Оцінка


Облаштовуючи власну домівку меблями, кожен прагне створити затишний куточок, наприклад, у вітальні, де буде приємно зустрічати гостей, відпочивати після робочих буднів та проводити вільний час із рідними. Уявити таке місце просто неможливо без якісного дивана, і ні для кого не секрет, що зовнішні показники останнього – це далеко не єдиний, вартий уваги момент. Тож сьогодні пропонуємо дізнатися, на що слід звернути увагу перед покупкою цього виробу та як не допустити помилок. 

Каркас та наповнювач 

Якість швів, каркаса та наповнювача багато в чому можуть вказати на добротність самого дивана. Хоча оглянути наповнювач та конструкцію виробу зсередини навряд чи вдасться, проте достовірно оцінити їх за зовнішніми ознаками цілком можливо. Наприклад, неакуратні шви навряд чи свідчитимуть про високу якість усіх інших деталей дивана, тож від такої моделі краще відразу відмовитися.

Окрему увагу варто приділити матеріалу каркаса, який найчастіше виготовляють з ДСП, фанери або металу. Перший варіант – хоча й найбільш доступний в ціні, проте найменш надійний. ДСП – це плити з деревної стружки, не призначені для високих навантажень, яких часто зазнають дивани. Більш довговічні та міцні варіанти – якісно зібрані моделі з фанери, масиву дерева або металу. Коштують вони чимало, зате служать іноді десятки років. 

Якщо Ви плануєте придбати диван не для повсякденного використання, то цілком вистачить моделі з поролоном, який забезпечує високу м'якість та комфорт. Слід лише не забувати, що такі меблі схильні до просідання та швидкого зношення внаслідок надмірних навантажень. А от для регулярного сну чи щоденних посиденьок всією родиною перед телевізором краще обрати виріб з пінополіуретаном, латексною піною або пружинними блоками – він не лише впевнено витримуватиме активну експлуатацію впродовж всього терміну служби, але й створюватиме ідеальні умови для відпочинку.

Пам'ятайте: диван із якісним наповнювачем та правильно зібраним каркасом легко повторює всі контури тіла людини, що відпочиває на ньому, і швидко повертається до початкової форми після того, як вона встає.

Колір та структура обшивки – питання смаку майбутнього власника, проте краще, аби вона була зі щільної та цупкої тканини, яка точно не втратить форми й не почне псуватися після кількох місяців експлуатації. Найбільш розкішний вигляд мають покриття з натуральної шкіри – вони надзвичайно міцні, довговічні, стійкі до плям та вологи. Аналоги з екошкіри – не менш якісні та красиві, зате більш доступні. Моделі, де обшивкою слугує тканина на зразок жакарду чи гобелена, бояться плям, але натомість коштують менше, виглядають дуже привабливо й мають більш широкий спектр кольорових і дизайнерських рішень.

Конструкція та механізм розкладання

Якщо Вам потрібен невеликий диван, який може трансформуватися в повноформатне двоспальне ліжко, слід звернути увагу на існуючі варіанти розкладних моделей та механізми, за рахунок яких вони змінюють форму. Від цього безпосередньо залежатиме зручність експлуатації та можливість заощаджувати корисний простір у приміщенні. Наразі можна зустріти чимало різних моделей з такими популярними механізмами трансформації: «книжка» («клік-кляк»), «єврокнижка», «акордеон», «дельфін», «висувний» та багато інших. Кожен з них має власні переваги та особливості. Графічні ілюстрації до деяких способів розкладання диванів дивіться на малюнку нижче.

1 – «седафлекс», 2 – «висувний», 3 – «дельфін», 4 – «єврокнижка», 5 – «пума», 6 – «танго», 7 – «конрад» («висувний» + «дельфін»), 8 – «Верона», 9 – «акордеон», 10 – «книжка», 11-12 – «кушетка»

Книжка«, або «клік-кляк» – це один з найбільш відомих, поширених та простих у застосуванні механізмів, який спрацьовує в результаті підняття сидіння до спинки та його опускання після характерного клацання. Головний недолік диванів «книжка» полягає в тому, що їх не можна ставити впритул до стіни.

«Єврокнижка» – механізм максимально простий і тому дуже популярний. Користуватися меблями на його основі можуть навіть діти. Все, що потрібно, аби ліжко трансформувалося – відсунути сидіння вперед і опустити спинку на порожнє місце.

Дивани типу «акордеон» трансформують за принципом гармошки: сидіння піднімають вгору і тягнуть вперед до упору, аж поки не утвориться рівна площина спального місця. Головні їхні переваги – практично повна відсутність впадин та щілин у розкладеному вигляді, а також високий рівень компактності у складеному, завдяки чому вони без проблем поміщаються в невеликих кімнатах.

Механізм «дельфін» найчастіше стоїть в модульних системах та кутових меблях. Розкладають диван на його основі, відсуваючи сидіння вперед та встановлюючи на звільнене місце другу частину спального місця, яка зазвичай зберігається в нижній частині виробу. 

«Висувний» механізм – один з найбільш надійних, довговічних та міцних. Дивани з ним розкладаються наступним чином: спальне місце витягується з-під сидіння за допомогою спеціальної петлі-ремінця, а спинка в цей момент лягає на звільнений простір. Такі дивани в складеному вигляді вельми компактні, а в розкладеному – зручні, широкі й рівні. Основний недолік – необхідність докладати чималі зусилля для трансформації.

 


Переглядів: 234
Дата добавлення: 2019-11-27
Добавив: Robot Home24