Оцінка


Давайте з'ясуємо, якими бувають монтажні піни, і про що потрібно знати, щоб не припуститися помилки при виборі та купівлі цього товару.

Сфера застосування монтажної піни

Монтажну піну найчастіше використовують при монтажі дверних і віконних коробок, прокладання та ізоляції труб, електропроводки, розподільчих мереж . Завдяки пористості, піна володіє високими звуко- і теплоізоляційними властивостями. З цієї причини вона часто використовується для теплоізоляції в системах охолодження та опалення. Нею заповнюють щілини і тріщини в покрівельних матеріалах, порожнечі, що утворилися навколо труб опалювальних і водопровідних магістралей, в місцях стиків і вигинів і просто використовують як утеплювач в холодних приміщеннях.

Монтажна піна добре зарекомендувала себе для закріплення стінових панелей і гофрованих металевих листів. З її допомогою кріплять утеплювальні і ізоляційні матеріали на стіні. Наприклад, плити пінопласту дуже зручно клеїти монтажною піною. Піни монтажні прекрасно прилипає до основних будівельних матеріалів: дереву, бетону, цегли й т. П. Властивість інтенсивно розширюватися і адгезія до більшості матеріалів, зробило піну відмінним заповнювачем для різного роду тріщин, вибоїн, отворів, діллатаціонних швів, щілин і пустот як зовні, так і всередині приміщень.

Види монтажної піни

В першу чергу монтажну піну ділять на звичайну (побутову) і професійну.

Для використання звичайної піни не потрібні спеціальні пристрої, щоб розпорошити пінополіуретан, потрібно лише надіти на клапан пластикову трубочку з важелем (адаптером), що додається до кожного балона. Це досить практично і зручно, якщо обсяги робіт не надто великі. У разі, коли вся піна з балончика не витрачена, трубку можна зняти, промити в ацетоні або в спеціальному засобі, що чистить і зберігати разом з балончиком до наступного ремонту.

Професійна (пістолетна) монтажна піна відрізняється від напівпрофесійної наявністю робочого клапана на балоні і для роботи з нею знадобиться спеціальний монтажний пістолет.

Багато хто вважає, що на цьому всі відмінності і закінчуються, але це тільки на перший погляд.

Чим відрізняється звичайна (побутова) монтажна піна від професійної?

  • Одне з найважливіших відмінностей професійної піни від побутової - відсутність вторинного розширення. Так при нанесенні звичайної монтажної піни з трубкою-розпилювачем важко вгадати, скільки її необхідно випустити, адже вона незначно розширюється в момент нанесення (первинне розширення) і значно пізніше. Перестаравшись з нанесенням піни не тільки вилізе за межі, але може змістити дверну коробку або віконну раму. У професійній піні така проблема практично відсутня.
  • Другим за важливістю відмінністю є - адгезія або ж простою мовою прилипання піни до поверхні. У професійній піні рівень адгезії на голову вище, особливо у монтажної піни відомих виробників.
  • Третя особливість професійної піни, яку можна виділити - це її пористість. Якісна піна часто дрібнопориста, тому вона твердіше, більш стійка до зовнішніх чинників, перепадів температур, сонця, а також менше пропускає холод і тепло.

Монтажна піна може бути зимова та всесезонна. У зимовій піни діапазон робочих температур від -18 ° C до + 35 ° C. Правда, потрібно враховувати, що вихід піни падає прямо пропорційно тому, як знижується температура навколишнього середовища. У всесезонній піни - особлива формула, що забезпечує великий вихід піни, прискорює процес полімеризації і гарантує хороші результати при досить низьких температурах, аж до -10 ° C при непрогрітому балоні.

Як працювати з монтажною піною?

Перед застосуванням монтажної піни поверхню, на яку вона наноситься, очищають від сміття, пилу, масел та інших забруднень. Після цього поверхню рясно змочують водою (можна пульверизатором). Така підготовка сприяє гарному розповзання піни і її надійному прилипання до поверхні.

Свіжі бризки піни можна прибрати спеціальною рідиною для монтажної піни або змити ацетоном, якщо піна затверділа остаточно, спробуйте зачистити бризки механічним способом.

  • Перед виконанням робіт нагрійте балон до температури + 20 ° C - помістіть його в посудину з теплою водою.
  • Безпосередньо перед використанням струшуйте балон протягом 30 секунд, щоб перемішати вміст, це поліпшить властивості пінополіуретану і зменшить його витрата.
  • Піну накладайте рівномірними повільними рухами. Щілини заповнюйте в повному обсязі, а лише на 50%.
  • Якщо ви користуєтеся професійним пістолетом, то після зняття балона, відразу промийте його очищує розчином, прибравши залишки піни.
  • Поки піна остаточного не затверділа, не чіпайте її, і не обробляйте, так як порушення структури застигаючої піни гальмує процес затвердіння і часто призводить до зміни щільності та обсягу.
  • Після остаточного затвердіння, зріжте виступаючі залишки, а шов захистіть від ультрафіолетових променів. Для цього покрийте його герметиком (краще нейтральним силіконом), а потім нанесіть шар фарби або ж штукатурки.

Переглядів: 272
Дата добавлення: 2019-03-10
Добавив: Vitaliy HOME