Оцінка


Українець, спираючись на рішення ЄСПЛ відстояв своє право на розпорядження землею сільськогосподарського призначення, В судовому реєстрі з'явилася справа, в якому українець вперше відстояв своє право на розпорядження землею, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини.

Відзначається, що це перший прецедент, коли спираючись на це рішення ЄСПЛ, були захищені майнові права українців в суді.

Згідно з судовими матеріалами, прокурор звернувся до суду з вимогою визнати обмін землі недійсним у зв'язку з мораторієм. Однак йому було відмовлено.

"При вирішенні справи суд послався на висновки Європейського суду з прав людини у справі" Зеленчук і Цицюра проти України ", ст.14 Конституції України, і норми цивільного та земельного законодавства України, що регулюють виниклі у справі правовідносини", - йдеться в рішенні суду.

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд України відмовився оцінювати конституційність мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що 22 серпня Європейський суд прийняв рішення, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був визнаний таким, що порушує права людини. Європейський суд ухвалив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

У грудні 2017 року Верховна рада продовжила на рік мораторій на продаж сільгоспземель. Законопроект N7350 передбачає, що мораторій діє до набрання чинності законом про ринок земель, але не пізніше 1 січня 2019 року.

Переглядів: 203
Дата добавлення: 2019-01-17
Добавив: Vitaliy HOME