Оцінка


Мансарда – це приміщення на останньому горішньому поверсі житлових будівель, коли дах під кутом може слугувати водночас і стелею, і стіною.

 

 

Термін "мансарда" (від фр. mansarde) з'явився у Франції у XVII столітті. Французький архітектор Франсуа Мансар запропонував використовувати горішні приміщення як житло і його ім'я увіковічнили для назв цих поверхів.

 

​На сьогодні мансарди вважають незамінним атрибутом приватного будинку за містом чи дачі. Хоча трапляється, що квартири з мансардами забудовники передбачають й у сучасних багатоповерхівках.

 

Зазвичай мансарда облаштована так, що займає увесь верхній поверх приватного житлового будинку. Іноді трапляються мансарди, які займають лише частину горищного простору.

 

Вікна у таких приміщеннях розташовані на стелі, яка водночас є частиною даху. Здебільшого вони невеликі за розміром, але завдяки своєму розташуванню під кутом пропускають в кілька разів більше світла, ніж звичайні вертикальні вікна в кімнатах.

 

Переваги мансардних приміщень

 

Оскільки простір горища вільний від зайвих архітектурних конструкцій, великою перевагою мансардних приміщень є вільне планування, в деяких випадках – з колонами чи дерев'яними балками.

 

 

За рахунок цього власник не обмежений геометричними особливостями приміщення і може надати йому будь-якої конфігурації, спроектувавши тут житло в залежності від особистих потреб і обраного стилю інтер'єру. Певну варіативність дизайну приміщень може надавати кут нахилу даху – наскільки він гострий чи навпаки пологий.

Це ідеальне рішення для власників приватних будинків. Якщо зробити добрий ремонт та не поскупитись на оздоблення навіть найзанедбаніше горище можна перетворити в улюблену кімнату, де буде затишно спостерігати за дощем або зоряним небом.

Проектуючи мансарду у приватному будинку, власник фактично отримує додатковий поверх, який можна використовувати в різних цілях.

У багатоповерхових будинках мансардні приміщення в деяких випадках виступають над іншими поверхами, а житло продається багаторівневим. Такі квартири, зазвичай, більше за площею, і користуються неабияким попитом у потенційних покупців.

Недоліки мансард

 

Мансардні приміщення мають і свої мінуси, які також варто враховувати. Оскільки їхньою особливістю є стеля під кутом, що візуально робить приміщення меншим, власникові доведеться вдатись до певних прийомів з облаштування інтер'єру, аби його "розширити".

 

Горище потребує грамотної системи вентиляції повітря, а для оздоблювальних робіт має бути передбачена якісна тепло-, паро- та гідроізоляції, придатна для покрівельних матеріалів.

 

Варто враховувати, що для мансард необхідні спеціальні вікна, які зазвичай є дорожчими, ніж звичайні фасадні. А взимку через їхній нахил може налипати сніг, який буде проблемно прибрати і через що відчуватиметься брак природного світла.

 

Дизайн мансард

 

Завдяки своєму розташуванню, конфігурації і нахилу стелі в мансарді з легкістю можна розмістити кімнати з різними функціям: від спальні, вітальні чи дитячої до кабінету, спортзалу чи творчої майстерні.

 

Крім того, до цього приміщення можна легко застосувати різні дизайнерські стилі, отримавши унікальний і неповторний інтер'єр.

 

 

 

 

 

 


Переглядів: 967
Дата добавлення: 2020-01-06
Добавив: Robot Home24