Купівля нового житла - важливий крок у житті людини, головна мета якого полягає в максимальному поліпшенні якості життя на наявні гроші. Зрозуміло, при придбанні житлової площі в багатоповерховій будівлі постає питання: який поверх вибрати? Кожен покупець нерухомості відповідає на це питання по-своєму: комусь подобається встати спозаранку і милуватися сходом сонця з висоти пташиного польоту, деякі бояться жити на такій висоті і вважають за краще перші поверхи, відшукуються і люди, для яких дана проблема не принципова. До того ж, переваги і недоліки житла визначаються його типом - цей пункт також варто обміркувати ретельніше.
Також необхідно звернути погляд у бік об'єктивних факторів, що мають місце і повинні братися до уваги під час вибору нового житла. При великому виборі квартир і при відсутності недоліку в засобах варто трохи почекати з укладенням договору на першу-ліпшу в каталозі квартиру і щоб уникнути жалю про скоєне з'ясувати всі достоїнства і недоліки проживання на різних рівнях. Допомогти в подібному виборі можуть в професійному агентстві нерухомості.
Нерухомі аутсайдери
Згідно багаторічного досвіду, люди не люблять купувати житло на першому і останньому поверхах. Особливо потенційні покупці недолюблюють перший варіант, саме тому ціни на ці квартири мають ціну приблизно на 15% нижче квартир в тому ж будинку, але на інших рівнях. Втім, для шукачів житлової площі дешевше, цей варіант виявиться ідеальним способом заощадити гроші і придбати гідне житло.
Верхні поверхи раніше отримувалися з великим небажанням через вічно поточної покрівлі та інших неполадок, пов'язаних з дахом. Ріелтори, не в силах продати настільки проблематичне житло за свої гроші, робили великі знижки. У теперішній же час технології просунулися вперед, і в якості матеріалів сумніватися не варто. До того ж, саме на вищих поверхах розташовується житлоплощу елітного класу - пентхауси, що вже позначається на вартості житла на верхньому поверсі.
Перший поверх - плюси і мінуси
При придбанні квартири на першому поверсі слід знати про всі нюанси, що неминуче вплинуть на якість життя нового власника і, можливо, стануть джерелом проблем. Що ж таїть в собі настільки підступний перший рівень?
- Близькість комерційних об'єктів - магазинів, салонів краси та інших закладів. Шум не буде вщухати цілими днями.
- Близькість підвалу. Особливо це стосується будівель 30-40-річної давності, де через даного чинника в квартирах на першому поверсі безроздільно панують сирість і неприємна холодність статі. Дані умови є ідеальними для розмноження щурів, тарганів і комарів, що також не додасть життя комфорту.
- Сміттєпровід. Нечистоти, що накопичуються на першому рівні, стають причиною характерного для нижніх поверхів запаху.
- Злодії часто зазіхають на житло, куди легко дістатися. Без решітки не обійтися, але мало кому сподобається милуватися зовнішнім світом крізь металеві прути. До того ж під час пожежі крізь грати не вибратися, що утруднить евакуацію при надзвичайній ситуації.
- Жвавий майданчик. Сусіди зверху неминуче будуть проходити повз двері квартири на першому поверсі, а це означає постійний шум з раннього ранку і до пізнього вечора. Варто також бути готовим і до нічних посиденьок молоді у дворі, вандалізму з боку них же або інших зловмисників.
- Відсутність балкона або лоджії сполучається з проблемою сушіння білизни або зберігання непотрібних речей. Доводиться купувати спеціальні сушарки або викроювати з квартирної площі додаткову площу для зберігання великогабаритних предметів.
- Погане природне освітлення. Сусідні будинки і дерева захищають вікна від проникнення сонячних променів і не додають оптимізму.
- Забрудненість повітря. Медики з'ясували, що вихлопні гази скупчуються на рівнях з першого по третій поверх. Якщо ж поряд з будівлею прокладена жвава дорога або автострада, слід задуматися про придбання іонізаторів повітря, очищувачів і зволожувачів. Часте вологе прибирання також допоможе в настільки неприємної ситуації.
Однак деякі люди вважають за краще жити саме на нижньому поверсі, так як бачать в цьому не тільки об'єктивні недоліки, але і не менш яскраві переваги:
- Низька вартість подібного житла - ідеальний шанс для тих, хто не володіє великими коштами або бажає заощадити на придбанні гідного житла.
- Незалежність від справності ліфта і повне право відмовитися від оплати даної послуги.
- Право на благоустрій ділянки, розташованого під вікнами. Власники нижніх квартир можуть прикрасити свою ділянку улюбленими квітами і створити тим самим яскраву і затишну атмосферу, що так часто не вистачає в міських дворах.
- Пенсіонери не залежать від ліфта і легко вибираються з квартири, щоб прогулятися або поспілкуватися з сусідами.
- Відсутність скупчень небезпечних речовин із труб підприємств. Від них страждають 9 і більш високі поверхи.
- Відсутність електромагнітного випромінювання, пов'язаного з частими головними болями і поганим самопочуттям. Від подібного явища немає спокою мешканцям з 17 поверху і вище.
- Зручність доставки. Немає необхідності оплачувати підйом.
- Відсутність можливості затопити сусідів або потурбувати когось знизу.
Дотягнутися до сонця
- Залежність від цілісності даху і якості її побудови. До того ж влітку, покрівля нагрівається, і квартира перетворюється в парилку. Щоб уникнути подібного чинника зараз відбудовуються технічні поверхи. однак і вони не до кінця викорінюють проблему.
- Малопотужність насосів, через що зранку і ввечері натиск води залишає бажати кращого. Варто готуватися до подібних перебоїв.
- Залежність від ліфта, чия поломка заподіє помітні незручності особливо під час надзвичайної ситуації.
- Збільшується час для того, щоб вибратися на вулицю.
- Підвищена вартість через красиві панорами з вікна.
- Злодіям і грабіжникам легше пробратися в квартиру на верхньому поверсі через дах.
- Страх висоти і постійні вібрації не дають переваги до комфортного життя на верхньому поверсі.
Плюси ж проживання в квартирі на верхньому рівні також помітні і радують мешканців наступними моментами:
- Вид з вікна. Власники безперешкодно милуються сонячними сходами і заходами, красою рідного міста і не натикатися поглядом на паркан або сміттєвий бак.
- Сусіди зверху ніколи не заллють і не заподіють незручностей невпинним тупанням або криками.
- Чистота повітря. До верхніх поверхів не долітають автомобільні вихлопні гази, що сприяє поліпшенню здоров'я і гарного самопочуття.
Іноді виникають ситуації, що перераховані вище переваги і недоліки несуттєві, бо постає питання про вибір типу багатоповерхового будинку. Наприклад, велика кількість висоток зводить нанівець перевагу квартири на останньому поверсі через відсутність гарного вигляду, або ж немає необхідності боятися мінусів квартири на першому поверсі, так як новобудова належить класу «люкс» і в силу якості виконання і незвичайної планування не завдасть дискомфорту .
То який же поверх вибрати? Спробуємо розібратися на найбільш популярних прикладах:
- П'ятиповерховий будинок. Найбільш комфортним буде проживання на 2 або 3 поверсі в силу віддаленості від підвалу, більшої захищеності від можливих пограбувань і легкості підняття пішки по сходах в разі поломки ліфта.
- Дев'ятиповерхові будинки. Оптимальні варіанти - 4 і 5 поверхи, так як саме тут зменшується загазованість повітря і не настільки лякає висота.
- Сучасні житлові висотки. Тут найкращими варіантами виступають 5-8 поверхи. Відмінне житло для молодих сімей та пенсіонерів за умови безперебійної роботи ліфта.
- Від 7 поверху і вище відкриваються чудові панорами міста, і повз пролітають птиці, якими можна помилуватися. Дані квартири вибирають молоді сім'ї, які не мають дітей, так як в разі несправності ліфта вони спокійно піднімуться на свій поверх пішки. А пенсіонерам подібні варіанти підходять набагато менше в силу вищеописаної причини і збільшення часу для спуску на вулицю. До того ж під час евакуації вибратися буде складно і доведеться бігти по сходах вниз, що відтягує момент порятунку і погіршує ситуацію. Також на даних поверхах не рекомендується селитися людям з Акрофобією - страхом висоти.
Висновок
Ми з'ясували, що проживання на кожному поверсі в своєму розпорядженні своїми нюансами - приємними і не дуже. Однак перераховані вище моменти більше характерні для вторинного житла, побудованого ще в радянські роки, в той час як переселення в новобудову відмітає половину цих нюансів. В цьому випадку майбутньому власнику необхідно ретельно обміркувати вибір і орієнтуватися на особисті переваги і смак.