Оцінка


Купівля нового житла - важливий крок у житті людини, головна мета якого полягає в максимальному поліпшенні якості життя на наявні гроші. Зрозуміло, при придбанні житлової площі в багатоповерховій будівлі постає питання: який поверх вибрати? Кожен покупець нерухомості відповідає на це питання по-своєму: комусь подобається встати спозаранку і милуватися сходом сонця з висоти пташиного польоту, деякі бояться жити на такій висоті і вважають за краще перші поверхи, відшукуються і люди, для яких дана проблема не принципова. До того ж, переваги і недоліки житла визначаються його типом - цей пункт також варто обміркувати ретельніше.

Також необхідно звернути погляд у бік об'єктивних факторів, що мають місце і повинні братися до уваги під час вибору нового житла. При великому виборі квартир і при відсутності недоліку в засобах варто трохи почекати з укладенням договору на першу-ліпшу в каталозі квартиру і щоб уникнути жалю про скоєне з'ясувати всі достоїнства і недоліки проживання на різних рівнях. Допомогти в подібному виборі можуть в професійному агентстві нерухомості.

Нерухомі аутсайдери

Згідно багаторічного досвіду, люди не люблять купувати житло на першому і останньому поверхах. Особливо потенційні покупці недолюблюють перший варіант, саме тому ціни на ці квартири мають ціну приблизно на 15% нижче квартир в тому ж будинку, але на інших рівнях. Втім, для шукачів житлової площі дешевше, цей варіант виявиться ідеальним способом заощадити гроші і придбати гідне житло.

Верхні поверхи раніше отримувалися з великим небажанням через вічно поточної покрівлі та інших неполадок, пов'язаних з дахом. Ріелтори, не в силах продати настільки проблематичне житло за свої гроші, робили великі знижки. У теперішній же час технології просунулися вперед, і в якості матеріалів сумніватися не варто. До того ж, саме на вищих поверхах розташовується житлоплощу елітного класу - пентхауси, що вже позначається на вартості житла на верхньому поверсі.

Перший поверх - плюси і мінуси

При придбанні квартири на першому поверсі слід знати про всі нюанси, що неминуче вплинуть на якість життя нового власника і, можливо, стануть джерелом проблем. Що ж таїть в собі настільки підступний перший рівень?

 1. Близькість комерційних об'єктів - магазинів, салонів краси та інших закладів. Шум не буде вщухати цілими днями.
 2. Близькість підвалу. Особливо це стосується будівель 30-40-річної давності, де через даного чинника в квартирах на першому поверсі безроздільно панують сирість і неприємна холодність статі. Дані умови є ідеальними для розмноження щурів, тарганів і комарів, що також не додасть життя комфорту.
 3. Сміттєпровід. Нечистоти, що накопичуються на першому рівні, стають причиною характерного для нижніх поверхів запаху.
 4. Злодії часто зазіхають на житло, куди легко дістатися. Без решітки не обійтися, але мало кому сподобається милуватися зовнішнім світом крізь металеві прути. До того ж під час пожежі крізь грати не вибратися, що утруднить евакуацію при надзвичайній ситуації.
 5. Жвавий майданчик. Сусіди зверху неминуче будуть проходити повз двері квартири на першому поверсі, а це означає постійний шум з раннього ранку і до пізнього вечора. Варто також бути готовим і до нічних посиденьок молоді у дворі, вандалізму з боку них же або інших зловмисників.
 6. Відсутність балкона або лоджії сполучається з проблемою сушіння білизни або зберігання непотрібних речей. Доводиться купувати спеціальні сушарки або викроювати з квартирної площі додаткову площу для зберігання великогабаритних предметів.
 7. Погане природне освітлення. Сусідні будинки і дерева захищають вікна від проникнення сонячних променів і не додають оптимізму.
 8. Забрудненість повітря. Медики з'ясували, що вихлопні гази скупчуються на рівнях з першого по третій поверх. Якщо ж поряд з будівлею прокладена жвава дорога або автострада, слід задуматися про придбання іонізаторів повітря, очищувачів і зволожувачів. Часте вологе прибирання також допоможе в настільки неприємної ситуації.

Однак деякі люди вважають за краще жити саме на нижньому поверсі, так як бачать в цьому не тільки об'єктивні недоліки, але і не менш яскраві переваги:

 1. Низька вартість подібного житла - ідеальний шанс для тих, хто не володіє великими коштами або бажає заощадити на придбанні гідного житла.
 2. Незалежність від справності ліфта і повне право відмовитися від оплати даної послуги.
 3. Право на благоустрій ділянки, розташованого під вікнами. Власники нижніх квартир можуть прикрасити свою ділянку улюбленими квітами і створити тим самим яскраву і затишну атмосферу, що так часто не вистачає в міських дворах.
 4. Пенсіонери не залежать від ліфта і легко вибираються з квартири, щоб прогулятися або поспілкуватися з сусідами.
 5. Відсутність скупчень небезпечних речовин із труб підприємств. Від них страждають 9 і більш високі поверхи.
 6. Відсутність електромагнітного випромінювання, пов'язаного з частими головними болями і поганим самопочуттям. Від подібного явища немає спокою мешканцям з 17 поверху і вище.
 7. Зручність доставки. Немає необхідності оплачувати підйом.
 8. Відсутність можливості затопити сусідів або потурбувати когось знизу.

Дотягнутися до сонця

 1. Залежність від цілісності даху і якості її побудови. До того ж влітку, покрівля нагрівається, і квартира перетворюється в парилку. Щоб уникнути подібного чинника зараз відбудовуються технічні поверхи. однак і вони не до кінця викорінюють проблему.
 2. Малопотужність насосів, через що зранку і ввечері натиск води залишає бажати кращого. Варто готуватися до подібних перебоїв.
 3. Залежність від ліфта, чия поломка заподіє помітні незручності особливо під час надзвичайної ситуації.
 4. Збільшується час для того, щоб вибратися на вулицю.
 5. Підвищена вартість через красиві панорами з вікна.
 6. Злодіям і грабіжникам легше пробратися в квартиру на верхньому поверсі через дах.
 7. Страх висоти і постійні вібрації не дають переваги до комфортного життя на верхньому поверсі.

Плюси ж проживання в квартирі на верхньому рівні також помітні і радують мешканців наступними моментами:

 1. Вид з вікна. Власники безперешкодно милуються сонячними сходами і заходами, красою рідного міста і не натикатися поглядом на паркан або сміттєвий бак.
 2. Сусіди зверху ніколи не заллють і не заподіють незручностей невпинним тупанням або криками.
 3. Чистота повітря. До верхніх поверхів не долітають автомобільні вихлопні гази, що сприяє поліпшенню здоров'я і гарного самопочуття.

Іноді виникають ситуації, що перераховані вище переваги і недоліки несуттєві, бо постає питання про вибір типу багатоповерхового будинку. Наприклад, велика кількість висоток зводить нанівець перевагу квартири на останньому поверсі через відсутність гарного вигляду, або ж немає необхідності боятися мінусів квартири на першому поверсі, так як новобудова належить класу «люкс» і в силу якості виконання і незвичайної планування не завдасть дискомфорту .

То який же поверх вибрати? Спробуємо розібратися на найбільш популярних прикладах:

 1. П'ятиповерховий будинок. Найбільш комфортним буде проживання на 2 або 3 поверсі в силу віддаленості від підвалу, більшої захищеності від можливих пограбувань і легкості підняття пішки по сходах в разі поломки ліфта.
 2. Дев'ятиповерхові будинки. Оптимальні варіанти - 4 і 5 поверхи, так як саме тут зменшується загазованість повітря і не настільки лякає висота.
 3. Сучасні житлові висотки. Тут найкращими варіантами виступають 5-8 поверхи. Відмінне житло для молодих сімей та пенсіонерів за умови безперебійної роботи ліфта.
 4. Від 7 поверху і вище відкриваються чудові панорами міста, і повз пролітають птиці, якими можна помилуватися. Дані квартири вибирають молоді сім'ї, які не мають дітей, так як в разі несправності ліфта вони спокійно піднімуться на свій поверх пішки. А пенсіонерам подібні варіанти підходять набагато менше в силу вищеописаної причини і збільшення часу для спуску на вулицю. До того ж під час евакуації вибратися буде складно і доведеться бігти по сходах вниз, що відтягує момент порятунку і погіршує ситуацію. Також на даних поверхах не рекомендується селитися людям з Акрофобією - страхом висоти.

Висновок

Ми з'ясували, що проживання на кожному поверсі в своєму розпорядженні своїми нюансами - приємними і не дуже. Однак перераховані вище моменти більше характерні для вторинного житла, побудованого ще в радянські роки, в той час як переселення в новобудову відмітає половину цих нюансів. В цьому випадку майбутньому власнику необхідно ретельно обміркувати вибір і орієнтуватися на особисті переваги і смак.


Переглядів: 263
Дата добавлення: 2019-07-22
Добавив: Robot Home24