. Хоча деякі крісла вже нею укомплектовані.

Переваги комп'ютерних крісел для школярів:

забезпечують комфорт при тривалому сидінні за столом; мінімізують навантаження на хребет і м'язи спини; запобігають порушенню кровообігу, яке притаманне тим, хто довго сидить за комп'ютером; підтримка спини в правильному положенні, що безпосередньо впливає на формування опорно-рухового апарату.

На що звернути увагу при виборі крісла або стільця в дитячу:

Дитина постійно росте, тому вибирайте модель, де регулюються висота спинки і сидіння. Або ж можна купити зростаючий стілець. Завжди перевіряйте, чи згинаються коліна під кутом 90° під час сидіння. Верхній край спинки шкільного крісла або стільця повинен бути на рівні лопаток. В такому випадку спина займає правильне положення. Якщо Ви вирішили зупинити свій вибір на кріслі з коліщатками, прослідкуйте, щоб на них було гумове покриття. Оббивку дитячого комп'ютерного крісла: тканина, сітка, екошкіра.

Ортопедичні шкільні крісла і стільці прищеплюють дитині одну з найважливіших фізичних особливостей – сидіти і ходити з рівною спиною. Це правильно і красиво, але найголовніше, що безпосередньо від цього залежить здоров'я. Від комфорту сидіння під час навчання і проведення часу за комп'ютером також залежить і зір, тому до вибору стільця або крісла для учня потрібно підходити серйозно. 


Переглядів: 187
Дата добавлення: 2019-11-27
Добавив: Robot Home24